Veido analizės seminarų organizatorius: „Žmogaus veidui perskaityti užtenka dviejų sekundžių“

GIedrius Švetkauskas / Vytauto Dranginio nuotr.
GIedrius Švetkauskas / Vytauto Dranginio nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
A
A

Giedrius Švetkauskas, fenotipologinės veido analizės seminarų organizatorius, remdamasis Marko Lučino fenotipologija, gali drąsiai skaityti kiekvieno žmogaus veido bruožus. Jam užtenka vos dviejų sekundžių, kad suprastų, su kokiu žmogumi turi reikalų.

Giedriau, sakote, kad veidus analizuojate pagal Marko Lučino fenotipologiją. Kuo ji ypatinga?

Žvilgtelėjai į žmogų ir supranti, kad „maždaug toks“, o tada belieka analizuoti detales, kurios nebūtinai iškart pastebimos.

Fenotipologijos pagrindas – žmogaus genetika, išreikšta fiziologiškai. Seminarų metu Markas Lučinas aiškina, kodėl būtent tam tikra žmogaus fiziologija (pavyzdžiui, ilga arba trumpa nosis) gali nulemti reakcijas, žmogui patiriant stresą arba tada, kai savęs sąmoningai nekontroliuoja. Jei moki taikyti, M. Lučino fenotipologija veikia nepriekaištingai. Populiarinu šią technologiją Lietuvoje bei kitose šalyse, tai yra su Marku Lučinu padedame ją suprasti: jis moko, o aš organizuoju.

Ar žmonės domisi šia technika? Ar kreipiasi į jus, pavyzdžiui, susipažinę su antrąja puse ir pan.? Kitaip tariant, ar nori pažinti save ir kitus?

Lietuvoje jau per 1 000 žmonių taiko fenotipologiją – įmonių, personalo vadovai, pardavimo bei klientų aptarnavimo sferose dirbantys žmonės. Į Marko Lučino seminarus Vilniuje atskrenda žmonės mokytis iš JAV, Airijos, Rusijos, Estijos, Latvijos. Taip, dalis žmonių atvyksta mokytis fenotipologijos, o dalis kreipiasi konsultacijų, tiek rinkdamiesi karjerą, tiek klausdami, kiek jie yra suderinami su kitais žmonėmis (antrosiomis pusėmis, verslo partneriais).

Į ką reikėtų pirmiausiai atkreipti dėmesį, žiūrint žmogui į veidą?

M. Lučinas seminarų metu rekomenduoja atkreipti dėmesį į 3 ryškiausius bruožus, išreikštus žmogaus veide. Kiekvieno žmogaus jie yra skirtingi. Pavyzdžiui, žmogus gali turėti labai ilgą kaklą, išraiškingus skruostikaulius ir didelę kaukolę – smegenų zoną. O kitas turės trumpesnį kaklą, smailėjančias tarsi elfo ausis ir, pavyzdžiui, akis nuo centro tarsi žiūrinčias šiek tiek į šonus. O toliau analizuojami kiti veido bruožai.

TAIP PAT SKAITYKITE: Chiromantė Lara Adžgauskienė: „Žmogus gali pakeisti savo likimą“

Moters veidas
Moters veidas / Fotolia nuotr.

Kiek jums reikia laiko žiūrėti į žmogų, kad sužinotumėte tai, kas domina?

Pakanka dviejų sekundžių. Žvilgtelėjai į žmogų ir supranti, kad „maždaug toks“, o tada belieka analizuoti detales, kurios nebūtinai iškart pastebimos.

Kokie žmogaus veido bruožai atskleidžia, kad žmogus yra patikimas (tiek šeimoje, tiek versle), o kokie – perspėjantys, kad geriau nepasikliauti?

