Virtuvės šefo Donato Dabrovolsko kiaulienos receptai sugulė į knygą internete

Donatas Dabrovolskis (kairėje) ir jo komanda / „Idavang“ nuotr.
Donatas Dabrovolskis (kairėje) ir jo komanda / „Idavang“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2015-12-25 15:00
AA

Dviem savo restoranams Vilniuje vadovaujančio virtuvės šefo Donato Dabrovolsko ir jo komandos 31 receptas sugulė į kiaulienos patiekalų knygą. Knygoje, kurią Kalėdų proga nemokamai galima atsisiųsti internetu, šventinėms vaišėms besiruošiantys virtuvės entuziastai ras iš visų pasaulio kampelių surinktus gardžiausius kiaulienos patiekalų receptus.

„Dirbdami keliose šalyse žinome, koks margas yra pasaulis. Žinios apie svečių šalių kultūrą leidžia mūsų darbuotojams išlaikyti platų akiratį. To paties linkėdami kiaulienos vartotojams, sukūrėme šią knygą“, – sakė Saulius Leonavičius, vadovaujantis įmonių grupei „Idavang“, kurios iniciatyva ir buvo išleista receptų knyga.

Knygos kūrėjai tiki, kad skaitytojai, ragaudami sočius britiškus pusryčius, egzotišką Filipinais kvepiantį barbekiu, spalvingą kolumbietišką patiekalą ar Lietuvai artimesnį vengrišką guliašą, patirs ne tik patiekalų gaminimo ir valgymo malonumą, bet ir stebuklingą pasaulio margumą bei daugialypiškumą.

Vengriškas kiaulienos guliašas / „Idavang“ nuotr.

Knygos receptų, atrastų skirtingų šalių virtuvėse ir nuspalvintų unikaliomis detalėmis, autoriaus šefo Donato Dabrovolsko teigimu, nors kiauliena yra labai populiari mėsa, iki šiol namų šeimininkės ir šeimininkai pasigesdavo įdomesnių gaminių, kurie suteiktų mėsai netikėtos specifikos.

„Tačiau pasaulio virtuvių tradicijos padeda šią situaciją keisti. Tuo labiau, kad kulinarijos pasaulyje šiuo metu stebimas kiaulienos atgimimas. Tam tikros kiaulienos dalys, ypatingai – didesni mėsos gabalai, bei paruošimo būdai vėl ateina į madą“, – sako virtuvės šefas.

Donatas pastebi, kad Lietuvoje sklando įvairių mitų, susijusių su kiaulienos gaminiais.

„Pavyzdžiui, daugelis įsivaizduoja, kad dešrelė gali būti padaryta tik iš antrarūšių ingredientų. Tačiau tai nėra taisyklė. Vokietijoje ar Britanijoje didžioji dalis gyventojų turbūt neįsivaizduoja dienos be aukštos kokybės dešrelės, pagamintos iš geriausių produktų. Pasaulio tradicijos mums parodo, kaip svarbu virtuvėje išlikti kūrybiškiems. Tuo labiau, kad dabar madinga gamintis maistą patiems ir žinoti, kas į jį įdėta“.

Šefo manymu, patiekalo gaminimas prasideda jau parduotuvėje. „Todėl smagu, kad parduotuvėse atsiranda vis daugiau informacijos apie mėsos produktus. Patys gamintojai ir pardavėjai pradeda šviesti pirkėjus apie tai, kaip vartoti parduotuvėse siūlomą kiaulieną. Dabar daugelyje prekybos centrų rasime ir lankstinukų su patarimais, ir mėsininką, kuris visada patars, ką pirkti ir kaip ruošti. Juk išpjovą galima ir troškinti, o kepsnį – gaminti iš nugarinės, o ne įprastos šoninės“, – siūlo Donatas.

Taip pat skaitykite: Kalėdų stalui – mėsos vyniotiniai su įvairiais įdarais

Vengriškas kiaulienos guliašas / „Idavang“ nuotr.

O virtuvėje, šefo teigimu, reikalingos ne tik žinios, bet ir intuicija. „Žinios ir tinkami įrankiai visada padeda, tačiau kiekvienas mėsos gabalas kepa skirtingai. Netgi ta pati ir tokio paties svorio dalis skirtingose orkaitėse keps kitaip. Tad neužtenka sekti kepimo laiko. Reikia vystyti ir nuojautą. Ją lavinti galima kuo dažniau gaminant patiekalus ir virtuvėje pasitelkiant visus savo pojūčius“, – patarė šefas.

Knyga „Kiauliena: gardžiausi pasaulio virtuvių patiekalai“ pasiekiama internete (spauskite čia).

Tai – antroji „Idavang” išleista kiaulienos receptų knyga. Pirmąją, paruoštą kartu su virtuvės šefu Ruslanu Bolgovu, galima rasti čia.