9 būdai, kaip susidoroti su stresu

Stresas / Fotolia nuotr.
Stresas / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-07-17 12:01
AA

Stresas, perdegimo sindromas, nerimas – šiuolaikinio gyvenimo būdo palydovai. Kuo daugiau įsipareigojimų turime, tuo dažniau su jais susiduriame.

Ir nėra lengva atsiriboti nuo situacijų ar žmonių, kurie sukelia visus šiuos išgyvenimus.

Tačiau kartais pakanka pakeisti kai kuriuos kasdieninius įpročius ir bereikalingų neigiamų jausmų kiek sumažėja.

1. Gerkite mažiau kavos. Jei geriate kavą ir pasibaigus pietų metui, tikėtina, kad būtent dėl kofeino poveikio darotės irzlesni ir nervingesni. Verčiau gurkšnokite vandenį ar žolelių arbatą.

Deguonies trūkumas – viena iš nuovargio priežasčių.

2. Vėdinkite patalpas. Jei dirbate biure, kur kondicionuojamas oras, tikėtina, jog jaučiatės gana patogiai – ne per šalta ir ne per karšta. Tačiau patalpų ore gausų dulkių, mikroorganizmų ir maža deguonies. Todėl per pietų pertrauką išeikite pasivaikščioti ir kaip įmanoma dažniau atverkite langus. Deguonies trūkumas – viena iš nuovargio priežasčių.

3. Judėkite. Nepamirškite kas kelias valandas pasirąžyti, pavaikščioti ar lengvai pasimankštinti. Lengva mankšta pakelia nuotaiką!

4. Reguliariai valgykite. Jei nerandate laiko pietums, natūralu, kad vakare jaučiatės suirzę ir nelaimingi. Jei neturite galimybės ramiai pietauti, atsineškite iš namų sveikų užkandžių – šviežių vaisių, daržovių ar riešutų. Ir juos valgydami pasitraukite nuo kompiuterio!

5. Išsimiegokite. Deja, para turi tik 24 valandas ir bent aštuonias iš jų turime miegoti. Per trumpas miego laikas veikia itin neigiamai ne tik savijautą, bet ir darbingumą, mąstymo procesus, nuotaiką.

6. Jokių viršvalandžių. Jei jums nuolatos tenka dirbti viršvalandžius, pasvarstykite, kodėl. Arba jūsų vadovas netinkamai planuoja laiką bei darbus, arba jūs pats. Keiskite situaciją arba darbovietę.

Viršvalandžiai gali būti tik išimtis, bet ne įprasta praktika. Juk dirbame tam, kad gyventume, o ne atvirkščiai. Kaip miego laikas negali būti per trumpas, taip darbo – per ilgas. Abiems atvejais kenčia mūsų kūnas ir siela.

7. Sakykite komplimentus. Kuo dažniau pastebėsite gerąsias aplinkinių savybes ir jiems tai sakysite, tuo geriau jausis žmonės aplink jus. Taip kuriamos teigiamos emocijos darbe ir namuose.

8. Nedirbkite savaitgaliais. Ne veltui vienas iš Dievo įsakymų skelbia: „Sekmadienį švęsk“. Žmonėms šventės reikalingos, kad jie atsipalaiduotų, galėtų pasimėgauti savo pasiekimais, bendravimu, maistu... Kai žmonės nesilinksmina, darbas ima atrodyti beprasmis.

9. Darykite gera. Nesusitelkite tik į savo rūpesčius ir problemas. Galbūt kaimynystėje gyvena vienišas senolis, kuriam reikia pagelbėti apsipirkti, galbūt seniai nelankėte giminaičių arba iki šiol nesusimąstėte, kam gi galėtumėte skirti 2 procentus nuo savo pajamų mokesčių. Darydami gera kitiems žmonės jaučia, kad jų gyvenimas prasmingesnis.