Vilniuje – atsisveikinimas su Adolfu Šleževičiumi: pagerbė artimieji, draugai ir bendražygiai
Ketvirtadienio popietę Vilniuje prasidėjo atsisveikinimas su buvusiu premjeru Adolfu Šleževičiumi. Ištarti „sudie“ po sunkios ligos mirusiam politikui rinkosi šeimos nariai, bičiuliai, kolegos.
Ekspremjeras Adolfas Šleževičius pašarvotas Vilniaus laidojimo rūmuose „Ritualas“, Olandų g. 22, Vilniuje.
Gruodžio 8 d., ketvirtadienį, atsisveikinimas prasidėjo 6-oje šarvojimo salėje nuo 15 val. iki 20 val. Gruodžio 9 d., penktadienį, jis vyks nuo 10 val. iki 12 val.
Tuomet karstas bus išnešamas iš laidojimo rūmų, o amžino poilsio buvęs premjeras atguls Antakalnio kapinėse Vilniuje.
Pagerbti A.Šleževičiaus ketvirtadienio popietę atvyko jo podukra Valda Chošnau su vyru dainininku Alanu Chošnau, gydytoja Jelena Tulčina su vyru Feliksu, politikai, buvę bendražygiai Vilija Blinkevičiūtė, Česlovas Juršėnas, Antanas Vinkus ir kiti.
Atsisveikinimo su Adolfu Šleževičiumi akimirkos – fotogalerijoje:
Informaciją apie laidotuves trečiadienį paskelbė velionio žmona Janina Šleževičienė.
„Visos šeimos vardu noriu pranešti naujausią informaciją apie mano mylimo vyro Adolfo Šleževičiaus laidotuves, kad visi norintys jį pagerbti ir atsisveikinti žmonės galėtų atvykti ir paminėti jo šviesų atminimą“, – tuomet kvietė J.Šleževičienė.
Ekspremjero Adolfo Šleževičiaus mirtis – labai skaudi jo šeimos nariams, tarp kurių – dainininkas Alanas Chošnau ir jo žmona Valda. Buvęs premjeras A.Šleževičius buvo Valdos patėvis.
Netektį išgyvenanti Valda Chošnau savo feisbuko paskyroje pasidalijo jautriu įrašu, kuriame mirusiam artimajam skyrė padėkos ir atminimo žodžius. Juo moteris sutiko pasidalinti ir su portalo Žmonės.lt skaitytojais ir pridūrė, kad Adolfo Šleževičiaus gedi visa šeima – žmona, dukros ir anūkai.
„Mylimas Adoli, ramybės ir šviesos kelio Jums linkiu…..su dėkingumo pilna širdimi atsisveikinu dėkodama už Meilę mamai, man, Alanui, Augustui ir Izabelei... Daug metų buvome kartu ir visi jie buvo ypatingi…. Esate šviesulys ir įkvėpimas mums visiems….. Labai trūks Jūsų ramybės ir išminties… Dėkoju už atvertą pasaulį ir galimybę būti šalia, mokytis, suprasti.
Telydi Jus Angelai….. “, – rašė Valda Chošnau.
Adolfą Šleževičių socialiniuose tinkluose prisiminė ir Valdos vyras Alanas Chošnau.
„Gyvenimas – sekundės….
Šįryt ramybėje savo namuose išėjo man labai artimas žmogus, Valdos patėvis, kuris išties mylėjo be išimties visus… Dėkoju likimui Jus pažinti. Ilsėkitės ramybėje, gerbiamas ir mylimas Adolfai…“, – dalijosi Alanas Chošnau.
Adolfas Šleževičius mirė antradienio ryte, po ilgos ligos. Jam buvo 74 metai. Apie buvusio premjero mirtį feisbuke pranešė žurnalistas ir kolekcininkas Vilius Kavaliauskas.
A.Šleževičius sovietmečiu buvo žinomas Lietuvos maisto pramonės veikėjas. 1972–1977 m. jis buvo Kauno pieno kombinato vyresnysis inžinierius konstruktorius, vyriausiasis mechanikas, vyriausias inžinierius. 1977–1981 m. buvo LTSR mėsos ir pieno pramonės ministro pavaduotojas. 1983–1989 m. Lietuvos Komunistų partijos Centro komiteto agropramoninio komplekso skyriaus vedėjo pavaduotojas. 1989–1990 m. Lietuvos pieno pramonės gamybinio susivienijimo „Pieno centras“ pirmininkas.
1990–1991 m. jis ėjo Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro pirmojo pavaduotojo pareigas, o vėliau pasuko į verslą ir 1991–1993 m. buvo Lietuvos-Norvegijos bendros įmonės C.-Olsen-Baltic prezidentas.
Po Lietuvos komunistų partijos atsiskyrimo nuo Sovietų Sąjungos komunistų partijos ir pavadinimo pakeitimo tapo Lietuvos demokratinės darbo partijos (LDDP) nariu, vėliau ir pirmininku.
1993 m. kovo 10 d. ministro pirmininko poste pakeitė Bronislovą Lubį.
Buvo priverstas atsistatydinti po to, kai 1995 m. gruodžio 19 d. Lietuvos banko valdyba paskelbė apie Lietuvos akcinio inovacinio banko veiklos sustabdymą. Po kelių savaičių paaiškėjo, kad likus dienai iki bankroto A.Šleževičius atsiėmė terminuotą 135 tūkst. litų indėlį iš šio banko, t. y. galėjo pasinaudoti tarnybine padėtimi.
1996 m. sausio 4 d. LDDP prezidiumas poelgį įvertino kaip „moralinę ir politinę klaidą“, bet atsistatydinimui nepritarė. Sausio 6 d. dėl premjero elgesio iš Vyriausybės pasitraukė Povilas Gylys ir Linas Linkevičius. Prezidentas Algirdas Brazauskas pareikalavo, kad premjeras atsistatydintų, tačiau pastarasis nesutiko. Tuomet valstybės vadovas savo dekretu pasiūlė Seimui atleisti ministrą pirmininką. Seimo dauguma tam pritarė. 1996 m. vasario 8 d. premjeras atleistas iš pareigų.
1996 m. sausio 24 d. Generalinė prokuratūra iškėlė baudžiamąją bylą dėl piktnaudžiavimo tarnyba dėl neteisėtai priskaičiuotų, išmokėtų ir gautų padidintų palūkanų pagal A.Šleževičiaus terminuotų indėlių sutartis. Byla užtruko keletą metų, tačiau nesibaigė apkaltinamuoju nuosprendžiu.
Pasitraukęs iš politikos, A.Šleževičius užsiėmė verslo konsultavimu, technologijų prekyba, kelerius metus dirbo Rusijoje. Jis buvo Vilniaus „Rotary“ klubo narys, Kelmės rajono garbės pilietis.
Fotogalerija: