Ukrainos prezidento žmona Olena Zelenska kreipėsi į visą pasaulį: „Pasakykite tai rusėms mamoms“

Olena Zelenska / Soc.tinklų nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio padrąsinimai už šalies laisvę kovojantiems kariams aidi per visą pasaulį, tačiau jo prašymus padėti nuo Rusijos agresijos kenčiančiai šaliai ne visuomet išgirsta kitų valstybių lyderiai. Jautriai į Ukrainą įsiveržusius rusų karius, pasaulio žiniasklaidą ir NATO valstybes šįkart kreipėsi pirmoji ponia Olena Zelenska. „Kiek dar žmonių turi nukraujuoti ir mirti badu, kad pasaulis neleistų naikinti civilinių?“ – retoriškai klausė ji.

Žinute anglų kalba į visą pasaulį O.Zelenska kreipėsi feisbuke. Ukrainos pirmoji ponia jautriai pasakojo, kokius karo nusikaltimus vykdo Rusijos kariai.

„Rusų okupantai žudo ukrainiečių vaikus. Sąmoningai ir ciniškai.

18 mėnesių Mariupolyje gyvenusį Kirilą tėvai skubiai išvežė į ligoninę. Jis buvo sužeistas apšaudymo metu, todėl gydytojai nieko negalėjo padaryti.

Alisa iš Okhtyrkos. Jai galėjo sukakti aštuoneri metai, tačiau ji žuvo per apšaudymą su ją saugojusiu seneliu.

Polina iš Kijevo. Ji žuvo per apšaudymą mūsų sostinės gatvėse kartu su savo tėvais ir broliu. Jos sesuo yra kritinės būklės.

Arsenijus, 14 metų. Sviedinio skeveldra pataikė į jo galvą. Medikams nepavyko išgelbėti vaiko po šūvio. Arsenijus mirtinai nukraujavo.

Sofija, 6 metai. Ji kartu su pusantro mėnesio broliu, mama, močiute ir seneliu buvo nušauti savo automobilyje. Šeima bandė palikti Naująją Kachovką.

Turiu jums apie tai papasakoti. Ukrainoje jau mirė mažiausiai 38 vaikai. Ir šis skaičius šiuo metu gali didėti dėl mūsų miestų apšaudymo!

Kai žmonės Rusijoje sako, kad jų kariuomenė neskriaudžia civilių gyventojų, parodykite jiems šias nuotraukas! Parodykite jiems šių vaikų veidus, kuriems net nebuvo suteikta galimybė užaugti.

Kiek dar vaikų turi žūti, kad įtikintų Rusijos karius nustoti šaudyti ir leisti humanitarinius koridorius?

Kiek dar žmonių turi nukraujuoti ir mirti badu, kad pasaulis neleistų jiems naikinti civilinių transporto priemonių ir savanoriškų misijų?

Mums reikia koridorių karščiausiuose Ukrainos miestuose jau dabar! Ten rūsiuose miršta šimtai vaikų be maisto ir medicininės priežiūros.

„Numeris, kuriuo bandote skambinti, yra išjungtas arba šiuo metu nepasiekiamas. Vėliau bandykite dar kartą.“ Vėliau gali ir nebūti. Rusijos kariai šaudo šeimas, kurios bando palikti pastatus. Jie taip pat žudo savanorius, kurie bando padėti.

Kreipiuosi į visą nešališką žiniasklaidą pasaulyje! Atskleiskite šią baisią tiesą: Rusijos įsibrovėliai žudo ukrainiečių vaikus. Jie tai daro sąmoningai, šaudydami, kad nužudytų, ir neleisdami perduoti humanitarinės pagalbos.

Pasakykite tai rusėms mamoms – tegu žino, ką tiksliai čia, Ukrainoje, veikia jų sūnūs.

Parodykite šias nuotraukas rusėms – jūsų vyrai, broliai, tautiečiai žudo ukrainiečių vaikus – vaikus tokie pat kaip jų! Leiskite jiems žinoti, kad jie yra asmeniškai atsakingi už kiekvieno Ukrainos vaiko mirtį, nes davė tylų sutikimą šiems nusikaltimams.

NATO šalims: uždarykite oro erdvę virš Ukrainos! Gelbėkite mūsų vaikus, nes rytoj tai išgelbės jūsų!“ – rašė O.Zelenska.

The Russian occupiers are killing Ukrainian children. Consciously and cynically. 18-month-old Kirill from Mariupol was...

Posted by Олена Зеленська on 2022 m. kovo 6 d., sekmadienis
Skaitykite daugiau