Aktorė Justė Zinkevičiūtė pristatė naują kūrinį „Kol žiovauja žuvėdros“: garsiems bičiuliams – vakarėlis

Justės Zinkevičiūtės knygos „Kol žiovauja žuvėdros“ pristatymo svečiai / Dariaus Kučio nuotr.
Justės Zinkevičiūtės knygos „Kol žiovauja žuvėdros“ pristatymo svečiai / Dariaus Kučio nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2022-10-27 14:05
AA

Trečiadienio pavakarę sostinėje aktorė Justė Zinkevičiūtė pristatė savo antrąją knygą „Kol žiovauja žuvėdros“. Autorė atvirauja, kad ketverius metus užtrukęs rašymo procesas pareikalavo tokio pasišventimo, kad kiekvienas jausmas atrastų tinkamus žodžius bei nugultų teisinguose knygos puslapiuose ir galiausiai gimtų istorija, kurioje kiekviena skaitytoja galėtų pamatyti save.

Pavadinimas „Kol žiovauja žuvėdros“ gimė Justei Zinkevičiūtei dienas leidžiant pajūryje. Nidoje užaugusi aktorė puoselėja itin stiprų ryšį su gamta, su jūra, iš čia semiasi įkvėpimo, atranda ramybę. Tos žuvėdros knygoje pasirinktos kaip metafora, kad vieniems dalykams tekant ramia ir žiovauti net verčiančia vaga, visai šalia verda kitokie, tiek skausmo, tiek džiaugsmo kupini žmonių gyvenimai.

„Manęs dažnai klausia, kaip tos žuvėdros gali žiovauti. Kartą pasitaikė labai prasta diena, kurios metu dviračiu važiavau pajūriu. Vėjas glostė veidą, o ant molo – žuvėdrų būrys. Žiūrėjau į jas ir pagalvojau, kad jos tokios nerūpestingos, joms nieko neskauda. Ir kol tos žuvėdros rytais žiovauja, žmogaus gyvenimai gali kurtis, gali griūti, gali gimti nauja gyvybė, gali užgesti. Tą akimirką, kol jos žiovauja, vyksta daug reikšmingų ir svarbių dalykų aplinkui“, – teigia autorė.

Justės Zinkevičiūtės knygos „Kol žiovauja žuvėdros“ pristatymo akimirka / Dariaus Kučio nuotr.

Į knygos pristatymą „L'Occitane en Provence“ salone susirinko ir Justės draugai bei būrys pramogų bei verslo pasaulio atstovų: aktorė Valda Bičkutė, „ŠaŠa“ stilistų duetas Joringis Šatas ir Viktorija Šaulytė-Mockė, desertinės „Liu Patty“ įkūrėja Liucina Rimgailė, receptų knygų autorė Indrė Trusovė, Edita Lavrinovič, atlikėja Diana Dargienė, pianistė Ieva Dūdaitė, grožio salono „Pink Me Up“ savininkė Justina Uždavinytė bei daugelis kitų žinomų žmonių. Pati Justė renginio metu puošėsi „Reda Couture“ suknele, kurios dizainerė Reda Budvilaitienė taip pat dalyvavo šventėje.

Knyga „Kol žiovauja žuvėdros“ sudaryta iš dviejų dalių. Pirmoji pasakoja istoriją, kurią, anot autorės, yra patyrusi ir išgyvenusi ko gero kiekviena moteris: nelaimingą meilę, savęs pametimą, baimę pasitikėti ir tikėti. Vėliau, su knygos puslapiais ateina išgijimas ir antrojoje dalyje kalbama apie meilę sau, apie laikui nepavaldžią draugystę ir pačios Justės senelio prisiminimus, atmenančius senosios Kuršių nerijos gyvenimą.

„Ši knyga yra apie tą laikotarpį, kai turėtų nebeskaudėti, bet kaip tyčia, vis dar skauda ir apie tai, kai galiausiai tam skausmui nurimus, jis ima tarnauti gyvenimui. Apie tai, kai negailestingi smūgiai drasko širdį, kai kojos dėlioja nedrąsius žingsnius, vedančius išėjimo link ir kai per nežmonišką baimę gimsta pasiryžimas nebesugrįžti ten, iš kur buvo išeita, vien tam, kad būtų išmokta šypsotis iš naujo. Norisi tikėti, jog yra kitaip, tačiau daugelis moterų patyrė tokį etapą savo gyvenimuose, todėl knygos puslapiuose nugulusi istorija yra mano, tavo, jos ir jų. Tai istorija, sukūrusi moterį, kuri šiandien yra stipresnė, nei buvo vakar“, – pasakoja Justė.

Justės Zinkevičiūtės antrosios knygos „Kol žiovauja žuvėdros“ pristatymas (28 nuotr.)
+22