VYRAI ATVIRAI IR DRĄSIAI. A. Valinskas: „Gyventi šeimoje reikia nekapojant šakų“

Arūnas Valinskas / LRT nuotr.
Arūnas Valinskas / LRT nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-07-19 12:00
AA

„Šeimą sudaro du žmonės – vyras ir moteris. Galima sakyti, kad vyras turi būti toks, kad netrukdytų moteriai kurti šeimos harmonijos“, – sako visiems gerai žinomas TV laidų, renginių vedėjas Arūnas Valinskas. Rubrikoje „Vyrai atvirai ir drąsiai“ jis išsako savo nuomonę apie vyro vaidmenį šeimoje.

Apie moters ir vyro santykius

Visų pirma, vyrui, kuris myli savo moterį, turi rūpėti jos ir vaikų įvairiapusis saugumas, rami būtis – tai bet kurio vyro pareiga.

Visų pirma, vyro pareiga yra užtikrinti mylimos moters materialinį ir dvasinį saugumą. Tada jis išties tampa šeimos galva. Nors, atvirai šnekant, šeimos galvos apibūdinimas, arba, sakykim, varžybos kartais įgauna komišką atspalvį. Visų pirma, vyrui, kuris myli savo moterį, turi rūpėti jos ir vaikų įvairiapusis saugumas, rami būtis – tai bet kurio vyro pareiga. Kaip moteris turi instinktą aukotis dėl savo vaikų, taip vyras turi aukotis dėl savo šeimos.

Tačiau nesakau, kad pinigus turi uždirbti tik vyras. Jis turi sudaryti sąlygas, kad visi jaustųsi saugiai. Šiais laikais per daug sureikšminama, kas uždirba daugiau, o kas – mažiau. Žinot, nė vienas vyras nėra toks, kad savo veiksmais užtikrintų absoliučią harmoniją šeimoje. Šeimą sudaro du žmonės – vyras ir moteris. Galima sakyti, kad vyras turi būti toks, kad netrukdytų moteriai kurti šeimos harmonijos.

Man gaila tų vyrų, kurie moteris laiko auksiniame narvelyje. Auksinio narvelio savininkas labai retai iš tiesų turi tą, kas yra tame narvelyje. Tai tik iliuzija, kad žmogus yra tavo – iš tiesų tu turi tik narvelį. Mano požiūriu, kiekvienas vyras turi stengtis moteriai suteikti kuo daugiau galimybių daryti tai, ką ji nori, kad galėtum didžiuotis ir mylėti tokią, kuri tobulėja, o ne tokią, kurią uždarei, užkalei, uždėjai geležinę kaukę ir laikai.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kur saugotis kišenvagių, o kokioje vietoje pasijusite tarsi rojuje: pataria Makalius

Inga ir Arūnas Valinskai / Modestas Patašiaus

Apie vyro pareigas šeimoje

Palaikau tai, kad vyrai išeina tėvystės atostogų. Iš tiesų puiku, jei du žmonės šeimoje susitaria, suderina ir suvokia, kad negali tik vienas iš tėvų praleisti 95 proc. laiko su vaikais.

Deja, panašiai buvo mūsų šeimoje: Inga didžiąją laiko dalį turėjo praleisti su sūnumis, o aš būdavau gastrolėse, nes koncertuojančiųjų nėra kam pavaduoti. Tačiau jei tik yra galimybė daugiau laiko praleisti su vaikais, būtina ją išnaudoti. Duok, Dieve, sveikatos, noro ir galimybių naudotis. O tie, kurie smerkia tėvystės atostogas imančius tėvus, jiems galima atsakyti biblijos žodžiais: „Atleisk jiems, Dieve, jie nežino, ką daro.“

Iš tikrųjų, abiejų žmonių įnašas, auginant vaikus, turi būti vienodas. Aišku, tėvas neįneš tokio paties svarbumo įnašo kaip gali moteris. Juk vyras ir moteris yra skirtingi. Tačiau vyras vaikui (tiek mergaitei, tiek berniukui) suteikia vienokį suvokimą, moteris – kitokį.

Visuomenėje yra žinoma problema, kai moterys išlepina berniukus, kurie auga tik moteriškoje kompanijoje (aš tikrai nesmerkiu, nes situacijas gyvenimas kartais dėlioja, kaip žmogus nesitiki). Tėvo trūkumas yra akivaizdus. Taip užaugę vaikai net kitaip yra pasiruošę šeimos gyvenimui. Lygiai taip pat ir su dukromis. Esmė ne ta, kaip mes išauklėsime vaikus pagal savo norą, bet kaip jie suvoks šeimą, kaip mes juos paruošime.

Apie konfliktus

Jei kalbėčiau, kaip mes konfliktus su Inga sprendžiam dabar, tai netiks toms šeimoms, kurios yra ką tik susituokusios. Su Inga mes kartu susituokę jau 30 metų. Konfliktų priežastys, pobūdis ir požiūris į juos keičiasi. Tačiau iš visų nekalbadienių reikėtų išsinešti ne pyktį, o išminties ir pasimokyti.

Vienintelis patarimas – konfliktus spręskite nekapodami šakų, ant kurių sėdite. Jei lipi į medį ir kapoji šakas, kurios po tavimi liko, kaip nusileisi?

Tačiau tai yra tik mano išmintis, ji netiks toms šeimoms, kurios turi nueiti savo klaidų kelią. Bet reikia atsiminti, kad gyvenimas nėra vien tik giedra – būna debesų, liūčių, žemės drebėjimų, net vulkanų išsiveržimų. Tačiau jei žmogų išties myli, turi suprasti, kad reikia kažką aukoti, tad tiesiog paaukok šiek tiek laiko, apmąstyk, tai, kas buvo, įgyk išminties ir eik tolyn kartu.

Vienintelis patarimas – konfliktus spręskite nekapodami šakų, ant kurių sėdite. Jei lipi į medį ir kapoji šakas, kurios po tavim liko, kaip nusileisi? Universalių receptų nėra, bet kaip sako mano žmona Inga, gyvenimas šeimoje – labai sunkus darbas, ir niekas neduoda atostogų.

TAIP PAT SKAITYKITE: Veido analizės seminarų organizatorius: „Žmogaus veidui perskaityti užtenka dviejų sekundžių“

Arūnui Valinskui – 50 metų (97 nuotr.)
+91

Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!