Ukrainos prezidentas V.Zelenskis išleis naują knygą: sudės karo metu pasakytas kalbas

Volodymyras Zelenskis  / Scanpix nuotr.
Volodymyras Zelenskis / Scanpix nuotr.
Šaltinis: BNS
2022-10-18 08:19
AA

Gruodžio 6 dieną bus išleistas Volodymyro Zelenskio karo metu pasakytų kalbų rinkinys su Ukrainos prezidento parašyta įžanga.

Leidybos grupės „Penguin Random House“ padalinys „Crown“ pirmadienį paskelbė, kad knyga vadinsis „Žinia iš Ukrainos“ ir joje taip pat bus „The Economist“ redaktoriaus Rusijai ir Rytų Europai Arkadijaus Ostrovskio pratarmė.

„Parama Ukrainai nėra tendencija, memas ar virusinis iššūkis, – „Crown“ išplatintame pareiškime sakė V.Zelenskis. – Tai nėra jėga, kuri greitai išplinta po visą planetą ir paskui taip pat greitai išnyksta. Jei norite suprasti, kas mes esame, iš kur esame, ko norime ir kur einame, turite daugiau sužinoti apie tai, kas esame. Ši knyga jums padės būtent tai padaryti“.

Gautos lėšos bus skirtos iniciatyvai „United24“, kurią V.Zelenskis pradėjo siekdamas koordinuoti labdarą Ukrainai. Prezidentas pridūrė atrinkęs 16 kalbų, kurios, kaip jis tikisi, skaitytojams padės „suprasti ukrainiečius: mūsų siekius, principus ir vertybes“.

Buvęs aktorius ir komikas prezidentu buvo išrinktas 2019 metais. Po Rusijos invazijos pradžios vasario mėnesį jis staiga virto karo meto lyderiu, o jo aistringa ir bekompromisė laikysena pakurstė palyginimus su, be kita ko, Winstonu Churchilliu.

Fotogalerija:

Volodymyras Zelenskis (14 nuotr.)
+8