5 būdai išvengti emocinio persivalgymo per šventes
Emocinis valgymas nėra tiesiog persivalgymas – tai emocijų slopinimas maistu. Bandymas jausmus paslėpti po dideliu maisto kiekiu ne tik skatina svorio kaupimąsi, bet ir priverčia jaustis kaltiems.
Žodžiu, papuolame į užburtą ratą, iš kurio sunku ištrūkti. Kuo pavojingas šventinis laikotarpis? Visų pirma tuo, kad atsispirti maistui yra išties sunku, o nepersivalgyti kone neįmanoma. Tačiau yra keli patarimai, kurie padės jums pasirinkti tinkamą porcijos dydį.
Paklauskite savęs, ar tikrai norite valgyti
Nevalingas noras valgyti – tai kone klasikinė emocinio persivalgymo forma, kurią įveikti galima nukreipus dėmesį į kitas veiklas. Pirmiausia savęs paklauskite, ar tikrai norite valgyti? Galbūt jūs norite gerti (dietologai pastebi, kad noras valgyti kartais yra skysčių trūkumas), jus kamuoja nuobodulys, neturite kuo užsiimti ir pan. Jeigu suabejojote noru, ar tikrai jaučiatės tokie alkani, tuomet pabandykite susirasti veiklos, pasivaikščioti ar nuveikti ką nors naudingo.
Apdovanokite save sveikai
Dažniausiai vaikus apdovanojame kokiu skanėstu, kai kas nors pasiseka, guodžiame juos ir skatiname taip pat maistu, todėl formuojasi netinkamas požiūris į maistą. Gali būti, kad vėliau tam tikras emocijas ir suaugę pridengsime savo mėgstamais skanėstais. Taigi, ieškokite sveikų alternatyvų – trinti kokteiliai, vaisiai, riešutai ir pan. yra puikus pasirinkimas.
Taip pat skaitykite: Blogiausias valgymo būdas, kuris didina svorį
Įvardykite emocijas
Tyrimai atskleidžia, kad įvardiję savo skausmingiausius išgyvenimus garsiai, galime sumenkinti jų poveikį mums. Todėl atsiminkite viena – maistas šiuo atveju tų emocijų krūvio tikrai nenuims, nors laikinai ir galima geriau pasijausti. Verčiau garsiai sakyti „aš jaučiuosi liūdnas, piktas, nelaimingas“ ir pan., nes tai pirmas žingsnis į sveikimą ir sveiką požiūrį į maistą.
Mylėkite savo kūną
Ironiška, tačiau emocinis valgymas dažniausiai yra susijęs su tuo, kad žmonės nekenčia savo kūno. Nėra teisinga, kad mus gėdija dėl mūsų kūno – kiekvienas pasirenkame, kaip norime atrodyti, todėl savęs kankinti ir kaltinti nereikia. Išmokę mylėti savo kūną, būkite tiesiog jam dėkingi.
Taip pat skaitykite: Košmariškos nemigos pasekmės
Pamiegokite
Kai mes persidirbame, persistengiame ar kitaip save nukamuojame, užplūdęs nuovargis dažnai pasireiškia potraukiui užkandžiams ar saldumynams, o vėliau visa tai baigiasi noru pamiegoti. Stresas turi panašų poveikį, tad verčiau ne į burną dėti dar vieną saldainį, bet pakankamai laiko skirti miegui – tuomet lengviau susidorosite su bet kokiais iššūkiais.