Vilniuje – taktinės medicinos mokymai: kaip D.Bunkus ir žinomi žmonės elgtųsi susidūrę su sprogimais

Danielius Bunkus, Ieva Narkutė, Rasa Tapinienė / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.
Danielius Bunkus, Ieva Narkutė, Rasa Tapinienė / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-07-04 15:00
AA

Liepos 4 d. Lukiškių aikštėje „Locked N’ Loaded“ suorganizavo pirmus taktinės medicinos mokymus civiliams, kuriuos vedė patyrę ir JAV taktinės medicinos mokymus baigę profesionalai. Jų išbandyti atvyko ir žinomi žmonės, tarp jų – Danielius Bunkus, Ieva Narkutė bei Rasa Tapinienė.

Taktinės medicinos mokymuose civiliams dalyvavo nemažai žinomų žmonių – verslininkas Danielius Bunkus, laidos „Kitokie pasikalbėjimai“ autorius Mantas Bertulis ir jo gyvenimo draugė Milda Ščerbinskaitė, tinklalaidės „Pralaužk vieną šaltą“ komanda Mantas Grimalis ir Airidas Jankus, visuomenininkas, karininkas ir laidų vedėjas Alminas Sinevičius, taip pat Rasa Tapinienė bei Ieva Narkutė. Jie aktyviai mokėsi ir savo žinias išbandė praktiškai.

Garsūs žmonės mokėsi taktinės medicinos (19 nuotr.)
+13

Locked N’ Loaded yra Lietuvos gynybai ir saugumui neabejingų bendraminčių komanda. Per ilgus tarnybos metus jie sukaupė didelę karinę patirtį.

Šūviai, skeveldros, kraujas. Tokia yra Ukrainos kasdienybė, su kuria gali susidurti bet kuris civilis. Kaip rodo praktika, tam, kad šios žinios praverstų, nereikia būti karo fronte. Rusija nesibodi vykdyti karo nusikaltimus ir savo raketas taiko į civilinius objektus, ko pasekoje žūsta ir būna sužeisti civiliai gyventojai.

Pagrindinė mirties priežastis kare – kraujo netekimas, kvėpavimo takų nepraeinamumas. Laiku suteikus pagalbą ir tinkamai sustabdžius kraujavimą galima ženkliai prisidėti galimybių siekiant išsaugoti gyvybes.

„Locked N’ Loaded“ – pilietinio gynybos ir saugumo analizės centras, tačiau pirmiausia tai visuomeninis projektas, orientuotas į visuomenės supažindinimą su gynyba ir Lietuvos kariuomene. Norime motyvuoti įgyti ir gilinti praktinius įgūdžius, reikalingus gynybai.

Pilietinis gynybos ir saugumo analizės centras Locked N’ Loaded sostinės Lukiškių aikštėje garsius žmones mokė taktinės medicinos / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

Už viso to slypi komanda, kurios nariai ilgus metus tarnavo arba vis dar aktyviai tarnauja karinėse struktūrose ir turi sukaupę platų spektrą praktinių įgūdžių. Tokių įgūdžių ir žinių, kurie gali būti praktiškai pritaikomi ne tik krizinėse ekstremaliose situacijose, bet ir kasdieniame gyvenime.

„Locked N’ Loaded“ be analitinių tekstų bei saugumo ir gynybos populiarinimo laidos „Patrulio bazė“ pradeda dar vieną projektą, kuris orientuotas į civilių žinias karo ar nepaprastosios situacijos metu. Specialistai siūlys ne tik standartizuotus taktikos, medicinos ar išgyvenimo mokymus, bet galės pritaikyti kombinuotą mokymų programą organizacijų ir kolektyvų poreikiams.