Visą dieną sėdite? Patarimai, padėsiantys numesti svorio

Sportas darbe / Fotolia nuotr.
Sportas darbe / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2016-11-23 14:48
AA

Situacija – darbas nuo 8 iki 17 val. ir ilgiau, nuolatinis užkandžiavimas, sėdėjimas, kai juda tik jūsų pirštai prie klaviatūros, pažįstama dažnam.

Ar įmanoma taip gyvenant ir ne tik kad nepriaugti, bet dargi ir numesti svorio? „Jeigu jūsų darbas yra kupinas streso, tai greičiausiai jūs ir valgote emociškai“, – mano dietologė ir mitybos specialistė Rebecca Scritchfield.

Ji pažymi ir tai, kad jeigu nesame linkę savo darbo keisti į aktyvesnį, to aktyvumo turime ieškoti kitur, vadinasi, ir išnaudoti visas progas pajudėti.

Mankšta 30 minučių kasdien, 5 kartus per savaitę

Pasistenkite rasti bent pusvalandį kasdien, kad pajudėtumėte. Meskite į šoną TV pultelį ir nebespoksokite į kompiuterio ekraną, naršydami socialiniuose tinkluose. Jeigu negalite gyventi be naujausių serialų, tuomet, pasak R.Scritchfield, sportuokite, kai žiūrite televizorių.

Laiptai

Jeigu dar svarstote, ką rinktis – laiptus ar liftą, išvada viena – žinoma, laiptus. Ir tegu jie tampa jūsų rutinos dalimi. Trumpai tariant, išnaudokite tai, kas po ranka (šiuo atveju – koja).

Užkandžiaukite sveikai

Jeigu atkreiptumėte dėmesį į tai, ką valgote, greičiausiai sutaupytumėte tūkstančius kilokalorijų. Dažnai užkandžiaujame kaloringais ir nesveikais užkandžiais, todėl po akimis laikydami tai, kas sveika, išloštume kur kas daugiau. Džiovinti ir švieži vaisiai, riešutai, viso grūdo krekeriai, daržovės ir pan. Tik bet kuriuo atveju prisilaikykite saiko!

TAIP PAT SKAITYKITE: Užkandžiai darbe: ką valgyti, kad neaugtų svoris

Gerkite vandenį

Kai kada noras užkandžiauti ir valgyti tėra troškulys, todėl visada įsitikinkite, ko norite – kam reikalingos tos papildomos kilokalorijos? Patariama per dieną išgerti bent kelis litrus vandens. Vanduo padeda išvengti dehidratacijos, galvos skausmų, mieguistumo, gražina ir skaistina odą, reguliuoja alkio ir sotumo jausmą.

Užkandžius keiskite baltymais

Kai tik tiesiate ranką prie užkandžių, pagalvokite, kas būtų naudingiau. Štai baltyminį maistą virškinsite ilgiau, todėl ir jausitės sočiau, nei užkrimtę cukraus ir angliavandenių kupino maisto. Riešutų sviestas, riešutai, sėklos, mėsa ar net kietai virtas kiaušinis gali būti puikus pasirinkimas.

Atsineškite pietus

Savaime suprantama, kad namuose gamintas maistas yra kur kas sveikesnis – jūs žinote, kiek riebalų, baltymų ir angliavandenių jame yra ir kaip tai galite reguliuoti. Tai didžiausias jūsų pranašumas, jeigu norite reguliuoti savo svorį ir išlaikyti grakščias linijas.

TAIP PAT SKAITYKITE: Blogiausias valgymo būdas, kuris didina svorį

Atsistokite

Dirbdami prie reguliuojamo aukščio stalo ir kartkartėmis pakeldami savo kūną nuo kėdės, jūs galite sudeginti papildomas 9 kilokalorijas per valandą. Tačiau tai dar ne viskas – stovėjimas padeda sureguliuoti cukraus kiekį kraujyje, o tai taip pat labai svarbu, kai norite numesti svorio.