10 frazių, kurios užgesins bet kokį konfliktą

Konfliktas / Vida Press nuotr.
Konfliktas / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
A
A

Turbūt dažnas iš mūsų yra girdėjęs posakį, kad geriausias būdas išspręsti konfliktą – išvengti jo. Tačiau, kaip rodo karti gyvenimo patirtis, ne visada pavyksta laikytis šio posakio. Kai susidūria skirtingos nuomonės, požiūriai, interesai ir pan., rimtų konfliktų dažniausiai neišvengsi.

Štai 10 frazių, kurios padės išvengti rimtų konfliktų, o šeiminiuose santykiuose – dar labiau sustiprinti santykius.

1. Padarykime pertrauką, viską apmąstykime ir priimkime sprendimą

Norėdami sustabdyti negatyvumo ir pretenzijų laviną, tiesiog sustokite, padarykite pertrauką, atsipalaiduokite ir pagalvokite, o dėl ko šis ginčas iš viso prasidėjo? Galbūt jūs tiesiog išliejate vienas ant kito savo blogą nuotaiką? Jeigu taip, tai po pertraukos jums bus lengviau nusiraminti, o užsimezgęs konfliktas išsispręs savaime.

Taip pat skaitykite: Įžeidžiančios etiketės ir frazės, kurias būtina išmesti iš savo žodyno

2. Pagalvokime kartu, kaip išspręsti problemą ir išsaugoti mūsų santykius

Šia fraze jūs vienu metu „nušausite du zuikius“.  Pirma, parodysite, kad santykiai jums yra pirmoje vietoje, ir jūs tikrai nenorite, kad kažkoks nesusipratimas juos sugadintų. Antra – jūs sąmoningai sutinkate išklausyti antrą pusę, kad būtų rastas kompromisas.

3. Kai supyksti, daraisi dar gražesnė/gražesnis, žavesnė/žavesnis ir pan.

Ši frazė pačiu paprasčiausiu būdu užgesins bet kokį konfliktą – juk ne tik sukelsite oponentui šypseną, bet ir pasakysite jam komplimentą. Dalykas tas, kad kiekvieno žmogaus organizme, kai jis išgirsta komplimentą ar pagyras, gaminasi laimės hormonas serotoninas, kuris turi ir raminantį poveikį. Nepamirškite šios frazės, jeigu norite išsaugoti santykius.

4. Aš suprantu tave

Jeigu konfliktas tampa karo lauku, verčiau sudėkite ginklus ir tęskite derybas kitą dieną, kai būsite kiek „atvėsę“.

Kai du žmonės pykstasi, kiekvienas iš jų pirmiausiai bando išreikšti savo poziciją vienu ar kitu klausimu. Todėl labai svarbu iš tiesų girdėti pašnekovą, pabandyti jį suprasti ir gerbti jo požiūrį. Frazė „Aš suprantu tave“ parodys pašnekovui, kad jūs priėjote iki to lygmens, kai galite ramiai vienas kitą išklausyti, suprasti ir priimti bendrą sprendimą.

Taip pat skaitykite: 8 situacijos, kai vertėtų prikąsti liežuvį

5. Padėk man suprasti tave

Būna, kad žmonės kalba apie visai skirtingus dalykus ir sąmoningai nenori suprasti vienas kito. Jeigu jūs suprantate, kad jūsų nuomonės skiriasi, paprašykite pašnekovo ramiai ir protingai paaiškinti, kodėl jis galvoja vienaip, o ne kitaip, ir kas sukėlė tokią jo reakciją.

6. Atrodo, mes galime išspręsti šią problemą – juk būdavo ir blogiau!

Jeigu jūsų gyvenime jau buvo rimtų išbandymų, kuriuos įveikėte kartu, tai šis barnis – tik nereikšminga smulkmena. Priminkite sau ir savo pašnekovui, kad jūs – tai stipri komanda, kuri gali viską ištverti ir įveikti gyvenimo negandas.

7. Kaip galvoji, ką aš galiu padaryti, kad pagerinčiau šią situaciją?

Tikriausiai jūsų pašnekovas jau turi galvoje ginčo rezultatą, kurio ir nori pasiekti. Labai svarbu suprasti, ko jis iš tiesų nori: jūsų pritarimo, kokio nors poelgio ar konkrečių veiksmų. Sužinoję tai, jūs galėsite suprasti, kodėl prasidėjo šis konfliktas ir ką jūs galite padaryti, kad jis būtų užgesintas.

8. Pažvelkime į šią problemą kitaip

Viena iš gerų santykių paslapčių – gebėjimas į bet kokį konfliktą pažvelgti iš visų pusių. Pykstate, nes vyras savaitgalį nusprendė išvykti su draugais į žvejybą? Natūralu, kad esate nusivylusi, nes negalėsite pabūti kartu. Bet pažvelkite į tai iš kitos pusės – jūs turėsite laiko sau, kurį galėsite praleisti taip, kaip jums tik norisi, pavyzdžiui, pasėdėti su draugėmis kavinėje ar pagaliau nueiti į grožio saloną ir pasidaryti manikiūrą. Gera moteris – laiminga moteris. Vyras grįš iš žvejybos, pamatys jus gražią bei laimingą. Visi tik išloš.

9. Aptarkime tai tada, kai būsime ramūs ir pasiruošę

Nedaugelis žmonių gali susitaikyti, kai galvoje siaučia aistros, išprūsta negražus žodžiai ir taip norisi įrodyti savo tiesą. Jeigu konfliktas tampa karo lauku, verčiau sudėkite ginklus ir tęskite derybas kitą dieną, kai būsite kiek „atvėsę“.

10. Nustokime bartis tuoj pat

Abipusiai kaltinimai, šūksniai ir ašaros gali tik pabloginti situaciją, taip dar labiau atitolindami jos išsprendimą. Pasiūlykite pašnekovui tuoj pat sustoti, juk galbūt tai tėra kvailas atvejis, kai beprasmiškai bandote suprasti, kas yra teisus, o kas – ne. 

Taip pat skaitykite: 10 tėvų klaidų, kurios žaloja vaikus