V.Zelenskis tapo italų „Vanity Fair“ viršelio herojumi: Ukrainos rezistencijos simbolis – vietoj P.Cruz

Volodymyras Zelenskis / „Vida Press“ ir „Vanity Fair“ nuotr.
Volodymyras Zelenskis / „Vida Press“ ir „Vanity Fair“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-03-03 13:21
AA

Savaitę trunkantis Rusijos karas prieš Ukrainą išryškino didžiausius demokratijos priešus ir herojus. Neabejotinai ryškiausias didvyris – Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis, prisijungęs prieš šalies gynybos ir narsiai vadovaujantis pasipriešinimui. Jo drąsa ir lyderystė įkvėpė žmones visame pasaulyje, kurie savo pagarbą reiškia įvairiais būdais. Itališkojo „Vanity Fair“ duoklė herojiškam prezidentui – viršelis su jo atvaizdu.

Tai, kas šiuo metu vyksta Ukrainoje, šokiruoja ir jaudina ne tik Europą – sukrėstas yra visas pasaulis. Vis tik agresyvi Rusijos invazija į Ukrainą ir baisūs padariniai – žuvę, sužeisti, besislepiantys civiliai, sugriauti namai ir suniokoti miestai, rodos, ukrainiečių dvasios nepalaužia.

Jų motyvacija ir ryžtas nestebina, kai į priekį narsiai veda valstybės vadovas – Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis. Per savaitę jis tapo pačiu ryškiausiu lyderystės ir drąsos simboliu. Per pasaulį nuvilnijo susižavėjimo V.Zelenskiu banga, kuri neaplenkė ir itališkojo „Vanity Fair“.

Ukrainos prezidentas – naujausio gyvenimo būdo ir mados žurnalo herojus. Juodai balta Volodymyro Zelenskio nuotrauka puikuojasi ant viršelio, kuris, beje, nebuvo planuotas – numerio žvaigžde turėjo būti ispanų aktorė Penélope Cruz. Galiausiai „Vanity Fair“ redakcija nusprendė spausdinti žurnalus dviem skirtingais viršeliais, o savo motyvus paaiškino oficialioje žurnalo „Instagram“ paskyroje.

Volodymyras Zelenskis / Scanpix nuotrauka

„Kol rašau šį įvadinį tekstą, Rusijos paskelbtas karas Ukrainai tęsiasi. Tai konfliktas, kuris paliečia visą Europą. Turėjome dar vieną viršelį su Penélope Cruz. Nusprendėme jį pasilikti ir naudoti kaip antrąjį variantą po Volodymyro Zelenskio, Ukrainos prezidento, rezistencijos veido, atvaizdo. Šis konfliktas yra klausimas, neatidėliotinas prašymas, kurio negalima nuvertinti, atidėti ar ignoruoti“, – ​​kovo 2-ąją pranešė „Vanity Fair Italia“ redaktorius Simone Marchetti.

Žurnalo redakcija pridūrė, kad oficialioje internetinėje svetainėje ir savo socialiniuose kanaluose stebi konflikto raidą, renka atsiliepimus ir padeda geriau suprasti, kas vyksta. Jie taip pat skatina jungtis pries iniciatyvos #laiškaitaikai.

„Mums reikia jūsų visų: siųskite žinutes, vaizdo įrašus, nuotraukas, laiškus, pasidalinkite savo jausmais, netylėkite ir prašykite baigti karą. Tai galite padaryti dviem būdais: publikuodami nuotraukas ar tekstus, vaizdo įrašus ar žodžius savo socialiniuose profiliuose, pažymėdami @vanityfairitalia ir naudodami grotažymę #lettersforpeace arba atsiųsdami mums šį turinį asmenine žinute“, – į savo skaitytojus kreipėsi „Vanity Fair Italia“ kolektyvas.

„Žinau, daugelis sakys, kad žodžiai yra nenaudingi. Kita vertus, manau, kad ir toliau prašyti konfrontacijos ir dialogo reikia bet kuriuo atveju, nes tai yra tikrasis mūsų ginklas. Galime įtikinti galinguosius, kad mes visi norime tarpininkavimo ir juo tikime“, – pridėjo S.Marchetti.

„Слава Україні“ (liet. „Šlovė Ukrainai“), – taip pastarąją savaitę į savo tautą ne tik iš prezidentūros, bet ir tiesiai iš sostinės gatvių kreipiasi 44-erių Ukrainos prezidentas V.Zelenskis, aplink Kijevą krentant bomboms.

Žmonės.lt primena, kad mažiau nei prieš ketverius metus Volodymyras Zelenskis buvo vienas populiariausių Ukrainos televizijos komikų. Vis dėlto 2019 metais, triuškinamai laimėjus prezidento rinkimus, V.Zelenskio gyvenimas kardinaliai pasikeitė – ant jo pečių užgulė Ukrainos gerovė. 2022-ųjų vasario 24-ąją, Rusijai pradėjus karą Ukrainoje, V.Zelenskis tapo kovos už laisvę veidu, nesibaiminančiu mirties.

„Priešui tapau taikiniu numeris vienas, o mano šeima – numeris du“, – prieš porą dienų socialiniuose tinkluose apie save kalbėjo Ukrainos prezidentas, feisbuke nuolat drąsinantis savo tautą.

Volodymyras Zelenskis (14 nuotr.)
+8