10 dalykų, kurių nedaro išmintingi žmonės

Išmintinga moteris žino, ko nori / Shutterstock nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
AA

Ar pastebėjote, kad visi žmonės, kuriuos laikome išmintingais, yra nepaprastai ramūs? Kas jiems tokiems padeda būti? Ką jie daro kitaip nei visi kiti? Ir kokių dalykų išmintingi žmonės tiesiog nedaro?

Matydami išmintingą žmogų neretai svarstome, kaip jis toks tapo, ką darė, kaip gyveno ir elgėsi, kokie jo įpročiai lėmė dabartinę padėtį. Veiksnių ir sąlygų yra nemažai, tačiau kur kas lengviau pasakyti, ko išmintingi žmonės nedaro.

Iškilo problema? Pirmiausia gerai pagalvokite, ar tikrai ji tokia didelė, kad patys negalite su ja susitvarkyti. Kur kas daugiau atvejų ją tokią padaro mūsų baimės ir nepasitikėjimas savimi.

1. Pasitiki kitais, tačiau neatiduoda visos atsakomybės. Puiku aplink turėti žmonių, kuriais galima pasitikėti taip pat, kaip savimi. Gera sunkią akimirką sulaukti pagalbos ir paramos, tačiau įprotis visada pasikliauti kitais žmonėmis ir vos susidūrus su mažiausiu rūpesčiu prašyti visą atsakomybę atiduoti į kitų rankas, daro jus bejėgius. Ar norite tokie būti? Iškilo problema? Pirmiausia gerai pagalvokite, ar tikrai ji tokia didelė, kad patys negalite su ja susitvarkyti. Nes kur kas daugiau atvejų ją tokią padaro mūsų baimės ir nepasitikėjimas savimi. O tai tikrai nesuteikia daugiau išminties.

2. Niekada nepalieka savo problemų likimo valiai. Šia tema liaudies išmintis turi nemažai posakių: „Tikėkis geriausio, būk pasiruošęs blogiausiam“, „Kas gerai pradeda, tam ir Dievas padeda:, „Saugokis, tai ir Dievas tau padės“ ir pan. Pozityvus mąstymas yra labai geras dalykas, jis įkvepia ir suteikia energijos veikti, tačiau kai tikimės geriausio, tačiau nepajudiname dėl to nė mažojo pirštelio, pasiduodame ne kam kitam, kaip tik iliuzijoms ir tinginystei.

3. Nebijo mokytis iš savo klaidų. Klaidos gyvenime neišvengiamos. O tas, kas dirba ir veikia, anksčiau ar vėliau kada nors vis tiek suklysta. Mūsų visuomenėje susiformavo ydingas mąstymas, kad žmonės apskritai mano negalintys klysti ir turintys būti tobuli. Tačiau taip nebūna, tai neįmanoma! Nes negalite visą laiką kontroliuoti situaciją, negalite visko numatyti ir visada būti puikiausios formos. Kaip sakoma, egzistuoja žmogiškasis faktorius, kuris kartais mus paveda. O klaidos parodo mūsų trūkumus, be to, gali išmokyti labai daugelio dalykų. Todėl išmintingi žmones į jas ir žiūri kaip į pamokas.

TAIP PAT SKAITYKITE: Tik 5 kasdieniai įpročiai padės sustiprinti jūsų dvasinį ryšį su partneriu

4. Be reikalo nekalba. Veiksmai ir darbai gerokai daugiau pasako apie žmogų nei patys gražiausi žodžiai. Tik kvailiai visiems pasakoja apie savo planus, kurių vėliau nesugeba įgyvendinti, o išmintingi žmonės pirma padaro, o paskui... ne visada tuo pasigiria. O tai byloja apie žmogaus patikimumą, gebėjimą susitelkti. Kiti tokius asmenis gerbia ir kur kas labiau vertina nei tuščiažodžiautojus.

