A.Gilytė savo gerbėjai dovanojo spintos reviziją ir krūvą patarimų: pravers kiekvienai

Agnė Gilytė ir Kristina Ceinore / Gretos Skaraitienės / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Agnė Gilytė ir Kristina Ceinore / Gretos Skaraitienės / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Šaltinis: „Laimė“
A
A

Tu turi ką apsirengti! Šią frazę stilistė, prekės ženklo „Capsule by Agnė Gilytė“ kūrėja Agnė Gilytė greičiausiai ištarė pirmą kartą pasimačiusi su savo konkurso nugalėtoja Kristina Ceinore. Žinoma stilistė kvietė moteris dalytis spintų „išpažintimis“ ir fotografuotis su turimais deriniais, o vienai pažadėjo spintos reviziją, krūvą patarimų ir komplektą iš savo sukurtos kapsulinės kolekcijos. Agnės patarimai Kristinai labai tinka mums visoms.

Žurnalą „Laimė“ prenumeruokite ČIA.

„Laiminga spinta atsiranda tada, kai pati esi rami ir laiminga; drabužiai sugula organiškai tose galvose (paskui ir spintose), kuriose yra aiškumas: kas patinka, kas tinka, ko noriu“, – įsitikinusi Agnė.

Skaitydama konkurso dalyvių laiškus su jų „spintos išpažintimis“, stilistė pastebėjo, kad kartojasi kelios problemos: laiko sau stoka, nestatymas savęs į pirmą vietą, impulsyvus pirkimas, chaotiškas derinimas, supratimo, kas tinka ir kas – ne, stoka ir noro keistis trūkumas. „Daugelis moterų renkasi maskuojamąsias spalvas, ne to dydžio drabužius, siluetus, nepasitiki savo sprendimais, tad susikuria saugius, tik neretai nuobodžius variantus. Tačiau visos nori būti gražios, patikti ir sulaukti komplimentų.“

Agnė Gilytė ir Kristina Ceinore / Gretos Skaraitienės / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Agnė Gilytė ir Kristina Ceinore / Gretos Skaraitienės / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Kristinos „spintos išpažintis“

„Iki šiol nebuvau atradusi savo stiliaus, nors man jau 40 „kaštonų žalių“. Net prašiau vyro padėti man susikurti savo stilių, nes jo geru skoniu pasitikėjau (nepatinka niekas, kas blizga, yra rožinės spalvos ir iš kailio). Tad tempdavausi jį į parduotuves ir prašydavau išrinkti, kas gražu jam. Išeidavau nuo galvos iki kojų aprengta laisvalaikio drabužiais. Tada nusprendžiau kreiptis į dvi drauges, bet ir iš to buvo maža naudos – drabužių spintoje daugėjo, o apsirengti nebuvo ko. Stilingų drabužių kaip kokia geroji tetulytė iš Amerikos parveždavo vyro sesuo, gyvenanti JAV, bet... nemokėjau jų derinti, nežinojau, su kuo ir kaip vilkėti. Kai reikėjo rasti penkis derinius savo spintoje ir nusifotografuoti su jais, iš pradžių atrodė, kad tiek neturėsiu, o paskui, pradėjus matuotis, derinti, atvirkščiai – kad jų gerokai per daug ir negaliu niekaip išsirinkti, su kuriais drabužiais atrodau geriausiai.“

Agnė Gilytė ir Kristina Ceinore / Gretos Skaraitienės / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Agnė Gilytė ir Kristina Ceinore / Gretos Skaraitienės / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Agnės patarimai Kristinai ir kiekvienai iš mūsų

Sumažink daiktų kiekį. Kasdien vien pagalvojus, kad, norint apsivilkti ką nors gražaus, reikės raustis lentynose lyg parduotuvėje per išpardavimą, rankos svyra, nes gaila laiko, be to, abejoji, ar pavyks ką nors gero rasti. Tad susimažink spintos turinį iki tokio, kuris tave nors minimaliai džiugintų, kuris tau tiktų ir iš kurio galėtum sukurti bent kelis tau tinkančius ir patinkančius derinius. Spintoje gali likti tik tie daiktai, kuriuos mielai vilktumeisi šiandien.

