Draugai ir gerbėjai Vilniuje atsisveikino su Agne Jagelavičiūte: ašaros ir baltų rožių žiedai

Vilniuje – atsisveikinimas su Agne Jagelavičiūte / L.Balandžio, I.Gelūno ir Ž.Gedvilos nuotr.
Vilniuje – atsisveikinimas su Agne Jagelavičiūte / L.Balandžio, I.Gelūno ir Ž.Gedvilos nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-01-02 11:52
AA

Pirmadienio vidurdienį Vilniuje prasidėjo atsisveikinimas su netikėtai mirusia 42-ejų stiliste Agne Jagelavičiūte. Nešini po vieną baltos rožės žiedą į Vilniaus laidojimo rūmus, kur pašarvota urna su Agnės pelenais, rinkosi norintieji paskutinį kartą ištarti „sudie“ ir pagerbti garsios moters atminimą.

Pirmadienį vyko atsisveikinimas su Agne Jagelavičiūte. Vilniaus laidojimo rūmuose nuo 12 iki 20 val. rinkosi jos šeimos nariai, bičiuliai, pažįstami ir gerbėjai.

Norinčius atsisveikinti su viena ryškiausių Lietuvos pramogų pasaulio žvaigždžių pasitiko didelė besišypsančios Agnės nuotrauka. A.Jagelavičiūtės artimųjų prašymu jie moters atminimą pagerbė baltu rožės žiedu.

Į laidojimo rūmus pirmiausiai atvyko Agnės mama Nijolė Jagelavičienė ir ištikimi jos draugai – komunikacijos specialistas Saugirdas Vaitulionis, viešųjų ryšių specialistė Rima Olberkytė-Stankus, fotografas Lukas Gricius, nuomonės formuotojas Naglis Bierancas, drabužių kūrėja Simona Nainė, atlikėja, verslininkė Natalija Bunkė ir Edgaras Eidėjus, Jurga Klimaitė-Riebling su šeima.

Nijolė Jagelavičienė, Saugirdas Vaitulionis / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.
Laurynas Suodaitis, Viktorija Siegel-Suodaitė / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

S.Vaitulionis portalui Žmonės.lt sakė, kad „visi, kurie pažinojo tikrą Agnę, prisimins ją kaip beprotiškai gerą žmogų, kuris niekada neatsisakydavo padėti.“

„Ji padėjo beprotiškai daug žmonių. Buvo labai šilta, tikra, nuoširdi. Iš tikrųjų, tai yra epochos pabaiga – diena, kai ne tik šou verslas, bet ir visa Lietuva prarado labai labai įspūdingą, ryškią, nepaprastą asmenybę“, – sakė Saugirdas Vaitulionis.

Atsisveikinti taip pat atėjo komikas Mantas Stonkus, laidų ir renginių vedėjas Rolandas Mackevičius, verslininkai Viktorija Siegel-Suodaitė ir Laurynas Suodaitis, radijo laidų vedėja Eglė Kernagytė-Dambrauskė, prodiuseris Martynas Tyla ir Neringa Zeleniūtė, modelis Kotryna Kozlovaitė, režisierius Romas Zabarauskas, laidų ir renginių vedėja Gabrielė Martirosian, vizažistė Alina Silivanova, buvusi A.Jagelavičiūtės asistentė Beatričė Paškevičiūtė, modelis Vaida Grikšaitė-Česnauskienė, dizainerė Diana Vapsvė, verslininkas Tadas Bruzgulis, fotografas Darius Kučys ir mitybos specialistė Vaida Kurpienė, su kuria Agnė parašė knygą „Mažos nuodėmės taisyklė“.

Fotogalerija:

Atsisveikinimas su Agne Jagelavičiūte (199 nuotr.)
+193

Savo atsiminimais apie A.Jagelavičiūtę pasidalijo ir televizijos laidų vedėja, prodiuserė Edita Mildažytė. Ji tikino, kad Agnė buvo labai stiprus žmogus, kuris nemelavo ir bandė gyventi „iš tikrųjų“.

„Tik kai gyveni iš tikrųjų, matot, koks rezultatas yra – net mirtis sukelia susidomėjimą. Be abejo, žiauriai gaila. Jeigu mes kalbame apie sugebėjimą savimi stilizuoti gyvenimą, pasaulį, tai ji buvo šito žanro ikona. Jai tai puikiai pavyko. Agnė buvo tarptautinio lygio modelis ir moteris, mokėjusi maksimaliai eksploatuoti savo išvaizdą ir parodyti, kaip reikia stilizuoti, viziualizuoti – tokia buvo jos profesija“, – sakė Edita Mildažytė.

Edita Mildažytė / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

„Mes kaip tik po paskutinės laidos (A.Jagelavičiūtė neseniai davė interviu laidoje „Pas Editą“ – red.past.), su redaktore kalbėjomės, kad dar po 2-3 metų turėsime labai ryškią ir įdomią asmenybę. Kad dar reikia leisti pabręsti truputėlį, kada ji pasuks į tikruosius menus ir, turbūt, bus labai įdomu stebėti, kaip ji keisis ir eis aukštyn, bet taip neatsitiko. Dievas mato plačiau. Tai tegu ilsisi ramybėje“, – sakė E.Mildažytė.

