7 modelio Elle Macpherson sveiko gyvenimo principai

Elle Macpherson / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Elle Macpherson / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2015-08-27 09:21
AA

Ruduo, lyg antri naujieji metai, daugeliui prasideda pažadais sveikiau gyventi, daugiau sportuoti ir imtis naujos veiklos. Taigi, pats metas pasisemti ryžto ir patarimų iš moterų, kurios visada atrodo puikiai. Viena jų – 51-erių modelis Elle Macpherson, tobulas pozityvaus ir aktyvaus gyvenimo pavyzdys. Dėl nuostabios figūros Elle net gavo pravardę „The Body“, todėl jos patarimai skamba dar įtikinamiau.

1. Dienos pradžiai – daug baltymų turintys pusryčiai 

Tai gali būti be lukšto virtas kiaušinis su rugine duona (be kviečių!) ir gabalėliu kiaulienos šoninės be riebalų bei konservantų. Galite paįvairinti pusryčius avižine koše su agavomis ar bananais, o desertui suvalgyti pusę greipfruto ar paskanauti saują mėlynių. „Rytais visuomet mėgaujuosi puodeliu espreso“, – prisipažįsta legendinis modelis, tačiau priduria, kad po to nepamiršta išgerti 0,5 litro kambario temperatūros vandens. 

2. Privaloma: 3 litrai vandens per dieną

Vanduo – jaunystės ir sveikatos eliksyras. „Mano tikslas – 3 litrai per dieną! Dehidratacija kenkia ne tik mūsų išoriniam grožiui, bet daro poveikį ir nuotaikai, bendrai savijautai, todėl kartais verčiau išgerti stiklinę vandens, o ne krimsti skanėstus!“ – teigia modelis. Beje, Elle Macpherson akcentuoja, kad neutralus kūno pH yra sveikiau, todėl skatina rinktis šarmingesnį vandenį. Manoma, kad būtent šarminis vanduo organizmui padeda kovoti su ligomis, skatina ląstelių atsinaujinimą ir net veikia kaip priemonė prieš senėjimą. 

Elle Macpherson / Vida Press nuotr.

3. Iškrovos dieną – veganiškas maistas

Neskubėkite galvoti, kad iškrovos dieną būtinai badaujama. Visai ne! Elle pirmadieniai skirti veganiškam maistui – taip iš organizmo pašalinamos toksiškos medžiagos, esančios riebaluose. Moteris pataria išmėginti daržovių sultis – jomis atsversite savaitgalio smaližiavimą. 

 

You are what you absorb #greens #goodhealth #simple #wellness #supergreen #greenjuice @superelixir

A photo posted by Elle Macpherson (@ellemacphersonofficial) on

4. Miegui – mažiausiai 7 valandos

Pasak tobulo kūno modelio, bent septynios valandos per parą privalo būti skirtos miegui. Jo metu organizmas atsigauna, visos jo sistemos pasiruošia ateinančiai darbingai dienai, todėl miegas – šventas dalykas.

5. Trūksta energijos? Judėkite! 

Valandą, kai užsiimsite aktyvia fizine veikla, pasižymėkite savo kalendoriuje tarsi tai būtų verslo susitikimas!

Jei neišsimiegosite, išaušusi diena bus sunki. Tačiau norint stiprinti kūną aktyvus sportas – lygiai tokia pati svarbi rutinos dalis. Macpherson yra viena atletiškiausių mados industrijos ikonų, o jos patarimas moterims – bent 45 minutės aktyvaus judėjimo kasdien. „Pati stengiuosi kasdien užsiimti vis kitokia sportine veikla, dievinu būti lauke, todėl bėgioju, plaukioju. Ir visuomet su savimi turiu bent 0,5 litro vandens“, – patirtimi dalijasi modelis. Net jei nesate didelė sportinės veiklos mėgėja, pabandykite išeiti nors valandai pasivaikšioti. „Valandą, kai užsiimsite aktyvia fizine veikla, pasižymėkite savo kalendoriuje tarsi tai būtų verslo susitikimas!“

 

Continuing with the red white and blue theme [email protected] @lisamariefernandez swim.

A photo posted by Elle Macpherson (@ellemacphersonofficial) on

TAIP PAT SKAITYKITE: Nauja mada – sąmoningumo meditacija

6. Jokių dietų, tik subalansuota mityba

Pasak garsiojo modelio, dietos – pervertinta mada. Žinoma, svarbu sekti ir stebėti, ką valgote, tačiau badavimas ir nuolatinis alkio jausmas tik žaloja jūsų organizmą. Elle dalijasi savo mitybos įpročiais: „Kartą per savaitę gaminu lašišą su miso glazūra ir salotomis. Valgau vištieną, žuvį, o kaip priedą ruošiu žalėsių ir įvairių daržovių troškinį.“ Įdomus patarimas – juoduosius pipirus pakeisti kajeno pipirais, kurie skatiną greitesnę medžiagų apykaitą. Išbandysite?

7. Aiškūs tikslai ir prioritetai – mažiau streso

Stengiuosi į viską žiūrėti paprastai ir be streso. Svarbu kokybė, ne kiekybė!

Elle Macpherson akcentuoja, kad svarbiausia dėmesį skirti esmininiams gyvenimo tikslams. Žinodama, ko nori, pati jausiesi tvirta ir stipri. „Stengiuosi į viską žiūrėti paprastai ir be streso. Svarbu kokybė, ne kiekybė!“ – sako Elle. Tad pasistenkite orientuotis į tai, kas suteikia jums džiaugsmo, ramybės ir energijos, o dieną planuokite taip, kad liktų jėgų vakare pasimėgauti draugų šypsenomis ir artimųjų kompanija.