Viena šalis pareiškė nedalyvausianti „Eurovizijoje“: nori sutaupyti elektros sąskaitoms

Šiaurės Makedonijos atstovė Andrea Koevska / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Dėl ekonomikos ir energetikos krizės bei didelių išlaidų šalys priima netikėčiausius sprendimus. Pavyzdžiui, kaip teigė MRT transliuotojas, Šiaurės Makedonija nutarė pasitraukti iš „Eurovizijos“ konkurso.

Makedonijos transliuotojas MRT nusprendė, kad Šiaurės Makedonija nedalyvaus 2023 m. „Eurovizijos“ dainų konkurse Liverpulyje.

Transliuotojas išplatino pranešimą.

„Dėl ekonomikos ir energetikos krizės bei didelių išlaidų Makedonija nedalyvaus 2023 m. „Eurovizijos“ dainų konkurse, kuris gegužės mėnesį vyks Liverpulyje.

Sprendimas pasitraukti iš „Eurovizijos“ galioja šiems metams, o dėl kitų metų konkurso dar palauksime ir pamatysime“, – rašė MRT.

Tai pirmas kartas, kai Šiaurės Makedonija pasitraukia iš „Eurovizijos“. Jie vis dar dalyvaus 2022 m. gruodį vyksiančiame „Jaunimo Eurovizijos“ dainų konkurse.

Šis įrašas paskelbtas praėjus kelioms valandoms po to, kai Juodkalnija paskelbė nedalyvausianti 2023 m. „Eurovizijoje“.

„Be didelio registracijos mokesčio ir viešnagės Jungtinėje Karalystėje išlaidų, susidūrėme su rėmėjų susidomėjimo stoka. Atsižvelgdami į tai, nusprendėme turimus išteklius nukreipti į esamų ir planuojamų nacionalinių projektų finansavimą, organizacines ir programines reformas“, – rašoma transliuotojo RTCG pranešime.

Šiaurės Makedonija pirmą kartą „Eurovizijos“ dainų konkurse pasirodė 1998 m. ir dalyvavo 21 kartą (iki 2018 m. kaip Makedonijos BJR – Buvusioji Jugoslavijos Respublika Makedonija).

Šiaurės Makedonija „Eurovizijoje“ nėra pasiekusi pergalės. Geriausias jų rezultatas buvo 2019 m., kai Tamara Todevska su daina „Proud“ laimėjo žiuri balsavimą ir užėmė 7 vietą bendroje įskaitoje.

Jie niekada nėra užėmę paskutinės vietos, tačiau nuo 2004 m., kai buvo įvestas pusfinalis, į didįjį finalą jiems pavyko patekti tik 6 kartus iš 18. Per pastaruosius 14 metų jie į didįjį finalą pateko tik du kartus.

Skaitykite daugiau