Vilniaus oro uoste Silvester Belt pasitiko ne tik mama Vilma: džiaugsmas ir nuvylusi situacija finale

Silvester Belt sutiktuvės Vilniuje / Lukas Balandis / BNS nuotr.
Silvester Belt sutiktuvės Vilniuje / Lukas Balandis / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2024-05-12 15:39
AA

Po eurovizinės kelionės Malmėje sekmadienio poopietę Vilniuje nusileido lėktuvas, parskraidinęs Lietuvos atstovą Silvester Belt ir jį lydinčią delegaciją. Europai padovanojęs lietuvišką dainą „Luktelk“ atlikėjas į Lietuvą parvežė 14-tą vietą.

Šeštadienį praūžus 68-ajai „Eurovizijai“, sekmadienio popietę į Lietuvą sugrįžo dainų konkurse sužibėjęs Silvester Belt. Europą jis užbūrė savo charizmatišku pasirodymu ir įsimintina daina „Luktelk“, pagal kurią ne tik pašokti, bet ir ją sudainuoti pabandė ne vienas užsienietis.

Vilniaus oro uoste Silvester Belt buvo pasitiktas gėlėmis, artimųjų ir gerbėjų apsikabinimais, bučiniais, plojimais. Čia Silvestrą sutiko mama Vilma, krikšto mama ir tetos. Moterys atlikėją sutiko su jo mėgstamiausiais saldumynais.

„Čia „grybukai“ be gliuteno, nes jis netoleruoja glitimo“, – portalui Žmonės.lt sakė Silvestro mama.

Silvester Belt sutiktuvės Vilniaus oro uoste / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Moterys neslėpė, kad žiūrint konkurso finalą labai jaudinosi. „Jauduliukas buvo daugiau dėl situacijos visos. Dėl Silvestro tai buvom ramūs“, – sakė jo mama.

O ar šalių komisijos ir žiūrovai Silvestrui skyrė pakankamai balų? Paklaustos, kaip vertina balsavimo rezultatus, Silvester Belt šeima neslėpė – vylėsi, kad rezultatai bus geresni.

„Tikėjomės geresnės vietos, bet nėra taip blogai. Viskas gerai“, – portalui Žmonės.lt sakė Silvestro krikšto mama.

„Tokioje situacijoje padarėme viską“

Nors ir pavargęs nuo eurovizinių reikalų, Silvester Belt į Vilnių sugrįžo pasidabinęs šypsena. Užėmęs 14 vietą „Eurovizijoje“, Silvester Belt sako esantis ramia širdimi – jis padarė viską, ką galėjo, ir finale pasirodymo metu atsidavė momentui. Tiesa, neslepia – nors rezultatas džiugina, tikėjosi sulaukti aukštesnės vietos.

„Tikrai nepailsėjau, tikrai, manau, prireiks laiko pailsėti. Bet dar tas adrenalinas ir ta visa energija vis dar verda. Įspūdžiai puikūs, toje situacijoje, kurioje mes buvome, padarėme viską, ką galėjome. Visa šiemet „Eurovizija“ buvo keistomis nuotaikomis, buvo visokiausių įdomybių, bet stengėmės aprisiboti savo pasirodymu. Žinojome, kad daug žmonių Lietuvoje laukė, palaikė, norėjosi atiduoti tą duoklę, susiimti ir padaryti geriausia“, – susirinkusiems žurnalistams sakė Silvester.

Paklaustas, ar negaila, jog eurovizinė kelionė jau baigėsi, Silvester nusijuokė: „Kol kas tikrai neliūdna. Labai laukiame poilsio.“

Todėl nieko keisto, kad atlikėjas pridūrė, jog pirmas dalykas, kurį norės padaryti sugrįžęs namo – nueiti į dušą ir kristi į lovą miegoti.

O ko iš „Eurovizijos“ Silvester labiausiai pasiilgs? Atlikėjas nė nesusimąstė: to šeimyniško jausmo.

„Kaip tik su stilistu kalbėjome, kad bus keista rytoj atsikelti ir nebus kam aprengti, – juokėsi jis. – Tai to labai pasiilgsiu. To bendro jausmo.“

Silvester Belt / Lukas Balandis / BNS nuotr.

O ar norėtų sugrįžti į „Euroviziją“ kitais metais? Silvester sako, kad tokių minčių nėra. „Nenoriu spjauti į tą šulinį ateičiai, bet bent jau tikrai ne greitai.“

Vos praūžus finalui Silvester Belt socialiniuose tinkluose atviravo, kad finale susidūrė su itin sudėtinga situacija. Dainininkas į sceną žengė šeštas, iškart po Izraelio atstovės, kurios dalyvavimas konkurse kėlė pasipiktinimą. Žiūrovai Izraelio atstovę scenoje sutiko pasipiktinimo šūksniais.

„Ėjimas (į sceną – red. past.) po tos šalies, kai minia buvo tokia arši, buvo vienas iš blogiausių dalykų, kuriuos teko išgyventi, tikrai padariau viską, ką galėjau šioje situacijoje... Traumuojanti patirtis, norėčiau, kad viskas būtų pasibaigę po pirmojo pusfinalio“, – neslėpė Silvester.

Silvester Belt sutiktuvės Vilniaus oro uoste (17 nuotr.)
+11

Silvester Belt dainų konkurse sulaukė ypatingo televizijos žiūrovų palaikymo tiek pusfinalio, tiek finalo metu. Lemtingą vakarą 14-tą vietą Lietuvai lėmė susumuoti žiūrovų ir šalių komisijų balsai.

Žiūrovų balai Lietuvos atstovui Silvester Belt finale išsidėliojo taip: Latvija (8), Jungtinė Karalystė (8), Airija (7), Ukraina (7), Estija (4), Islandija (4), Liuksemburgas (4), Norvegija (3), Lenkija (3), Švedija (3), Vokietija (2), Čekija (1), Danija (1), Nyderlandai (1), San Marinas (1), Ispanija (1).

Užsienio komisijos narių balai Lietuvos atstovui Silvester Belt finale išsidėstė taip: Portugalija (7), Serbija (7), Moldova (5), Ukraina (5), Nyderlandai (4), Estija (2), Prancūzija (1), Vokietija (1).

Iš viso Silvester Belt per finalą surinko 90 balų – 32 iš komisijos ir 58 iš žiūrovų.

Silvester Belt „Eurovizijos“ finale (17 nuotr.)
+11
Silvester Belt sugrįžo į viešbutį po „Eurovizijos“ finalo (20 nuotr.)
+14