Žymios pasaulio moterys – apie tai, kaip kovoja su stresu ir nerimu

Emma Stone / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Emma Stone / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2018-01-06 16:53
AA

Šiais laikais retai sutiksi žmogų, nepatiriantį streso ir / ar nerimo. Garsios, daug pasiekusios moterys – ne išimtis. Kaip jos su tuo kovoja ar kovojo?

Lena Dunham

Lena Dunham / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Serialo „Girls“ žvaigždė nekart yra atviravusi apie savo psichologinę būklę ir būdus sau padėti. Nerimas, depresija, obsesinis kompulsinis sutrikimas – su tuo ji susidūrė dar paauglystėje.

Lenai labiausiai padeda mankšta bei meditacija. Pastarąją ji praktikuoja keliolika metų, o štai sportą atrado ne taip ir seniai. Kaip aktorė rašė savo instagramo paskyroje, mankštinimasis padėjo kovoti su nerimo sindromu taip, kaip ji nebūtų net pasvajojusi.

Emma Stone

Emma Stone / Vida Press nuotr.

Nors Emma Stone kine geba prajuokinti daugumą – yra puiki komedijų (ir ne tik) aktorė, gyvenime jai teko susidurti ir su labai nelinksmais dalykais. Ji taip pat kovojo su nerimo sutrikimu, yra patyrusi panikos atakų. Kaip Emma pasakojo „The Wall Street Journal“, pirmąkart patyrusi paniką ji jautėsi taip, tarsi namai degtų.

Būtent vaidyba yra Emmos vaistai – vaidindama ji turi būti įsijautusi į vaidmenį ir negali sau leisti galvoti apie milijonus dalykų, kurie gali neraminti. Anksčiau ją gąsdino nežinomybė, galimi pokyčiai ar tai, kad kažkas gali mirti.

Selena Gomez

Selena Gomez / „Scanpix“ nuotr.

Ne paslaptis, kad aktorė bei dainininkė Selena Gomez neseniai kovojo su depresija, nerimo sindromu ir panikos priepuoliais. Apie tai ji papasakojo jau įveikusi problemas.

Kaip teigė Selena, tai buvo vilkligės, kuria ji serga, šalutiniai reiškiniai. Kad susitvarkytų su problemomis, jai prireikė padaryti karjeros pertrauką. Šis sprendimas padėjo sveikti.

Merginos teigimu, reikia leisti sau pailsėti nuo darbų, o kartu – susidurti su problemomis akis į akį, spręsti jas ir koncentruoti dėmesį į savo sveikatą bei laimę. Taip pat – įsitikinti, kad darome viską, kad jaustumėmės gerai.

Demi Lovato

Demi Lovato / „Scanpix“/AP nuotr.

Demi Lovato yra iniciatyvos „Be Vocal: Speak Up For Mental Health įkūrėja. Ji yra pasakojusi, kaip jai praeityje teko gyventi su nerimo sindromu ir ką reiškia gyventi turint bipolinį sutrikimą, kuris pasireiškia depresijos, manijos fazėmis, nuotaikų kaita ir t. t.

Demi su nerimu kovoti padeda sportas, meditacija. Kaip ir piešimas, muzikos kūrimas ir kiti būdai išreikšti save meno pagalba. Taip galima išlaisvinti emocijas, jas išgyventi darniau.

Demi skatina visus ieškoti būdų, tiksiančių kiekvienam individualiai.

Jennifer Lawrence

Jennifer Lawrence / Vida Press nuotr.

Aktorė prancūzų žurnalui „Madame Figaro“ prisipažino, kaip paauglystėje kentėjo dėl nerimo.

„Kai mama pasakodavo man apie mano vaikystę, ji visuomet sakydavo, kad manyje buvo lyg kažkokia šviesa, kibirkštis, kuri mane nuolat įkvėpdavo. Kai pradėjau lankyti mokyklą, ta šviesa dingo. Mes niekada nesupratome, kas tai buvo, kažkas panašaus į socialinį nerimą.“

Jennifer vaidyba irgi atrodė problemos sprendimo būdas. „Aš pagaliau radau kelią, atvėriau duris į visatą, kurią aš supratau, kuri man tiko ir darė mane laimingą, nes jaučiausi galinga, o seniau jaučiausi bevertė.“