Užkeikimai, nužiūrėjimai, užkalbėjimai – ar tai realu?

Burtai / Fotolia nuotr.
Burtai / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
A
A

Yra žmonių, teigiančiųjų, kad nužiūrėjimas ir užkeikimas – gryniausias pramanas, o kiti tvirtina, kad tokie dalykai iš tiesų egzistuoja. Ar tai realu? Kaip nuo to apsisaugoti?

Ko norime, tą ir gauname

Dabar jau ir daugelis mokslininkų pripažįsta, kad mintys turi nepaprastą galią. Taigi gali materializuotis. Nuo seno liaudies išminčiai žinojo apie užkalbėjimo galią, netgi tokiu būdu gydydavo. Tiesa, tai vyksta ir šiais laikais, pavyzdžiui, tokių negalavimų kaip liaudiškai vadinamoji rožė atvejais. Kai gydytojai nuleidžia rankas arba sako niekuo negalintys padėti, žmonės pradeda ieškoti bobučių, kurios dar prisimena, kaip reikėtų užkalbėti.

Nuo seno liaudies išminčiai žinojo apie užkalbėjimo galią, netgi tokiu būdu gydydavo.

Liaudies medicinos žinovai pripažįsta, kad, užkeikus žmogaus dvasią, gydyti reikia ir fizinį kūną, nes jis sunegaluoja. Tad užkeiktajam užkalbėtojas duoda kokio nors maisto, kuris pirmiau įkraunamas teigiama energija. O užkalbėjimo metu tariami magiški, gydomąją galią turintys žodžiai. Juk užkeikimo principas toks pats, tik juo linkima blogo. Dabar įvairūs dvasiniai mokytojai tvirtina, kad gyventi turėtume taip, kad nevartotume neiginių. Tačiau tai tikrai ne naujiena – jau mūsų protėviai žinojo, kad pasąmonė neiginių nepriima.

Kas yra nužiūrėjimas

Kai pradeda nesisekti, viskas krenta iš rankų, ima persekioti nelaimės, neretai sakoma: „Tave gal kas nužiūrėjo?“ Mūsų protėviai netgi buvo sudarę sąrašą dalykų, kuriuos jaučia blogosios energijos paveiktas žmogus. Pagal jį nužiūrėtuosius gali kamuoti galvos skausmas, pakilti temperatūra, pykinti. Fiziniai pojūčiai pasireiškia energiškai nusilpusiems asmenims, be jau išvardytų simptomų, prakeiktuosius ar nužiūrėtus gali kamuoti širdies ligos, pablogėti virškinimas, sunegaluoti kepenys. Vis dėlto bioenergetikai teigia, kad energiškai paveikti kitą žmogų galima tik tada, kai šis leidžia. O tai reiškia, kad jei esate pavargę, pikti, viskuo nepatenkinti ir visko bijote, jūsų biolaukas yra kur kas labiau pažeidžiamas ir jus visai nesunku prakeikti, nužiūrėti ar kitaip neigiamai paveikti. Protingus, išmintingus ir nuoširdžius bei geranoriškus ir pozityviai nusiteikusius žmones nužiūrėti sunku, o kartais ir išvis neįmanoma. O nužiūrėjimas pirmiausia siejamas su pavydu ar kerštu.

TAIP PAT SKAITYKITE: Telepatijos paslaptys. Kaip lavinti šiuos gebėjimus?

Senolių tikinimu, piktavalį atpažinti nesunku. Anksčiau buvo vengiama žvairaakių, žmonių, kurių akys toli viena nuo kitos ar yra skirtingų spalvų, pernelyg išsprogusios arba antakiai suaugę. Dar stengdavosi niekada nežiūrėti į nerišliai kalbančio žmogaus akis. Tikėta, kad blogą akį turi senos apsileidusios moterys ar tie, kurie visada žvelgia prisimerkę. Aklumas taip pat laikytas blogio jėgų siųsta liga, tad nuo neregių kaimuose anksčiau mėginta atsiriboti maldomis. Taip pat buvo tikima, kad nužiūrėti gali ir vargšai. Neva nieko neturintieji dažniausiai pavydi tiems, kurie turi daugiau. O pavydas – pirmasis blogo linkinčio žmogaus bruožas.

Amuletai
Amuletai / Fotolia nuotr.

Ligos išvaromos ugnimi ir triukšmu

Labai ilgai ligos liaudies buvo vertinamos kaip atskirai nuo žmogaus egzistuojantys dalykai. O nužiūrėjimo ligos ir gydomos stengiantis perduoti kam nors kitam, pavyzdžiui, medžiui, pelkei, apleistam pastatui, gyvuliui. Ypatingas dėmesys buvo skiriamas nesuvokiamiems negalavimams, pavyzdžiui, karpoms ir epilepsijai, kuria dar vadinta nuomariu. Manoma, kad abi jos – nuo nužiūrėjimo ar prakeiksmo. Ligonį tokiais atvejais kišdavo pro dvikamienio medžio tarpą ar vežiodavo vežimu duobėtais keliais, stengdamiesi tą ligą išpurtyti. Gąsdindavo ir varydavo ligą ugnimi bei triukšmu. Laužuose degindavo asmeninius ligonio daiktus, kad išeitų blogoji energija.

Labai svarbus vaidmuo tekdavo ir tuoktuvių žiedui. Svarbiausia, kad jis būtų nuo motinos piršto. Tikėta, kad juo patrintos karpos dings. Augalas, padedantis naikinti blogį, – dilgėlės. Jomis nužiūrėtasis buvo išplakamas arba smilkomas dūmais, kuriuos skleidė džiovintas dilgėles.

TAIP PAT SKAITYKITE: Nuo ko saugo raudonas siūlas ant riešo? Kabalos paslaptys

Kaip apsisaugoti nuo piktos akies

Liaudies išmintis byloja, kad apsisaugoti nuo piktos akies galima ne vienu būdu. Vieni jų – juokingi, kiti atrodo keisti, tačiau ko tik nesigriebia bijantis žmogus...

  • Jeigu bijote būti nužiūrėti, nešiokite ant drabužio prisegtą žiogelį arba visada turėkite daiktą, kuris, jūsų manymu, jus saugo ir padeda, kitaip sakant, amuletą. Tai gali būti ir koks nors papuošalas: žiedas, apyrankė ar vėrinys.
  • Nuo nužiūrėjimo saugo ir surištas drabužio kampas.
  • Bažnyčioje šventintos duonos gabalėlis ar česnako skiltelė anksčiau būdavo vaikams į drabužius ar dedama į kišenę, kad juos aplenktų nelaimės.
  • Tikriausiai esate girdėję, kad anksčiau gimusių kūdikių neleisdavo lankyti net keturiasdešimt pirmųjų gyvenimo dienų, kad kas bloga akimi nenužiūrėtų.
  • Špygos kišenėse taip pat apsaugo nuo visokios nepageidaujamos blogos energijos.

Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!