Už saugią vaikystę kovojančios garsenybės įteikė peticiją Seimo nariams

Erika Purauskytė ir Vytautas Rumšas / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Erika Purauskytė ir Vytautas Rumšas / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2017-02-14 10:35
AA

Antradienio rytą būrelis aktyvistų būriavosi prie Seimo. Įmonės „Menai ir renginiai“ vadovė Erika Purauskytė kartu su aktoriumi Vytautu Rumšu stūmė vaikišką vežimėlį, bet vaiko ten – nė kvapo...

Vežimėlyje gulėjo didelis šūsnis popierių. Tai peticija „Užtikrinkime saugią vaikystę kiekvienam vaikui!“, kurią pasirašė daugiau nei 30 tūkst. Lietuvos piliečių.

Peticiją priėmė Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis ir vicepirmininkė Rima Baškienė.

Į sąjūdį už vaikų teisę turėti saugią vaikystę įsijungė ir žinomi šalies žmonės. Peticiją palaiko ir socialiniame tinkle „Facebook“ dalijasi žurnalistas Andrius Tapinas, laidų vedėja ir kulinarinių knygų autorė Beata Nicholson, verslininkė ir stilistė Agnė Jagelavičiūtė, aktoriai Arūnas Sakalauskas, Eimutis Kvoščiauskas, bei Gytis Ivanauskas, laidų vedėja Beata Tiškevič, muzikantai Andrius Mamontovas ir Vaidas Baumila, Valstybinio Vilniaus Mažojo teatro aktorė Elžbieta Latėnaitė ir daugelis kitų.

Nemažai jų dalyvavo ir savaitgalį vykusiose eitynėse už saugią vaikystę.

Po Lietuvą sukrėtusių tragedijų antradienį Seimas svarstys Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisų projektą. Iki vasario vidurio bus diskutuojama, kaip turėtų atrodyti dokumento tekstas. Nevyriausybinės organizacijos, dirbančios vaiko teisių srityje, parengė peticiją, raginančią uždrausti visų rūšių smurtą ir užtikrinti visapusišką pagalbą vaikus auginančioms šeimoms.

„Mes bundame iš gilaus miego. Jau ne tik specialistai, matantys realų smurto prieš vaikus mastą, bet ir vis didesnė visuomenės dalis regi vaikus kaip visaverčius žmones.

Pozityvi tėvystė, pagarba ir pasitikėjimu grįsti santykiai po truputį išstumia diržo kirčius, Meilės diena – vasario 14-oji – gali įeiti į istoriją kaip Lietuvos meilės savo vaikams diena, kai bus aiškiai apibrėžtas ir uždraustas bet koks smurtas. Mums tereikia pasirašyti“, – kalbėjo E. Latėnaitė.

Už saugią vaikystę kovojusios garsenybės įteikė peticiją Seimo nariams (29 nuotr.)
+23