Jos draugas Saulius Tulevičius antrino, kad A.Jagelavičiūtė buvo labai įdomi, išskirtinė asmenybė, kurią prisimins visokią.

„Labai gaila, kad ji taip anksti išėjo, nes manau, kad tėvai neturėtų laidoti savo vaikų – turėtų būti attvirkščiai. Tegu ilsisi ramybėje“, – Žmonės.lt sakė jis.

Pagerbti A.Jagelavičiūtės atminimo atvykęs verslininkas Danielius Lupšičas portalui Žmonės.lt sakė, kad su ja paskutinį kartą matėsi lapkričio 11-ąją Vilniaus bare „InVino“.

Paskutinį susitikimą su A.Jagelavičiūte prisiminė ir restorano „Fashion TV“ savininkas Algirdas Kukys.

„Mūsų pažintis su Agne prasidėjo dar prieš 20 metų“, – pasakojo A.Kukys. – Ilgai jos nemačiau ir šių metų lapkričio 20 dieną pagaliau susitikome, pasikalbėjome. Ji buvo nuostabus žmogus, atvira ir labai linksma. Tik geri žodžiai apie ją”.

Sunkiai tvardydama emocijas apie gerą savo bičiulę mintimis dalijosi verslininkė, „Space Style Boutique“ savininkė Agnė Ravinskienė.

„Visada atsiminsiu ją, kaip beprotiškai šiltą žmogų, nors daug kas ją pažinojo kitaip. Pažinau Agnę, kai dar buvau 19-kos, ir iš jos norėjau išmokti labai daug. Mokinausi, tiesiog siurbiau, tad kiekviena galimybė man būti su ja buvo pati geriausia”, – kalbėjo A.Ravinskienė.

Atsisveikinimas su Agne Jagelavičiūte / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Su portalu Žmonės.lt savo mintimis apie A.Jagelavičiūtę pasidalijo ir verslininkė, „Go.Mante“ kūrėja Vidmantė Martikonytė-Medišauskienė.

„Labai liūdna. Mes nebuvome geros draugės, tačiau teko bendrauti ne kartą. Jos mirtis šokiravo, trūksta žodžių kažką pasakyti… Su Agne matėmės kelios dienos iki Kūčių bare. Ji niekuo nesiskundė, todėl negalėjau įsivaizduoti, kad taip nutiks. Visada ją prisiminsiu, kaip linksmą, įdomią, turinčią ką pasakyti asmenybę“.

Atsisveikinimas su Agne Jagelavičiūte / Paulius Peleckis nuotr.

Portalui Žmonės.lt prisiminimus apie Agnę išsakė ir dainininkas Petras Daunys, kuris atėjo kartu su Rasa Barauskaite:

„Su Agne turėjome tik vieną projektą, kažkada, dar su Saugirdu ir Nagliu. Buvo vieno prekybos centro Panevėžyje fotosesija, prisimenu ją kaip linksmą, talentingą, žmogų su polėkiu. Gaila, kad netekome.“

Rasa Barauskaitė, Petras Daunys / Paulius Peleckis nuotr.

Į Olandų laidojimo namus atvyko ir vizažistė, atlikėja Oksana Pikul. Ji patikino, kad Agnę pažinojo apie 20 metų.

„Net ir dabar sunku kalbėti apie ją be šypsenos. Agnė buvo charizmatiškas žmogus, toks, kokį prisimenam ir dabar. Mačiau paskutinį kartą ją gruodžio mėnesį, viename renginyje. Apie sveikatą mes nekalbėdavom, dažniau kalbėdavome apie tai, kokios panašios mūsų mamos ir kaip šauniai jos galėtų pabendrauti“, – portalui Žmonės.lt užsiminė O.Pikul.

Oksana Pikul / Paulius Peleckis nuotr.

Fotografai į laidojimo rūmų vidų buvo įleisti dar prieš atsisveikinimo pradžią. Salėje, kurioje pašarvota urna su Agnės pelenais, paskutines minutes buvo tuščia ir tylu.

Paskutinį kartą pasimatyti su stiliste bus galima ir antradienį nuo 9 iki 11 val. Artimieji Agnės atminimą prašo pagerbti vienu baltu rožės žiedu.

A.Jagelavičiūtės laidotuvės vyks sausio 3 d., amžino poilsio ji atguls Kaune, Karmėlavos kapinėse.

Atsisveikinimas su Agne Jagelavičiūte / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Primename, kad apie 42-ejų A.Jagelavičiūtės mirtį pranešta gruodžio 28 dieną. Netrukus paskelbta, kad jos gyvybė užgeso dėl plaučių uždegimo komplikacijų.

Prieš kelerius metus Valentino dienos proga Agnė Jagelavičiūtė socialiniuose tinkluose pasidalijo savo pačios kurtu eilėraščiu apie meilę.