Fenotipologiškai visi žmonės vienas kito atžvilgiu yra problemiški, tik vieni daugiau, o kiti – mažiau. ​

Žmonių veiduose identifikuojama iki 140 genetinių parametrų, todėl jei komentuočiau tik kelis bruožus, klaidinčiau. Kyla klausimas, ką kokioje situacijoje kieno atžvilgiu laikysime patikimu. Fenotipologiškai visi žmonės vienas kito atžvilgiu yra problemiški, tik vieni daugiau, o kiti – mažiau. Streso metu gali išryškėti savybių, kurios gali būti nepalankios kitam žmogui.

Bandant išsiaiškinti poros ar verslo partnerio suderinamumą, analizuojama, kuris kurį laikui bėgant užgoš, pasinaudos silpnumu, gerumu ir pan. Kam to reikia? Žinant, kaip gali būti, ir norint vystyti santykius su konkrečiu žmogumi, galima atrasti elgesio saugiklius ir išvengti neigiamų pasekmių arba jas sušvelninti. Fenotipologiškai yra toks bruožas, iš kurio galima suprasti, kad žmogui svarbus namų komfortas, jaukumas, kinestetiniai lietimai, bet pagal kitus bruožus jis gali būti kūniškų malonumų ir ekstremalių seksualinių pojūčių nuolat ieškantis žmogus, beje, tiek vyras, tiek moteris.

Ar įmanoma iš žmonių veidų pasakyti, ar jie suderinami, ar tinka vienas kitam?

Fenotipologiškai galima pasakyti, kurių žmonių bruožai harmoningiausiai derės, nebus didelių problemų bendraujant. Tačiau ar jie vienas kitą trauks – klausimas Aukščiausiajam (šypsosi). Kartais žmonės tarsi tinka vienas kitam, bet netraukia vienas kito. O juos traukia tie, kurie nelabai jiems tinka, todėl santykiai būna problemiški.

Sprendžiant, ar tinka ar ne, reikia analizuoti bruožų visumą, nėra konkrečios formulės. Tačiau keletą rekomendacijų galiu pasakyti: jei vienas labiau pasiduoda stresui, jam geriau parinkti kitą žmogų, kuris stresui atsparesnis. Tada pirmasis nusiramins prie antrojo, o antrasis bus labiau aktyvinamas, kai pirmasis nerimaus. Jei vieno iš poros neišreikšta uoslė pinigams, tai kitą žmogų geriau parinkti su išreikštais komerciniais instinktais, kad… šeimoje pinigų būtų. Na, ir Marko Lučino rekomendacija visoms poroms – kad nosys būtų panašaus ilgio. Tai šimtu procentų negarantuoja santykių sėkmės, tačiau abu žmonės „suoks“ vienas kitam panašiu dažniu.

Daugelis mano, kad didelės akys ir putlios lūpos – seksualumo ženklas. Ar tai – tiesa?

Reikia žiūrėti visumą, seksualumas nėra tik veidas, bet ir kūnas. Tikriausiai esate susidūrę gyvenime, kad žmogaus veidas tarsi neypatingas, o kūnas – puikių, seksualių formų, todėl toks žmogus dėmesiu nesiskundžia. Putlios lūpos, priklausomai ar jos kietos, ar minkštos, gali turėti kaip tik neseksualumo išraišką, ypač žinant, kaip tai atspindi elgesys.

Sakykite, ar veidas gali atskleisti žmogaus intelektą?

Fenotipologiškai matoma, kiek dominuoja intelektas. Matoma loginiai, analitiniai gebėjimai. Jei žmogus pedantiškas, su puikiai išreikštais analitiko, logiko bruožais ir dar šaltai racionalus bei dominuoja smegenys, o ne jėgos savybės, tikėtina, kad jis versis tiksliaisiais mokslais. Jei žmogaus veide išreikštas emocionalumas, jausmingumas, o logika nedominuoja, ir jei dar išreikštas „kūrybinis chuliganiškumas“, tikėtina, kad žmogų gali traukti menas.

TAIP PAT SKAITYKITE: Veido joga padės atsikratyti raukšlių

Daugelis nori būti gyvenime sėkmingi. Ar veide galima įžvelgti sėkmės ženklų?

