W.Smithas sulaukė „Oskarų“ akademijos atsako: po smūgio scenoje – dešimtmečiui užsitrenkė durys

Willas Smithas vožtelėjo komikui Chrisui Rockui / Scanpix nuotr.
Willas Smithas vožtelėjo komikui Chrisui Rockui / Scanpix nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-04-08 22:12
AA

Šių metų „Oskarų“ įteikimo ceremonijos metu komikui Chrisui Rockui trenkęs aktorius Willas Smithas sulaukė kino bendruomenės atsako. JAV kino meno ir mokslo akademija penktadienį priėmė sprendimą.

Akademijos sprendimu, Holivudo žvaigždei 10-iai metų uždrausta dalyvauti apdovanojimų teikimo iškilmėse, praneša BBC.

„Oskarų“ apdavanojimus organizuojanti Kino meno ir mokslo akademija penktadienį virtualiai susirinko aptarti drausminių priemonių, kurias nusprendė taikyti W.Smithui, scenoje trenkusiam komikui Ch.Rockui.

Nors W.Smithas atsiprašė už savo veiksmus ir atsistatydino iš Akademijos, vis dėlto to nepakako. Kino bendruomenė nusprendė, kad W.Smithas 10 metų negalės dalyvauti ne tik „Oskaruose“, bet ir kituose Kino akademijos organizuojamuose renginiuose.

Tiesa, kaip skelbia „Daily Mail“, W.Smithas ir toliau gali būti nominuotas „Oskarų“ apdovanojimams ir gali juos laimėti, tačiau dėl draudimo dalyvauti renginiuose negalėtų apdovanojimo atsiimti nei asmeniškai, nei virtualiai.

Akademijos sprendimą grindžiančiame pareiškime teigiama, kad šių metų „Oskarų“ įteikimo ceremoniją „aptemdė nepriimtinas W.Smitho elgesys, kurį jis demonstravo scenoje“.

Willas Smithas trenkė Chrisui Rockui / „Scanpix“ nuotr.

Savo elgesį po „Oskarų“ apdovanojimų nepateisinamu vadino ir pats W.Smithas. Jis apgailestavo, kad sužlugdė kino bendruomenės pasitikėjimą ir teigė priimsiąs visas pasekmes dėl savo smurto.

Netrukus po šio pareiškimo W.Smithas nusprendė pasitraukti iš Kino meno ir mokslo akademijos. Holivudo žvaigždės atsistatydinimas reiškė, kad aktorius negalės kasmet balsuoti už „Oskarų“ nominantus.

Iš Kino meno ir mokslo akademijos iki šiol dėl skandalų atsistatydino tik keturi nariai – prodiuseris Harvey Weinsteinas, aktorius Billas Cosby, režisierius Romanas Polanskis ir operatorius Adamas Kimelis. Visi jie buvo pašalinti dėl dėl kaltinimų seksualiniu priekabiavimu.

Willas Smithas ir Jada Pinkett Smith / „Scanpix“ nuotr.

Nors Akademijos posėdis dėl W.Smitho incidento turėjo vykti balandžio 18-ąją, jį paankstino paties W.Smitho atsistatydinimas.

Kaip rašo BBC, Kino akademija svastė įvairias W.Smitho drausminimo priemones, tarp kurių buvo mintis pašalinti aktorių iš būsimų „Oskarų“ įteikimų ceremonijų,  atimti teisę sulaukti apdovanojimų ateityje, taip pat buvo svarstyta atimti ką tik laimėtą „Oskaro“ statulėlę. W.Smithas buvo apdovanotas geriausio aktoriaus apdovanojimu už vaidmenį filme „Williams metodas“ (King Richard), kuriame suvaidino teniso žvaigždžių Venus ir Serenos Williams tėvą.

Vis dėlto, kad „Oskaro“ apdovanojimas iš W.Smitho nebus atimtas, dar kovo pabaigoje užsiminė akademijos valdybos narė aktorė Whoopi Goldberg. Ji teigė, kad nors W.Smithas susidurs su „rimtomis pasekmėmis“, tačiau „Oskaro“ nepraras.

Tiesa, į W.Smitho elgesį ceremonijos metu griežtai sureagavo ne tik Akademija – dvi kino studijos – „Sony“ ir „Netflix“ – sustabdė projektus su Holivudo žvaigžde.

Willas Smithas / Scanpix nuotr.

Žmonės.lt primena, kad konfliktas „Oskarų“ apdovanojimų ceremonijos tiesioginio eterio metu kilo po to, kai Chrisas Rockas, pristatydamas geriausio dokumentinio filmo prizą, palygino trumpai kirptus Willo Smitho žmonos Jados Pinkett Smith plaukus su aktorės Demi Moore išvaizda 1997 metų filme „Eilinė Džein“ (G.I. Jane).

„Jada, aš tave myliu, negaliu sulaukti „Eilinės Džein 2“, – pasakė jis. 

D.Moore herojė filme nusiskuto plaukus, kad galėtų tarnauti specialiose jūrų pajėgose, tuo metu J.Pinkett Smith serga alopecija, nuo kurios slenka plaukai.

Toks pasakymas smarkiai įsiutino W.Smithą, kuris pakilo iš savo vietos ir, užlipęs ant scenos, vožė jo žmoną paminėjusiam Ch.Rockui. Sugrįžęs atgal jis piktai pasakė, kad komikas „netartų jo žmonos vardo savo purvina burna“. 

Nepraėjus nė valandai po konflikto, W.Smithas sulaukė „Oskaro“ už geriausią vaidmenį.