Jau tuomet moteris dėl šių jausmingų ir prasmingų eilių sulaukė daug pagyrų. Paklausta, ar galima dalintis, Agnė tada atsakė: „Žinoma, man malonu, kad dalinsitės mano kūryba. Jei nepamiršit autorystės, bus dvigubai malonu.“

Šiandien, kai A.Jagelavičiūtė jau iškeliavusi anapilin, šiomis eilėmis vėl imta žaibiškai dalintis, po įrašu pasipylė daug naujų komentarų. Eilėraštis dar kartą patvirtina, kokia Agnė buvo kūrybinga ir jautri asmenybė:

„Tu man šį kartą nieko nepirk –
Supakuok į baltas dėžutes
Viską, ką tik galėtum
Kada nors padaryt dėl manęs.

Į vieną įdėki raštelį,
Kad net jei pasaulis sustos,
Nors apaksiu, išeisiu iš proto –
Nepaliksi manęs niekados.

Į kitą sudėk mūsų muziką,
Kurios nesupranta kiti –
Tą, kur šnibždi man į ausį,
Kai mane nuogą glaudi.

Dar į vieną įdėk pirmą kartą,
Kada mane pamatei –
Tą stebuklą, kurie nesugrįžta,
Net jei burtų lazdelę laikai.

Į didesnę gali supakuoti
Savo paslaptis: nes tu žinai,
Kad ir kas su mumis atsitiktų –
Ši dėžė bus saugi amžinai.

Aš norėčiau dar rasti ir kvapą,
Bet šiandien – ne kvepalų...
Jeigu mirti iš meilės – paskęsčiau
Jūroje tavo kvapų.

Dar vienoj aš rasti norėčiau
Pripaišytų mažyčių akių.
Net jei piešti visai tu nemoki –
Juk žinai, kad tai nesvarbu.

Tas akis – ne pieštas, o gyvas –
Aš akimirką jau pamačiau,
Kai žiūrėjai į mane, amžinybę,
Ir sakei – nebelaukim daugiau?

Ir į vieną sudėki man „myliu“ –
Kiek telpa, net jei reiks paslėgt:
Tu gali juos sudėti šnibždėtus
Ir dar tuos, kur norisi rėkt...

Aš žinau, vienoje iš dėžučių
Bus ir ašarų, bus ir skausmų...
Šitą tiktai aš norėčiau
Atidaryti kartu.

Kad galėtum man pasakyti –
Baik, nerimta juk tai.
Kad mane apkabinęs drebėtum –
Tu mane ne taip supratai...

Į dar vieną dėžę įdėki
Pažadą visų pažadų:
Tu man niekada nemeluosi,
Kad ir kaip bebūtų sunku.

Paskutinėj dėžutėj aš noriu
Rasti raktą nuo tavo namų.
Ne nuo tų, kur iš plytų ir durų.
Tų tikrų.
Ir aš ateinu.

Myliu.
Su meilės mėnesiu.
Agnė Jagelavičiūtė.“

Vienas paskutinių Agnės Jagelavičiūtės darbų – „Kultūros nakties“ metu vykęs šokiruojantis performansas „Tiesa į akis“. Viena populiariausių Lietuvos nuomonės formuotojų performansą paskyrė aktualios temos nagrinėjimui – ji siekė pabrėžti socialinių tinklų ir anoniminių komentatorių daromą žalą, ribos tarp žmogiškumo ir žiaurumo nykimą bei poreikį atsigręžti į tikrąjį save.

Debiutinis Agnės pasirodymas „Kultūros naktyje“ prisimintas ir po jos mirties. Vaizdo įrašas platformoje „YouTube“ patalpintas tą dieną, kai buvo paskelbta apie mirtį.

Agnės Jagelavičiūtės meninis performansas Tiesa į akis:

A.Jagelavičiūtė buvo stilistė, rūbų dizainerė, žurnalų „Aš ikona“ ir ,,L'Officiel“ redaktorė, televizijos laidų vedėja, knygų autorė.

Agnė gimė 1980 m. spalio 7 d. Kaune. 1986–1998 m. mokėsi Kauno Aušros gimnazijoje. Vėliau baigė Vilniaus dizaino kolegijos drabužių dizaino studijas, o Vilniaus dailės akademijoje apsigynė tapybos bakalauro diplomą.

Moteris kūrė kostiumus Rygos dailės teatre statomam O.Koršunovo spektakliui „Išvarymas“. Diplomuota kostiumų dizainerė tuo metu buvo antrąkart ištekėjusi.

A.Jagelavičiūtė išgarsėjo realybės šou „Akvariume“, dar būdama antro kurso studente. Vėliau dirbo „TV pagalbos“ komandoje. Buvo ne vienos televizijos laidų vedėja. Įkūrė stiliaus platformą „StiliuSOS“.

Buvo dukart ištekėjusi. Pirmas vyras – Vytautas Martinaitis, antras – Mantas Volkus, su kuriuo susituokė 2013 metų gruodį ir susilaukė sūnaus Leono. Pora išsiskyrė 2019 metais.

Agnės Jagelavičiūtės gyvenimo akimirkos (79 nuotr.)
+73