Jei kalbame apie finansinę sėkmę, tai yra bruožų, iš kurių galima spręsti, ar žmogus turi uoslę pinigams, o jei dar drąsus, su plėšrūniškais bruožais, tai turi drąsos ir jėgos pasiimti tuos pinigus. Jei stipriai išreikšti intelektualiniai bruožai, žmogus gali būti genijus. Kai stipriai išreikšti tam tikri bruožai, jie vienaip ar kitaip – priklausomai nuo aplinkos, auklėjimo – turi įtakos žmogaus likimui.

Ką galima sužinoti pasižiūrėjus į žmogaus ausis ir veido formą?

Galima sužinoti, ar žmogus yra labiau pasiduodantis stresui, ar stabilus. Taip pat ar žmogus linkęs į struktūrą, jos vystymą, tai yra labiau sociumo žmogus, ar visgi jis spontaniško, laisvo gyvenimo stiliaus. Taip pat galima matyti žmogaus intelektualinius bruožus, pragmatiškumo savybes, gebėjimą manipuliuoti, taip vadinamuosius šnipo gebėjimus, tai yra padidintą pastabumą viskam, kas vyksta aplink jį, taip pat jautrumą arba nejautrumą aplinkai ir kt.

Kai žmogaus veido bruožai kinta, ar keičiasi jo charakteris (pavyzdžiui, senstant, pasidarius makiažą ar net plastinę operaciją)?

Esu konsultavęs merginą, kuriai buvo priaugintas smakras. Atlikus plastinę operaciją, žmogaus charakteris keičiasi, nes dažniausiai pašalinami trūkumai, dėl kurių žmogus jaučiasi nevisavertis. Kai žmogus jaučiasi geriau, drąsiau, jį kitaip priima aplinkiniai žmonės, gyvenime atsiranda daugiau harmonijos. Tačiau jei plastinė operacija atlikta netinkamai, manau, tai gali dar labiau sumenkinti pasitikėjimą savimi.

Atlikus plastinę operaciją, žmogaus charakteris keičiasi, nes dažniausiai pašalinami trūkumai, dėl kurių žmogus jaučiasi nevisavertis.

Kai kurie bruožai keičiasi natūraliai bėgant laikui, ypač, jei žmogaus gyvenimas nelepino. Pavyzdžiui, žmogaus lūpos buvo labiau natūraliai putlios, tačiau gyvenimas buvo sudėtingas, žmogus patyrė daug išgyvenimų, daug kentėjo, ir į gyvenimo antrą pusę lūpos gali tapti kur kas siauresnės, kietai sučiauptos.

Kartais žmogų po tam tikro ilgesnio periodo sunku pažinti, ypač, jei jis patyrė sudėtingų arba kaip tik pozityvių transformacijų. Pavyzdžiui, žmogaus labiau kampuoti, tarsi atsikišę (kaulinė struktūra) veido bruožai į antrą gyvenimo pusę gali sušvelnėti. Ezoterikoje tai vadinama transmutacija. O fenotipologija šiuo atveju būtent konkrečiu momentu vertina, koks yra žmogus.

Yra identiškų dvynių. Ar žiūrėdamas į dvynius galite veiduose įžvelgti jų asmenybių skirtumus?

Prieš keletą metų dviem dvynėms (manau, vyresnėms nei 60 metų) pasakojau apie jas. Atrodė beveik identiškai, tik vienos žandikaulis buvo šiek tiek platesnis. Vienos smakras kiek atsikišęs į priekį, kitos – beveik neatsikišęs. Joms ir sakau: jūs palyginti greitai susinervinate ir oponentui norite duoti į kaulus, o štai jūs jaučiatės rami, atakuoti neturite jokio noro, tad dažniausiai, kai esate kartu, raminate seserį ir stengiatės užglaistyti situaciją. Dvynė, kuri jaučiasi ramiai ir nenori atakuoti, atsakė man: „Taip! Ir taip visą gyvenimą aš raminu seserį bei stengiuosi užglaistyti jos sukurstytas konfliktines situacijas. O iš kur jūs apie tai žinote?“

Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!