50-etės išpažintis. Gailiuosi daugybės dalykų, bet labiausiai – vieno...

Laiminga moteris / „Shutterstock“ nuotr.
Laiminga moteris / „Shutterstock“ nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-09-08 19:30
AA

O kad laiką būtų galima atsukti atgal ir viską pakartoti vadovaujantis dabartiniu protu... Mano gyvenimas tokiu atveju tikriausiai būtų buvęs visiškai kitoks, bet kiekvienam žmogui – savos klaidos. Tikiuosi, kad iš mano klaidų pasimokys jaunesnės moterys.

Sako, gyvenime nereikia gailėtis to, ko nepadarei ar kaip tik padarei, nes vis tiek neturi galimybės visko pakartoti ir pakeisti, tačiau aš gailiuosi daugybės dalykų. Jei norėčiau čia surašyti visa, ką dabar, galėdama grąžinti laiką atgal, daryčiau kitaip, tikriausiai išeitų neplona knyga – tiek daug galėčiau patarti, tiek daug norėčiau pakeisti ir patobulinti, tačiau vis dėlto kaip svarbiausius išskirčiau kelis momentus, nes jūsų rytojus prasideda šiandien. Galbūt mano klaidos padės jums išvengti savųjų.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kaip išmokti pasakyti NE? 5 naudingi patarimai

7 didžiausi gyvenimo NE

 • Niekada nedarykite to, ko nenorite daryti. Gyvenimas per trumpas, kad būtų galima suspėti padaryti jau vien tai, ką tikrai norite padaryti. O tenkindamos kitų pageidavimus, užsiversdamos ant pečių nepageidaujamą naštą, nė nespėsite apsidairyti ir vieną akimirką suvoksite, kad kai kuriems dalykams jau per vėlu.
 • Nesistenkite uždirbti visų pasaulio pinigų. Viena vertus, tai neįmanoma, kita vertus, visiškai nereikalinga, nes nors dažniausiai moterys turi iliuziją, kad tą ar aną spės padaryti vėliau, o dabar dar padirbės, vis dėlto darbai niekada nesibaigia, jų tik daugėja, nesvarbu – ar namie, ar darbe. O gyvenimas bėga pro šalį. Pinigai labai sąlyginis dalykas, be to, jie laimės nesuteikia arba tai padaro tik labai trumpam, o prarasto laiko nesugrąžinsite, net 5 minučių!
 • Nekovokite dėl žmogaus, kuris jūsų nemyli. Tokie santykiai iš karto yra pasmerkti, nesvarbu, kiek pastangų įdėtumėte, kiek laiko sugaištumėte. Tai, kaip sakoma, tuščias ramsas. Be to, tokiam reikalui iššvaistysite nemažai dvasinės energijos, kurią galėtumėte skirti kur kas svarbesniems ir jus džiuginantiems dalykams.
Pora. / Shutterstock nuotr.
 • Nežadėkite to, ko negalėsite išpildyti. Mes, moterys, labai dažnai daug ką darome dėl kitų, todėl prisiimame įsipareigojimų, prisižadame visko neretai vien norėdamos, kad kitiems būtų geriau. O kas kada nors pagalvos apie mus?! Tad kuo mažiau žadėsite, tuo ramiau gyvensite. Išties ramybė yra tai, ko laikui bėgant norisi labiausiai, nes ji padeda atrasti gyvenimo pilnatvę ir patirti tikrąjį džiaugsmą, kuris nepriklauso nuo jokių materialių dalykų.
 • Nesistenkite visiems įtikti. Pasaulis tuo ir įdomus, kad jame tiek daug skirtingų žmonių. Visiems niekada neįtiksite, o to ir nereikia. Geriau ieškoti savitumo, kurti save atsižvelgiant į tai, kas jums patinka, o ne nuolat mąstyti apie tai, „ką pagalvos kiti?“.
 • Nebūkite pilkos. Kadaise, kai dar mokiausi mokykloje, viena mokytoja palinkėjo: „Gali būti bloga, gali būti labai pavyzdinga, tik niekada nebūk pilka.“ Tada nelabai supratau, ką ji norėjo pasakyti, tačiau metams bėgant supratimas atėjo. Dauguma žmonių plaukia pasroviui, nedrįsta pasakyti savo nuomonės, paprieštarauti kitaip mąstantiems, ir... nugyvena pilką, neįdomų gyvenimą, kuriuo patys yra labai nepatenkinti ir, žinoma, nelaimingi.
 • Nieko nesigailėkite. Atgal niekada nebesugrįšime ir to, ką kadaise padarėme, pasakėme, niekada nebepakeisime. Taigi prisiminti ir nuolat gailėtis dėl nesėkmių ir klaidų – beprasmiška ir netgi kvaila.

TAIP PAT SKAITYKITE: Norite, kad jūsų norai pildytųsi? Tinkamai juos suformuluokite!

Didžiausi gyvenimo TAIP

 • Pasitikėkite savimi. Tai gali visi, kai liaujasi gilintis, kas vyksta aplinkui, ir daugiau dėmesio sutelkia į save, į savo vidų. Sakykite sau „taip“, nors visas pasaulis aplink rėkia „ne!“. Jūs nuostabi, jūs tokia vienintelė.
 • Siekite savo svajonių. Niekada nėra per vėlai tai daryti, tiesiog kai kurias svajones daug lengviau išpildyti tada, kai tau 20, o ne 50 metų.
 • Keliaukite. Darykite tada, kai tik galite, nepraleisdama net mažiausios galimybės. Kelionės ne tik plečia mūsų akiratį, jos plečia ir asmenybės ribas.
 • Mylėkite ir draugaukite. Tai dalykai, kurių nereikia atidėti, ir nors galite ne kartą nusivilti, ne kartą kristi, suklupti, atsikėlusios mes visada esame stipresnės ir galime dar daugiau.
 • Rūpinkitės sveikata! Dar močiutė mane mokydavo: „Saugok, vaikeli, drabužį, kol naujas, o sveikatą, kol sveika.“ Kad naują drabužį reikia saugoti, suprantama, bet kam tą sveikatą saugoti, jei esi sveika. Pasirodo, kad iki 30 metų mūsų gyvenimo kreivė vis dar kyla į viršų, nuo 30 iki 40 metų ji tęsiasi tiesia linija, o nuo to, kiek savimi rūpinomės iki to laiko, kaip pasiruošėme, priklauso, koks bus mūsų leidimasis žemyn senstant – ar pamažu keliausime nuo to kalniuko, ar skriesime lyg nuo stataus kalno. Taigi saugokite ir labai rūpinkitės savo sveikata!
 • O svarbiausia – gyvenkite dabar, šią akimirką, neatidėliodama visko rytojui, kai įsigysite butą, kai susituoksite, kai pagimdysite vaiką, kai... Jūsų norai ir troškimai niekada nesibaigs, o gyvenimas vieną dieną pasirodys kažkur dingęs, taip ir nepradėtas gyventi. Nes vis sakėte „rytoj“.

Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!