5. Nepraleidžia progos išmokti ar sužinoti ką nors nauja. Absoliučių tiesų nėra, viskas gyvenime nuolat keičiasi, tad ir mokytis reikia nuolat, visą gyvenimą. Idealių, visažinių, tobulų žmonių nėra ir niekada nebus, tačiau kai kurie žmonės jaučiasi gyvenime viską jau žinantys. Išmintingieji kasdien siekia ko nors išmokti ar ką nors sužinoti, juk ir mokslas nuolat atranda ką nors nauja, o senas tiesas pakeičia naujos. Taigi nepraleiskite galimybės kasdien ką nors išmokti.

6. Nepervertina savo gebėjimų. Visi mes klystame, net jei ir turime nepaprastus gebėjimus. Tad ir nesėkmės neaplenkia nė vieno žmogaus. Ambicijos, darbštumas ir stropumas – puikios savybės, tačiau be nuosaikumo ir sveiko savęs vertinimo jos nieko vertos, netgi pavojingos. Pervertinę savo jėgas, pirmiausia be reikalo ištaškysite energiją, o tai neigiamai veikia sveikatą. Be to, ką nors darydami virš savo galimybių ribos nustojame kontroliuoti kitus svarbius gyvenimo aspektus. Be to, tokių „visagalių“ žmonių vengia ir šalinasi kiti. Išmintingi žmonės nesiverčia per galvą, kad išspręstų kokią nors problemą, o ją atideda į šalį. Labai dažnai sprendimas ateina pats, neįdedant nė mažiausių pastangų.

7. Jie nesusikuria sau papildomų priešų. Nesvarbu, koks jūsų statusas ar socialinė padėtis, kiekvienas žmogus susiduria su pavyduoliais, konkurentais ir negatyviai nusiteikusiais asmenimis. Ir dažniausiai mintyse pasmerkia juos už nepageidautiną elgesį. Tačiau labai svarbu atskirti, kas iš tikrųjų gali būti jūsų priešas ir ką tokiu padarote jūs patys. O savo nusiteikimu galite labai daug pasiekti. Pabandykite į tokį „priešą“ žiūrėti pozityviai, suraskite jo teigiamų savybių ir pamatysite, kad jis ir pradės su jumis daug geriau elgtis, nesvarbu, kad kitiems bus nemalonus. Iš tiesų aplinkiniai žmonės yra tik mūsų veidrodžiai, atspindintys mūsų neigiamas savybes, jas ištraukiantys į paviršių ir padedantys mums tobulėti.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kaip išmokti pasakyti NE? 5 naudingi patarimai

8. Neleidžia savo išdidumui trukdyti jiems tobulėti. Išdidumas laikomas viena iš nuodėmių, tačiau realybėje labai daug žmonių kenčia nuo šios savybės. Be to, šiuolaikinėje visuomenėje išdidumas daugelio laikomas vertybe, tačiau išties ši savybė užkerta kelią į laimę ir sėkmę. Išdidūs žmonės kartais pradeda save laikyti tokiais išskirtiniais, kad nebekreipia dėmesio į jokią kitą nuomonę. Išmintingi žmonės turi savo nuomonę, tačiau žino, kad pamynę savo ego ir išdidumą, gali sužinoti ir tai, ko nežinojo, todėl mielai išklauso kitus.

9. Be reikalo nerizikuoja. Visiems pasitaiko situacijų, kai galime surizikuoti dėl didelės sėkmės. Juk didelė rizika – didelė sėkmė. Tačiau labai rizikuodami, galime lygiai taip pat ir labai daug prarasti. Išmintingi žmonės visada pamatuoja riziką ir nepriima neapgalvotų sprendimų.

10. Nemeluoja sau. Rožiniai akiniai netinka išmintingiems žmonėms. Kas sakė, kad gyvenimas turi būti ištisa šventė? Taip nebūna! Jis banguotas, tad ir jūsų planai, ir idėjos, ir mintys gali pasikeisti daugybę kartų. Kitų žmonių, kurie tiesiogiai susiję su jumis, – taip pat. Tad įsivaizduokite, kiek nusivylimų gyvenime jūsų laukia, ir viskas priklauso tik nuo jūsų požiūrio į nesėkmes. Nemeluokite sau, kad viskas visada bus gerai, tikrai ne! Bus visokių dienų, visokių savaičių, o gal net ir metų. Ir net ir tada, kai viskas eisis lyg sviestu patepta, nereikia prarasti budrumo.

Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!

Skaitykite daugiau