Velomaratone išpildytos sunkiai sergančios Gabijos svajonės: dalyvavo ir jos mėgiamas aktorius

IKI Velomaratonas / LXM media nuotr.
IKI Velomaratonas / LXM media nuotr.
Emilija Dikčiūtė
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2022-08-22 16:37
AA

Sekmadienį, nuo ankstaus ryto Vilniaus centre būrėsi džiugiai nusiteikę žmonės, pasiruošę startuoti jau tradicija tapusiame, tryliktus metus iš eilės organizuojamame IKI Velomaratone. Visi susirinkusieji buvo kviečiami riedėti sostinės gatvėmis pasirinkta transporto priemone – dviračiu, riedučiais, paspirtuku. Renginyje dalyvavo ir savo erdvę turėjo Rimanto Kaukėno paramos fondas, subūręs komandą ir ne tik dalyvavęs važiavime, tačiau ir išpildęs sergančios mergaitės Gabijos svajones.

Mergaitė prieš pusantrų metų išgirdo diagnozę, kuri atskleidė blogos savijautos priežastį – devynerių herojei diagnozuota trombocitopenija, kai trombocitai drastiškai nukrenta, o juos atstatyti yra labai sunku net ir vaistų pagalba. Mergaitės gydymas dar eigoje, todėl geros emocijos, kurias galėjo suteikti paramos fondas, išpildęs svajonę – tikime, prisidėjo prie geresnės savijautos.

Mergaitė, nepaisant sunkios diagnozės drąsiai svajoja ir savo laiške parašė, kad geriausia diena gyvenime būtų gavus 100 helio balionų... Taip pat prasitarė, kad norėtų dviračio. Abi svajonės buvo išpildytos saulėtą vasaros popietę renginio metu, o įteikime dalyvavo aktorius Eimutis Kvoščiauskas, kuriuo Gabija labai žavisi. Prie džiugių svajonės akimirkų prisijungė ir lenktynininkas Benediktas Vanagas, kuris ir įteikė mergaitei dviratį.

„IKI Velomaratono“ akimirka / LXM media nuotr.

„Esame labai laimingi, kad šiais metais ir vėl galėjome dalyvauti IKI Velomaratone ir ne tik subūrę komandą aktyviai išlydėti vasarą, tačiau ir įprasminti savo dalyvavimą išpildydami Gabijos svajonę. Simboliška, jog mergaitė norėjo dviračio ir džiugu, kad galėjome suteikti pačias geriausias emocijas tokio nuostabaus renginio metu.

Esame dėkingi visiems, kurie aukoja šio renginio metu – Jūsų paaukotų lėšų dėka galime ne tik išpildyti sunkiai sergančių vaikų svajones, tačiau ir suteikti pagalbą mažiesiems pacientams, kuriems reikalingos reabilitacijos, mankštos ar terapijos. Nuostabu matyti tiek kilnių žmonių, prisidedančių prie prasmingos iniciatyvos ir atveriančių savo širdis gerumui,“ – šiltais žodžiais dalijosi fondo steigėjas Rimantas Kaukėnas.

Komandoje APLENKIME VĖŽĮ – gausus būrys fondo veiklą ir misiją palaikančių žmonių bei savanorių. Paramos fondo atstovai tikina, kad komandą kasmet suburia su tikslu atkreipti visuomenės dėmesį į dalijimosi gerumu svarbą, formuoti palankų požiūrį į labdarą ir suteikti galimybę tokia forma palaikyti sunkiai sergančius vaikus.

Fondo palapinėje dalyviai ir maratono svečiai galėjo įsigyti fondo atributikos, pasimėgauti sportiniu ir atpalaiduojančiu masažais, pabendrauti su fondo bendruomenės nariais bei įamžinti renginio akimirkas momentinėse nuotraukose dėka Retroveidrodis.lt

„Rimanto Kaukėno paramos grupė“ veikia nuo 2012 m. ir padeda onkologinėmis ligomis sergantiems Lietuvos vaikams. Šio fondo tikslas – palengvinti gyvybiškai pavojingomis ligomis sergančių vaikų ir jų šeimų naštą, padėti išgyventi sunkios diagnozės traumą, ilgą gijimą, suteikti vaikų gyvenimui šviesos pildant jų svajones. Su rėmėjų pagalba „Rimanto Kaukėno paramos grupė“ aprūpina vaikus reikalinga medicinine įranga, nekompensuojamais medikamentais, padeda įgyvendinti svarbius gydymus ir operacijas.

Rimanto Kaukėno paramos grupė dalyvavo „Velomaratone“ (15 nuotr.)
+9