10 produktų, kurie sudegina daugiau kalorijų nei patys turi

Greipfrutai / Fotolia nuotr.
Greipfrutai / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2016-06-05 11:00
AA

Daugelis žino, kad salieras sudegina mūsų organizme daugiau kalorijų nei pats jų mums suteikia. Todėl jis dažnai naudojamas kaip patiekalų priedas, kai reikia atsikratyti nereikalingų kilogramų. Tačiau yra dar 10 produktų, kurie sudegina daugiau kalorijų nei patys turi.

Be to, šie produktai aprūpina mūsų organizmą maistinėmis medžiagomis ir mineralais. Šie produktai pavers jūsų kasdienį valgiaraštį ne tik mažai kaloringu, bet ir sveiku.

Greipfrutas

Tai mažai kaloringas citrusinis vaisius, kuris labai teigiamai veiks jūsų organizmą, jeigu nuspręsite iš savo raciono išbraukti cukrų. Pusė greipfruto turi apie 36 kcal. Tiek kalorijų jūs sueikvojate, kol jį valgote.

{recipe|5001}

Sėjamoji salota

Šis produktas puikiai tinka įvairioms mišrainėms ir salotoms gaminti. Jo sudėtyje yra daug maistinių skaidulų, kurios būtinos gerai virškinimo sistemos veiklai.

Salieras

Salieras labai maistingas, valgant jį greitai ateina sotumo jausmas. Naudokite šią daržovę užkandžių metu. Sueikvosite daugiau kalorijų valgydami jį, nei jų patenka į jūsų organizmą.

{recipe|2665}

TAIP PAT SKAITYKITE: Neigiamo kaloringumo produktai: įtraukite į meniu ir lieknėkite

Agurkas

Tai puikus pasirinkimas, kai užpuola jausmas, kad „norisi kažką pakramtyti“. Agurkus supjaustykite šiaudeliais ir merkite į įvairius šiltus padažus. Agurkai puikiai gaivina vasaros metu, nes savo sudėtyje turi daug vandens.

{recipe|3021}

Arbūzas

Geriau desertui rinkitės arbūzą nei saldainius ar pyragėlius. Šiame produkte daug vandens, saldus skonis ir yra vitaminų.

{recipe|685}

Agurotis

Egzistuoja daugybė receptų patiekalų, kur „pagrindiniu smuiku“ griežia aguročiai. Tokia jo pritaikymo gausa labai paperka. Juos galima kepti, troškinti, tačiau apdorojant termiškai dingsta dalis veikliųjų medžiagų. Geriausia aguročius valgyti žalius, iš jų gaminami puikūs vegetariški makaronai, tereikia juos tinkamai supjaustyti ir pridėti prieskonių. Virškinimo metu jūsų kūnas sunaudos visas tas 15 kcal, kurių yra vienoje aguročių porcijoje.

Žiedinis kopūstas

Žiediniuose kopūstuose gausu maistinių skaidulų ir vitaminų. Juos galima valgyti žalius ir termiškai apdoroti. Žiediniais kopūstais galima pakeisti labiau kaloringus ingridientus, pavyzdžiui, mėsą.

{recipe|390}

Pipiras

Pipirai pagreitina metabolizmą. Jie yra puikus pasirinkimas, kai patiekalui reikia stipresnio skonio. Pipirai ne tik gerina patiekalų skonines savybes, tačiau ir rūpinasi jūsų figūra.

Abrikosas

Tai sultingi, aromatingi, saldūs vaisiai, jie labai tinka desertui, ypač jeigu norite atsikratyti nereikalingų kilogramų. Valgant abrikosus jūsų organizmas gaus labai mažus kiekius kalorijų.

Obuolys

Kai labai norite kokio nors saldaus, nesveiko maisto, obuoliai yra geriausia alternatyva. Juos valgant sueikvojama daugiau kalorijų virškinimui nei jie turi savyje. Tai gera taktika lieknėjant.

Šiuos maisto produktus lengva įtraukti į kasdienį racioną, dauguma jų turi savo aromatą ir gali būti skaniai pagaminami. Valgykite juos kaip desertą, užkandžių metu ir greitai pamatysite, kaip nereikalingi kilogramai ima tirpti.