Z.Kelmickaitę 50 metų pažinojusi V.Povilionienė: „Ji buvo žmogus, kuriuo reikia stebėtis“

Veronika Povilionienė / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.
Veronika Povilionienė / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-05-29 20:33
AA

Pirmadienį atsisveikinti su etnomuzikologe, televizijos ir radijo laidų vedėja Zita Kelmickaite į Šv. Jonų bažnyčią Vilniuje rinkosi jos artimieji, kolegos ir gerbėjai. Pagerbti Zitos Kelmickaitės atminimo atvyko ir jos bendražygė, lietuvių liaudies folkloro dainininkė Veronika Povilionienė.

Atsisveikinti atvykusi folkloro dainininkė Veronika Povilionienė pasakojo, kad Z.Kelmickaitę pažinojo daugiau nei 50 metų. Ji tikino, kad apie Zitos asmenybę būtų galima pasakoti penkias dienas – ji buvo labai ryškus žmogus, tad ir ryškių prisiminimų yra gausu.

„Ji buvo tokia, kokia jinai buvo, ją reikėjo suprasti. Galiu tik tiek pasakyti, kad ji buvo mūsų Zita – sava. Tiek, kiek vienas žmogus padarė... Atsiminkit, kad ir folkloro, ir istorinių įžvalgų ji padarė.

Aš ją pažinojau daugiau nei 50 metų. Buvo tiek visko mažai ir kartu daug. Mes vaikštinėjom po kaimus Baltarusijoj – jūs neįsivaizduojate, kiek ten daug likusios tautosakos. Mes vaikštinėjom ir po Karaliaučių. Mes tada buvom jauni, o kiek daug mūsų seneliai, tėveliai, protėviai išsinešė informacijos. Iš seno žmogaus po visokių nelaimių ir karų ją ištraukti buvo labai sunku. Tai va, Zita buvo žmogus, kuriuo reikia tiesiog stebėtis – kaip ji mokėdavo viską gražiai, o kartais ir nelabai gražiai ištraukti. Ji padarė labai, labai, labai daug. Ačiū jai“, – dalijosi Veronika Povilionienė.

Atsisveikinti su Zita Kelmickaite į Vilniuje esančią Šv. Jonų bažnyčią (Šv. Jonų g. 12) pirmadienį nuo 16 val. iki 21 val. rinkosi artimieji, bičiuliai, kolegos. 18 val. už Z.Kelmickaitę kunigas Antanas Saulaitis aukojo mišias.

Paskutinį „sudie“ eterio žvaigždei bus galima tarti ir antradienį, nuo 9 iki 10.30 val.

Antradienį velionės urna išnešama 10.30 val., o amžinojo poilsio Zita Kelmickaitė atguls Antakalnio kapinėse, Menininkų kalnelyje.

Fotogalerijos:

Atsisveikinimas su Zita Kelmickaite (104 nuotr.)
+98
Šv. Jonų bažnyčioje kunigas Antanas Saulaitis aukojo mišias už Zitą Kelmickaitę (15 nuotr.)
+9

Primename, kad Muzikologės Zitos Kelmickaitės gyvybė užgeso ligoninėje, kur žinoma moteris buvo gydoma nuo kovo 19 d. Atsidūrusi ligoninėje, ji pati dar bendravo su žurnalistais ir ramino, kad jaučiasi geriau, tačiau gegužės 27-osios rytą pranešta apie jos netektį.

Žinią apie moters mirtį portalui lrt.lt patvirtino Z.Kelmickaitės brolis Edmondas Kelmickas. Muzikologė mirė šeštadienio rytą Santaros klinikose, kur gydyta Hepatologijos ir gastroenterologijos skyriuje.

Portalo Žmonės.lt žiniomis, moterį buvo užklupusi ūminė liga.

Zita Kelmickaitė / Mariaus Vizbaro / 15min nuotr.

Dar kovo 19 dieną vesdama LRT radijo laidą „Toks gyvenimas su Zita Kelmickaite“ etnomuzikologė pasijuto blogai. Tiesioginio eterio metu Z.Kelmickaitei buvo iškviesta greitoji pagalba, tuomet pranešė lrt.lt.

„Kol kas laukiu gydytojų sprendimo dėl tolimesnių veiksmų, bet dabar jaučiuosi geriau“, – tąkart minėtam portalui sakė ji.

Balandžio pradžioje Z.Kelmickaitės artimieji patvirtino, kad žinoma moteris – vis dar ligoninėje.

„Kol kas galime pasakyti tik tiek, kad jos būklė yra stabili ir mažais mažais žingsneliais gerėja. Šiuo metu ja rūpinasi puikūs medikai, labai dėmesingi profesionalai. Esame nusiteikę viltingai ir tikime, kad praėjus kuriam laikui ji vėl sugrįš į darbus“, – balandžio pradžioje portalui lrt.lt komentavo laidų vedėjos artimieji.

Etnomuzikologė Zita Kelmickaitė (35 nuotr.)
+29