Nr. 30 / 2024-07-25
Viršelio istorija
Lietuvos olimpiečiai ir paralimpiečiai: ne už gražias akis ir ilgas kojas važiuojame į žaidynes
Kas pirmiausia šauna į galvą, kai išgirstate klausimą apie svajones? Atostogos, prabangus automobilis, stulbinanti karjera, tapimas žvaigžde? O sportininkai choru atsako: „Olimpinės žaidynės!“ Kiekvienas jų svajoja apie olimpinį (arba – paralimpinį) medalį, o mes – kartu su jais! Kaskart sulaikome kvėpavimą, kai skrieja diskas, sukryžiuojame pirštus, kai plaukikai šoka į vandenį, su jauduliu laukiame penkiakovininkų jojimo, gniauždami kumščius lydime kiekvieną irkluotojų yrį... Tegul visi žino, kad už kiekvieno mūsų atleto nugaros stovi dar trys milijonai svajojančių ir kovojančių širdžių.
Atsipalaidavimui
Įvykis
Nuo Paryžiaus iki Paryžiaus: įspūdingiausios Lietuvos atletų akimirkos iš olimpiados per 100 metų
Simboliška, kad olimpinio judėjimo šimtmetį Lietuva mini grįždama ten, kur viskas ir prasidėjo – į Paryžių. 1924-aisiais lietuviai kartu su latviais, lenkais, airiais, urugvajiečiais ir ekvadoriečiais debiutavo vasaros olimpinėse žaidynėse ir atvertė naują sporto istorijos puslapį. Pirmojoje delegacijoje – trylika futbolininkų ir du dviratininkai. Pergalių, deja, Lietuvos atletams išplėšti nepavyko, tačiau šimtas metų olimpinio judėjimo sporto aistruoliams dovanojo gražių ir įsimintinų akimirkų.
Interviu
42-ejų krepšininkas Simas Jasaitis: „Kol sveikatos ir meilės krepšiniui dar turiu, noriu žaisti“
Krepšininką Simą JASAITĮ (42) pavyko pagauti atostogaujantį: ne Sicilijoje, kur šį sezoną žaidė Kapo d’Orlando miesto „Orlandina Basket“ komandoje, ir dar ne Lietuvoje, kur žada netrukus atvažiuoti aplankyti artimųjų. Kad ir ką veiktų, sportininko širdis visada ten, kur netrukus prasidės svarbiausios žaidynės. Su Lietuvos krepšinio vyrų rinktine dviejose vasaros olimpiadose – 2008-aisiais Pekine ir 2012-aisiais Londone – dalyvavęs krepšininkas neslepia: „Nuo tada olimpines varžybas stebiu kitaip nei eilinis žiūrovas.“
Pažintis
Televizijoje save atradusi Keitė Arai – apie patyčias, japonišką kraują ir „KK2“ fengšui
Jeigu kas nors televizijos laidų „KK2“ ir „KK2 penktadienis“ vedėją Keitę ARAI (24) pašaukia Greise, ji gerai pagalvoja, ar verta atsigręžti. Su šiuo vardu siejami praeities šešėliai žavios merginos vis dar neapleidžia – o jeigu atsisukus atskries koks piktas žodis? Visgi šią baimę Keitė veja tolyn, o prie meilės sau neabejotinai prisidėjo ir darbas televizijoje.
Interviu
Pirmasis olimpinis čempionas Romas Ubartas – apie „auksinį“ metimą: „Iš ryto jaučiausi prastai ir tai nebuvo jaudulys“
„Manau, kad jis namuose kažkur pakavotas, suvyniotas guli – reikia žmonos klausti, – nusijuokia pirmasis nepriklausomos Lietuvos olimpinis čempionas disko metikas Romas UBARTAS (64), paklaustas, kur saugomas istorinis medalis. – Tai – man brangus simbolis. Tikiu, jei ištraukčiau, ašarėlė gal ir nuriedėtų. Nesu jo matęs daugiau nei ketverius metus. Anksčiau svečiai prašydavo parodyti...“
Arčiau gamtos
Dovilė ir Cedricas Charpenetai: lietuvė, prancūzas ir prikelta sena rąstinė troba Molėtų rajone
„Vyras sako, kad namai ten, kur tuo metu gyveni. O aš jam aiškinu, kad namai ten, kur žinai, jog visada gali sugrįžti. Nors ir kokiame pasaulio gale gyventume, dabar žinau, kad turiu namus čia – mažame Lietuvos kaimelyje“, – sako koučerė Dovilė CHARPENET (40), žvelgdama į prancūzą vyrą Cedricą CHARPENETĄ (41). Įkalbėjusi jį prieš kelerius metus įsigyti sodybą Molėtų rajone, Dovilė instagrame pradėjo projektą „Prancūzas ir troba“ ir kuria prancūziško stiliaus namus Lietuvoje.