Drabužiai tik pagal figūros tipą. Kristinos spintoje – ne tik jos siluetui tinkantys drabužiai. Berniukiškos figūros moteriai labiausiai tinka trikampės iškirptės, siauros kelnės arba kojas atidengiantys sijonai, palaidinės, kurios nenukreipia dėmesio į krūtinę, minimalus figūros centro akcentavimas ir, žinoma, lengvos spalvos bei sluoksniavimas, kuris vizualiai siaurina siluetą.

Kontroliniai klausimai, į kuriuos turi sau atsakyti prieš pirkdama daiktą: ar jis universalus, ar tinka prie jau turimų drabužių? Ar ruošiesi nešioti jį kelis sezonus? Kiek kartų jį ketini apsivilkti? Kaip dažnai skalbsi? Per išpardavimą nepirk drabužio, kurio nepirktum ir už tikrąją kainą. Matuodamasi sijoną ar palaidinę, sugalvok bent tris drabužius savo spintoje, su kuriais juos derinsi (idealiu atveju turėk bent vieną iš jų matuodamasi). Jei dvejoji – nepirk, venk drabužio, kuris „bus gerai“, „ai, visai nieko“ arba jei primena tai, ką jau turi (o gal ir ne vieną) savo spintoje. Paprastai renkamės kompromisinius drabužius arba pakartojame tai, ką jau turime spintoje, vis nesiryždamos išbandyti ką nors nauja. Taip prisikaupia begalė pilkų golfų, juodų kelnių, bespalvių sijonų ir beformių džemperių. Skamba kaip kamufliažas, tiesa?

Agnė Gilytė ir Kristina Ceinore / Gretos Skaraitienės / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Agnė Gilytė ir Kristina Ceinore / Gretos Skaraitienės / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Kokybė – svarbu. Planuodama įsigyti drabužį apgalvok, ar jis tikrai vertas tavo spintos ir tavo piniginės. Pigūs prastos kokybės drabužiai atrodo kaip smagus masalas greitai ir neskausmingai apsipirkti.

Išlaikyk proporcijas. Tai svarbu norint sukurti harmoningą figūrą. Jei tavo klubai platesni už krūtinę, rinkis šviesesnius ir spalvingesnius drabužius jai pabrėžti, o apačią palik tamsesnę ir ramesnę. Jei talija tiesi it berniuko, pamiršk ją akcentuojančias sukneles ar džinsus – taip tik atskleisi tai, ko neturi. Tačiau gal tavo kojos – nuostabios, tad jas paryškink sijonais ar siaurais džinsais. Blogiausias sijono ilgis – lygiai iki kelių vidurio arba visai iki pat kelių: taip akcentuoji stambiausią kojų vietą, užuot pabrėžusi jų dailumą. Sijono ilgis turi būti iki ploniausios kojų vietos – iš karto po keliais arba gerokai aukščiau, kad parodytum kuo daugiau kojų. Kiekviena figūra turi savo ypatumų – atsižvelk į juos. Rinkis siluetus, kurie baigiasi ties ploniausia figūros vieta (ne per klubų vidurį, ne per didelės krūtinės centrą, ne per blauzdos raumens vidurį), – taip visos atrodysime grakštesnės, nepaisant centimetrų ar kilogramų.

Triukas, kaip visada atrodyti gerai. Per ilgos kelnės ir rankovės visada mažina, stambina ir sunkina, todėl rankoves geriau pasiraitok iki ¾ ilgio, kelnes, jei siaura apačia, paraitok (arba nunešk siuvėjai – ilgis virš kauliuko daro koją grakštesnę), marškinius į kelnes sukišk (visiškai arba tik priekį), viršutines dvi palaidinės sagas prasek (nebent krūtinė labai siaura – tada vizualiai geriau atrodysi su užsegta palaidine).

Ir nepamiršk, kad nauja spinta neišspręs visų pasitikėjimo savimi klausimų, kaip ir nauja sporto apranga negarantuoja, kad pradėsi sportuoti. Tačiau tai jau pradžia. Ir labai nebloga.