Veronika Montvydienė su dukra Adele šokiais drebina „TikTok“: „Nenoriu atsilikti nuo jaunimo“
Populiarioji „TikTok“ platforma šiai dienai pritraukia milijonus žiūrovų, o ypatingai dėmesį kausto jau „trendais“ tapę šokiai. Čia juos aktyviai demonstruoja ir buvusi šokėja, projektų vadovė, influencerė Veronika Montvydienė su savo devynmete dukra Adele, kurios talentas – akivaizdus. Portalui Žmonės.lt V.Montvydienė pasakoja, kaip su savo atžala atrado „TikTok“ pasaulį ir kokią naudą įžvelgia kuriant jame turinį.
Veronikos ir Donato Montvydų vyresnėlė dukra Adelė „TikTok“ platformą atrado dar prieš trejus metus. Portalui Žmonės.lt Veronika pasakojo, kad sužavėta trumpais šokių video, Adelė kurti turinį inspiravo ir mamą.
„Adelei šią platformą parodė vyresnė draugė, o tada ji „apšvietė“ ir mane. Kartu pasižiūrėjome ten keliamą turinį ir labiausiai mus užbūrė šokiai. Galiausiai pati Adelė mane išmokė, kaip kurti video ir kaip prikaustyti dėmesį. Taip pradėjom kelti turinį „TikTok“ ir paraleliai „Instagrame“, – šypsojosi V.Montvydienė.
„Man kaip ir nieko nereikia daryti – Adelė per penkias minutes peržiūri kelis vaizdo įrašus ir jau atranda ką galime sušokti“, – pridūrė ji.
Akivaizdu, kad Adelė talentą šokti ir artistiškumą paveldėjo iš abiejų tėvų – nors mergaitė tik praėjusį rudenį pradėjo lankyti gatvės šokius, ji jau dabar demonstruoja puikius judesius. „Adelė šioje srityje yra labai talentinga – jos choreografinė atmintis greita, taip pat labai geri jos natūralūs judesiai“, – dukros talentu pasidžiaugė Veronika.
Daugelį metų profesionaliai šokusi V.Montvydienė dabar tai daro tik prieš telefono kamerą. Visgi jai čia tenka kiek atsakingesnis vaidmuo – užtikrinti, kad jos mažametė dukra suprastų ne tik socialinių tinklų naudą, bet ir žalą.
Veronika pasakojo, kad visi vaizdo įrašai yra keliami tik iš jos paskyrų, kadangi dukra dar per maža turėti asmeninę. Tiesa, nors daugeliui tėvų tenka riboti vaikų laiką prie socialinių tinklų, kol kas buvusiai šokėjai tai nėra pagrindinis iššūkis.
„Darbo dienomis visa šeima yra užsiėmusi, pati Adelė lanko visos dienos mokyklą iki pusės penkių vakaro, o po visko laukia būreliai. Kai vaikai grįžta namo, net fiziškai nebelieka laiko į rankas imti telefoną ir skrolinti. Tai visai gera metodika, kad vaikams nebeliktų laiko ekranams – atskleidė V.Montvydienė. – Na, o jei išpuola laisvesnis savaitgalis ir Adelė nori pažiūrėti „TikTok“, stebiu kokį turinį jai meta. Kadangi pagal algoritmus rodo tik šokius, per daug problemų nekyla, tad šioje vietoje jaučiuosi tikrai saugiai“.
Kalbėdama su portalu Žmonės.lt pašnekovė pastebėjo, kad net ir ribojant vaikų laiką su išmaniosiomis technologijomis, svarbu išlaikyti balansą. Ji atskleidė, kad dukra Adelė ir sūnus Kajus turi tiek telefonus, tiek išmaniuosius laikrodžius, tačiau su jais naudojasi ribotą laiką.
„Jie jų į mokyklą nesinešioja, taip pat savo noru nežaidžia ir kompiuterinių žaidimų, tačiau tikrai nėra nei kiek atsilikę nuo savo bendraamžių“, – patikino Veronika.
Tikriausiai kaip ir daugelis vaikų, Adelė taip pat yra pasvajojusi apie savo socialinių tinklų paskyrą, tačiau iš tėvų pusės jai teko išgirsti svarius argumentus, kodėl mažamečiams tai nėra reikalinga.
„Kelis kartus ji parodė norą susikurti savo paskyrą, tačiau tada susėdome ir turėjome diskusiją. Kai ji klausė, kodėl savo paskyras gali turėti kiti vaikai, teko jai paaiškinti, kad tai yra nusižengimas – socialiniai tinklai turi amžiaus cenzą, todėl reikėtų meluoti apie savo metus, o tai jau yra blogas žingsnis“.
Tiesa, net ir keliant turinį iš suaugusio žmogaus paskyros, Veronikai kartą teko susidurti su situacija, kuomet „TikTok“ norėjo blokuoti jos keliamą turinį, kadangi jame dažnai pasirodo vaikas.
Tąkart jai reikėjo įrodyti, kad už telefono ekrano nesislepia amžių sumelavęs mažametis. „Turėjau nufotografuoti pasą, save ir įrodyti, kad mes neapgaudinėjam, laikomės taisyklių“, – pasakojo V.Montvydienė.
Nors kalbant apie tokias platformas, kaip „TikTok“ ar „Instagram“, daugelis jas vertina neigiamai, Veronika čia įžvelgia ir naudingų dalykų. Vienas tokių – aktyvus ir smagus laiko praleidimas su dukra.
„Tiek man, tiek vaikams smagu, tad tai yra dar vienas puikus laiko praleidimo būdas kartu. Tuo pačiu vaikai mokosi, kaip iš socialinių tinklų išgauti naudą – nebūti vartotoju ir „skrolintoju“, kuris pats moka pinigus ir degina savo laiką veltui, geriau būti kūrėju, kuris gali iš to net ir užsidirbti“.
Baigdama pokalbį su portalu Žmonės.lt, pašnekovė atskleidė, kad su dukra turinį kuria ir dar dėl vienos svarios priežasties. „Turiu ambiciją – nenoriu atsilikti nuo jaunosios kartos. Noriu išlikti kuo ilgiau su jais kartu ir kalbėti viena kalba, o ne vien moralizuoti apie „anuos laikus“. Kartais nesusimąstome, kad visgi jie yra mūsų ateities“, – savo mintimis pasidalijo V.Montvydienė.