Vaidos Kurpienės knygos pristatyme pirmą kartą pasirodė Ineta Stasiulytė su dukrele

Pristatymo akimirkos/Gretos Skaraitienės nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Kodėl man nesiseka sulieknėti, klausiame savęs, kai metame dar vieną drastišką dietą. Mitybos specialistė Vaida Kurpienė atsako: „Jeigu norite numesti svorio, nustokite kankinti save, mėgaukitės maistu“ ir pristato naują savo knygą „Liekna visam gyvenimui“, kurioje pateikia 10 žingsnių programą, kaip pamažu pakeisti mitybos įpročius, kad nereikalingi kilogramai nebegrįžtų niekada.

Antradienio rytą vykusiame knygos pristatyme dalyvavo ne viena puikiai pažįstama moteris. Visos jos sutartinai tikino – maistas yra malonumas, tačiau prisižiūrėti save būtina.

Sveikos mitybos specialistė Vaida Kurpienė pristatė knygą „Liekna visam gyvenimui“

„Daug žmonių žino apie mitybą ir sveiką gyvenimo būdą, bet nieko nedaro, kad būtų sveikesni ir lieknesni. Jie kupini baimių, kad reikės save labai riboti ar daro tam tikras dažnai pasitaikančias klaidas. Todėl nusprendžiau parašyti knygą, kuri juos įkvėptų pradėti pokyčius jau dabar, o ne žadėti tai padaryti nuo pirmadienio, – pristatyme kalbėjo mitybos specialistė. – Mano knyga pirmiausia skirta tiems, kurie nori gerai jaustis savo kūne be kankinimosi ir graužaties, be jokių kraštutinumų, kad galėtų mėgautis maistu ir džiaugtis savo pasiekimais. Remdamasi žiniomis bei patirtimi sudėliojau 10 žingsnių įpročių keitimo programą ir juos aprašau savo naujoje knygoje.“

Visuomet elegantiška, pasitempusi ir besišypsanti televizijos diktorė, laidų vedėja Laima Kybartienė tikino, kad jai Vaidos patarimai puikiai tinka.

Sveikos mitybos specialistė Vaida Kurpienė pristatė knygą „Liekna visam gyvenimui“

„Tam gyvenimas ir duotas, kad jaustumeisi maloniai. O viena iš malonios savijautos sudedamųjų dalių, ypatingai moteriai, yra tai, kaip tu atrodai, – kalbėjo Laima Kybartienė. – Peržengus pusės amžiaus ribą reikia labiau apie tai pagalvoti, tad Vaida yra viena iš mano įkvėpėjų.“

Moteris lankė ir Vaidos Kurpienės rengiamos mitybos bei geros savijautos kursos bei tikina perėmusi ne vieną jos duotą patarimą. Laima sako, kad ji yra iš tų moterų, kurioms nelabai sekasi laikytis taisyklių, tad džiaugiasi atradusi tai, kas jai tinka.

„Dabar tai tapo gerąja rutina, kai tu žinai, kas yra gerai ir tinkama tavo kūnui, o kas ne, – pasakojo moteris. – Žinoma, atsisakai tam tikrų produktų, tačiau iš to visiškai nedarai tragedijos. Leidžiu sau ir šokolado gabalėlį suvalgyti“.

Sveikos mitybos specialistė Vaida Kurpienė pristatė knygą „Liekna visam gyvenimui“

Pusryčiams televizijos laidų vedėja dažniausiai renkasi kruopas, pavyzdžiui, miežines ar sorų. Pietums moteris stengiasi suvalgyti daugiau energijos teikiančio maisto, tad renkasi žuvies patiekalus bei salotus, o vakarienei stengiasi pasilikti baltymingą maistą, pavyzdžiui, vištieną, varškę. Pasak jos, svarbiausia rinktis tai, kas skanu ir tai, ko norisi būtent šią akimirką.

Dar viena televizijos laidų vedėja Eglė Skrolytė pasakojo, kad jai maistas yra vienas didžiausių gyvenimo malonumų: „Tai malonumas, jungiantis su kitais žmonėmis. Maistas asocijuojasi su meilės išraiška kitiems bei sau. Tarsi gerų emocijų apsikeitimas“.

Eglė tikina, kad jai svarbu prižiūrėti tai, ką ji valgo, tačiau iš to ji nedaro kulto: „Lankiau Vaidos kursus ir, žinoma, galvoju, ką valgau. Tačiau tikrai esu prieš maisto pavertimą bausme ar tam tikru netgi apynasriu, kai labai nori, tačiau neleidi ir save kankini. Tad labai stengiuosi išlaikyti balansą“.

