A.Jagelavičiūtės paskutinis interviu: apie baimę „būti paliestai“ ir kodėl norėjo gyventi viena

Agnė Jagelavičiūtė / Viganto Ovadnevo ir LNK nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Pirmadienį Vilniaus laidojimo namuose prasidėjo atsisveikinimas su nuomonės formuotoja, stiliste Agne Jagelavičiūte. Tos pačios dienos vakarą televizijos ekranuose pasirodė paskutinis interviu su Agne, kuriame ji kalbėjo apie tamsiąją populiarumo pusę ir svajones, kurių, deja, jau nebepavyks įgyvendinti.

Pirmadienio vakarą LNK laidoje „Nuo... Iki...“ pasirodė vienas paskutinių Agnės Jagelavičiūtės interviu, kuris buvo nufilmuotas dar lapkričio pabaigoje. Jis turėjo būti ištransliuotas laidoje „Bučiuoju. Rūta“, kurioje būtų kalbama apie tamsiąją populiarumo pusę.

Laidoje Agnė prabilo ir apie pramogų pasaulį, kuriame kaip ir gyvenime netrūksta išdavysčių.

„Pramogų pasaulis ir apksirtai pasaulis nesiskiria niekuo. Kaip paprastame pasaulyje yra meilė, išdavystė ir netikri žmonės, taip ir pramogų pasaulyje. Šie du pasauliai nesiskiria niekuo, tik spalvos ryškesnės, viskas garsiau“, – laidoje „Nuo... Iki...“ kalbėjo ji.

A.Jagelavičiūtė užsiminė ir apie santykius su buvusiu vyru, savo vaiko tėvu. Ji prasitarė, kad visuomenei buvęs mylimasis bandė nupiešti jos blogąjį paveikslą. „Tame yra daug pavydo“, – nedaugžodžiaudama sakė ji.

Agnė Jagelavičiūtė paatviravo ir apie tai, kad yra nusivylusi gyvenimu kartu su antrąją puse, todėl ji suprato, kad vienai gyventi jai priimtiniau.

„Esu nusivylusi gyvenimu kartu, to nebematau savo perspektyvoje. Per gerai vienai, – šyptelėjo ji. – Esu tokia moteris, kad kai vyras yra namuose, viską darau pati. O paskui ryte atsibundi ir supranti, kad tapai nusivylusia namų šeimininke, bet pati esi dėl to kalta“.

Agnė Jagelavičiūtė / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Nors daugeliui iš šalies galėjo rodėsi, kad Agnė buvo „užsiauginusi storą kiautą“, interviu metu ji patikino, kad tai nėra tiesa – ji buvo jautri. A.Jagelavičiūtė prabilo ir apie tai, kad daugelį metų gyveno su panikos atakomis, dėl kurių kreipėsi pas specialistus. Ji patikino, kad prie viso to prisidėjo viešumas.

„Kol nepradėjau lankyti psichoterapijos, gyvenau panikos atakų kontekste. Kildavo baimė, kai žmonės mane liesdavo. Kai su draugais eidavome valgyti, aš atsisėsdavau kamputyje, iš vienos pusės Saugirdas, iš kitos Lukas. Kaip tu tuomet prieisi prie manęs? Taip buvo ne dėl pasipūtimo, man reikėjo psichiatro pagalbos ir man jos vis dar reikia. Dabar man nebeapsisuka galva kai paliečia svetimas žmogus, galiu apsikabinti su kažkokia mergina“, – teigė A.Jagelavičiūtė.

Agnė savo paskutiniame interviu prasitarė, kad ruošiasi kūrybinių atostogų, planuoja tapyti ir rašyti naują savo knygą.

„Yra taisyklė nesakyk op neperšokęs griovio, bet, iš kitos pusės, tai nėra visai naujas planas, jisai ganėtinai senas. Esu parašiusi keturias knygas, nesvarbu, kad jos kulinarinės, tai vis tiek knygos. Per gyvenimą svajoju parašyti labai skirtingų knygų, labai norėčiau kada nors parašyti gerą detektyvą, bet tam reikėtų pasitreniruoti. Ne dėl to, kad kažko labai prisikaupė, man tai kūrybinis procesas. Aš noriu parašyti knygą, kokios dar nėra“, – LNK laidoje „Nuo... Iki...“ kalbėjo A.Jagelavičiūtė.

Agnė pasakojo, kad būsima knyga turėtų būti tarsi dienoraštis, kuriame tilptų ne tik jos išgyvenimai, bet ir kūryba, eilės ir iliustracijos. Nebijokit, sakė ji, trokštamos išpažinties tikrai bus.

Agnė Jagelavičiūtė / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„Būna labai sunku, nevaidinsiu, būna ir nevilties akimirkų, ir visa kita. Tenka vis susitaikyti su tuo, koks gyvenimas yra, ir gyventi, bet irgi nenorėčiau, kad atrodytų superdrama, kaip čia viskas blogai. Nėra blogai, fainiai, gerai“, – kalbėjo A.Jagelavičiūtė.

Agnės atvirumas dažnai padėdavo kitiems bijantiems pažvelgti į savo vidų tai padaryti, ne vieną paskatino kreiptis į specialistus, prireikus psichologinės pagalbos. Nors ji pati ne kartą yra sakiusi, kad tai ne taip paprasta, kai žinai, kokie komentarai po kiekvieno jos interviu pasipildavo viešumoje.

„Nėra taip, kad pavaikščiojai į terapiją dvidešimt keturis kartus ir, žinai, aš sveika. Ne, tu esi sudaužytas, renki save iš kažkokių stikliukų, iš pagaliukų klijuoji, klijuoji, gal kažkada po kokių penkerių metų pasimatys šviesa tunelio gale“, – kalbėjo A.Jagelavičiūtė.

Pirmadienį Vilniuje vyko atsisveikinimas su netikėtai mirusia stiliste. Antradienį A.Jagelavičiūtė bus palaidota Karmėlavos kapinėse.

Atsisveikinimas su Agne Jagelavičiūte (199 nuotr.)
+193

Visą laidą žiūrėkite čia:

Skaitykite daugiau