Vieni įtakingiausių gurmanų – kas jie ir koks jų požiūris į maistą?
Šis penktadienis – tarptautinė diena be dietų. Ta proga norime pakalbėti apie maistą. Tiksliau – žmones, virtuvės šefus, gurmanus, maisto tinklaraštininkus, kepėjus, kurie šiuo metu – labai populiarūs. Kas jie ir koks jų požiūris į maistą?
Reklamos agentūra „Telegraph Hill“ žurnale „Grocer“ neseniai paskelbė 50-ies įtakingiausių britų gurmanų sąrašą.
Pirmą vietą užėmė, kaip galėjote nuspėti, garsusis virtuvės šefas, TV laidų vedėjas, 20 receptų knygų autorius, kelių restoranų savininkas Jamie Oliveris.
Keturiasdešimtmetis Jamie žinomas nuo 1999-ųjų. Kaip rašo „Grocer“, „Jamie Oliveris nervina žmones – taip pat labai, kaip ir yra mylimas. Ir net didžiausi kritikai pripažįsta, kad jis labai galingas maisto bei gėrimų pasaulyje.“
Instagrame Jamie turi 4,3 mln. sekėjų.
Iš taip pat labai žinomų virtuvės šefų į dešimtuką pateko Gordonas Ramsay (9 vieta). 49-erių Anglijoje gyvenantis škotas – žymi TV persona, verslininkas. Jo žymiausias restoranas, įkurtas Londono centre, turi 3 „Michelin“ žvaigždutes! Daugiausia uždirbančių pasaulio įžymybių sąraše Gordonas užima 21-ąją vietą.
Tačiau apie juos jūs jau skaitėte nekart, matėte jų laidų ar realybės šou, galbūt gaminote pagal jų receptus. Kokios kitos – kylančios – žvaigždės?
Joe Wicksas
Šis trisdešimtmetis fitneso ir virtuvės guru, save dar vadinantis „Kūno treneriu“, sąraše užima antrąją vietą. Instagrame jį seka daugiau nei milijonas žmonių. Pernai jis išleido knygą „Lean in 15“ ir pardavė daugiau nei 500 000 kopijų.
Esu žmogus, kurio misija – išgelbėti žmones nuo siaubingos dietų industrijos.
Joe siūlomas gyvenimo būdas susideda iš visavertės mitybos ir sporto programos. Jo filosofija šiuo klausimu labai paprasta: kūnui reikalingas kuras, t. y. maistas, todėl jo žmogus turi gauti pakankamai. Esmė – pasirinkti tinkamą laiką ir maistą, siekiant užtikrinti, kad kūnas degintų riebalus, būtumėte energingi, liekni ir sveiki.
„Esu žmogus, kurio misija – išgelbėti žmones nuo siaubingos dietų industrijos. Man bloga ir aš pavargau nuo to, kaip žmonės kankinasi su mažo kaloringumo dietomis ir maistą pakeičiančiais kokteiliais. Sukūriau planą siekdamas išmokyti žmones, kad jie žinotų, kaip gali turėti liekną, sveiką ir stiprų kūną nebūdami alkani“, – savo puslapyje rašo kūno treneris.
Paulas Hollywoodas
Ketvirtą vietą sąraše užima Paulas Hollywoodas, buvęs „The Great British Bake Off“ ir kitų panašių laidų teisėjas bei vedėjas, gerai žinomas kepėjas, kelių populiarių knygų autorius.
Jo teigimu, duona yra gero maisto pagrindas. Daugelį metų gyvenęs Kipre ir keliavęs Viduriniuosiuose Rytuose, Paulas išmoko, kad galima derinti pitą su salotomis, žolelėmis ir mėsa ir tai bus skaniausias patiekalas pasaulyje.
Penkiasdešimtmetis Paulas sužavėtas ir to, kaip italai geba visur panaudoti duoną, net ir sužiedėjusią. Pavyzdžiui, brusketą supjausto gabalėliais ir aptepa trintais česnakais ir alyvuogių aliejumi ir patiekia prie salotų, ančiuvių, svogūnų ir traškių daržovių.
Ella Woodward
Prieš savaitę kaip tik rašėme apie komikę, pasivadinusią „Deliciously Stella“ ir besišaipančią iš instagrame skelbiamų sveikų patiekalų receptų bei nuotraukų. Tai štai kas įkvėpė jos pseudonimą – 24-erių Ella Woodward, besivadinanti „Deliciously Ella“ ir minėtame sąraše užimanti dešimtąją vietą.
Prieš penkerius metus Ellai buvo diagnozuota širdies liga – posturalinės ortostatinės tachikardijos sindromas. Moteris sunkiai galėjo paeiti, jautė chroniškus skausmus, skrandis negalavo. Ella atsisakė mėsos ir pieno produktų, cukraus, kviečių ir ieškojo naujų receptų. Visa tai prieš 4-erius metus pradėjo aprašinėti savo tinklaraštyje „Deliciously Ella“.
Kai ji visa tai pradėjo, „clean eating“, kitaip sakant, šviežio, sveiko, kuo mažiau termiškai apdoroto augalinio maisto banga dar buvo tik prasidėjusi. Pradžioje buvo daug nevykusių eksperimentų, tačiau galiausiai moteriai pavyko – ji susigrąžino gyvenimo kokybę ir tapo mitybos guru.
Per tą laiką Ella Woodward išleido du bestselerius, veda kulinarijos užsiėmimus ir Londono centre atidarė kavinę. Moteris siekia įrodyti, kad sveikas maistas gali būti nepaprastai gardus, nesunkiai paruošiamas ir juo galima mėgautis be graužaties.