Drabužių dizainerė Viktorija Jakučinskaitė džiaugiasi galėdama valgyti ką nori, tai daryti jai leidžia geri genai, tačiau moteris tikino, kad jai itin svarbi jos savijauta. „Dievinu karbonadus, silkes pataluose ir visus kitus ne pačius sveikiausius patiekalus, – pasakojo Viktorija. – Tačiau atėjusi į Vaidos kursus pasisėmiau ne tik žinių apie maistą, bet ir geros savijautos patarimų. Pavyzdžiui, labiausiai mane šokiravęs patarimas – valgant galima tik valgyti. Tai reiškia, neužsiimti jokiais kitais pašaliniais darbais, netgi bendrauti, o juolab, žiūrėti televizorių ar skaityti naujienas internete. Valgant tu turi mąstyti“.

Sveikos mitybos specialistė Vaida Kurpienė pristatė knygą „Liekna visam gyvenimui“

Modelis ir futbolininko Deivido Česnauskio žmona Vaida Grikšaitė-Česnauskienė sako, šiuo gyvenimo etapu neskirianti pernelyg daug dėmesio maistui. „Ryte atsikėlusi išgeriu vandens bei kavos, išvežioju vaikus į mokyklą ir tik vėliau prisimenu, kad užmiršau pavalgyti. Tačiau, žinoma, pamiršti maisto svarbos negaliu, nes turiu šeimą ir esu už natūralų maistą, gamintą namuose, – pasakoja Vaida. – Nors šis pristatymas apie tai, kaip sulieknėti, man aktualiau – kaip pastambėti. Mielai priaugčiau keletą kilogramų. Tikiuosi kada nors ateityje tuo labiau užsiimti, nes šiuo metu mūsų gyvenimo būdas itin įtemptas: patiriu daug streso, auginame vaikus, prisideda ir vyro karjeros posūkiai.“

Sveikos mitybos specialistė Vaida Kurpienė pristatė knygą „Liekna visam gyvenimui“

Vaida Grikšaitė-Česnauskienė sako nors per visus tris nėštumus priaugaudavo nemažai kilogramų, visi jie pagimdžius iškart dingdavo: „Su trečiuoju vaiku priaugau net 20 kilogramų, tačiau tik pagimdžius dukrytę visi jie išgaravo“.

Visai neseniai dukrelės susilaukusi aktorė Ineta Stasiulytė tikina, kad maistas jai patinka skanus, gražus ir kai jo yra daug. Vis dėlto šiuo metu Ineta stengiasi prisižiūrėti savo mitybą: „Kadangi dabar maitinu pati, prisižiūriu, ką valgau. Atsisakau tų produktų, nuo kurių dukrytę galėtų berti ar pūsti pilvelį“.

Sveikos mitybos specialistė Vaida Kurpienė pristatė knygą „Liekna visam gyvenimui“

Moteris pasakoja, kad jai Vaidos Kurpienės gyvenimo būdo filosofija tinka idealiai. Be to, ne tik jai, bet ir jos tėčiui bei mamai. „Mano tėtis numetė nemažai svorio, o mamai teko pakeisti visus drabužius, nes sijonai krito, – pasakoja Ineta. – Ir tai vien dėl to, kad jie valgė daug bei skaniai. Tėvai valgė labai panašiai ir jiems tai gavosi savaime, o mes, pavyzdžiui, su Deivydu valgome labai skirtingai: kai jam norisi kažko mėsiško, aš tuomet irgi valgau, tačiau žymiai mažiau bei renkuosi daugiau daržovių. Džiaugiuosi, kad tai nėra dieta, nes puikiai tinka ir vyrams. Tai tiesiog labai daug maisto“.

Pasak knygos autorės, ji vengia griežtų nurodymų, nieko neliepia ir nedraudžia, nes griežtas apribojimas dažniausia nulemia nesėkmę, lieknėti tampa per sunku. „Viena iš priežasčių, kodėl žmonės palūžta arba net nesiima keistis, nes bijo, kad bus labai sunku. Bet sveikai maitintis – labai lengvai įgyvendinamas dalykas, tik reikia laikytis aiškių žingsnių ir sveika mityba taps kasdieniu įpročiu“, – sako V. Kurpienė. 

Sveikos mitybos specialistės Vaidos Kurpienės knygos „Liekna visam gyvenimui“ pristatymas meno galerijoje (30 nuotr.)
+24
Skaitykite daugiau