Aras Vėberis – apie Kalėdas naujame name, tris dovanas žmonai ir planą, atidėtą kitiems metams

Aras Vėberis su šeima / Asmeninio albumo ir Redos Mickevičiūtės nuotr.
Aras Vėberis su šeima / Asmeninio albumo ir Redos Mickevičiūtės nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-12-25 10:12
AA

Muzikos prodiuseris, legendinės grupės „Naktinės personos“ narys Aras Vėberis su žmona Martyna ir penkerių sūnumi Nojumi šiemet šventes sutinka kiek kitaip – naujuose namuose. O šie kalėdiškai šiemet pasipuošė kaip niekad anksti – Aras juokiasi, kad muzikantams kuo anksčiau į namus atkeliaujančios eglutės yra tikras iššsigelbėjimas, leidžiantis bent kiek pasimėgauti žiemos švenčių laikotarpiu.

Apie anksti į namus atkeliavusias šventes A.Vėberis portalui Žmonės.lt sutiko papasakoti dar tik artėjant gražiausioms metų šventėms. Trumpo pokalbio metu netrūksta juoko – Aras iškart prisipažįsta, kad gruodžio mėnuo jam itin darbingas, visgi dėl to legendinis muzikantas nesuka sau galvos. Tik nusijuokia, kad kitaip nebuvo jau pastaruosius 30 metų.

„Scenos žmonėms kitaip ir nebūna. Jei seniau pats laukdavau koncertų, tai dabar esu šalia scenos – teko organizuoti Kastyčio Kerbedžio koncertinį turą. Tikrai per tuos metus nedaug kas pasikeitė gruodžio mėnesio intensyve“, – šypsosi dainininko Kastyčio Kerbedžio vadybininku ir prodiuseriu dirbantis Aras Vėberis.

Nepaisant itin darbingo gruodžio, šventinės nuotaikos į namus parsinešti Vėberiai vis vien nepamišo. Aras pasakoja, kad kalėdinė eglė į jo namus šiemet atkeliavo labai anksti – dar lapkričio viduryje.

Aras Vėberis su šeima / Asmeninio albumo nuotr.

„Taip išėjo visai neplanuotai, – nusijuokia jis. – O priežastis paprasta – nusipirkome naujus žaisliukus, o senuosius atidavėme labdarai, tad tie kampe stovintys ir savo dienos laukiantys žaisliukai pradėjo net erzinti. Tai ir galvojome, ką jau čia... Išsipakavome savo baltąją eglę ir papuošėme. Buvo džiaugsmo ir mažajam, ir mūsų augintiniams.“

Nuo vasario naujuose namuose gyvenančiam A.Vėberiui anksti atkeliavusi šventinė dvasia tik dar labiau padėjo prisijaukinti naują būstą. Aras prisipažįsta, kad žvalgantis po širdžiai mielų namų kampelius ir kiemą kyla vis daugiau minčių, kaip kitąmet reikėtų išpuošti savo būstą Kalėdoms. O planai – išties ambicingi!

„Mes turime ypatingą planą kitai žiemai, nes šį kartą nespėjome tiek pasipuošti, tiek susiplanuoti, tad apsiribojome tik namuose stovinčia balta eglute. Tačiau kitąmet papuošime visą savo kiemo spygliuočių arsenalą – ir pušis, ir egles. Išpuošime švieselėmis, lemputėmis, girliandomis. Tikrai atrodys įspūdingai, – šypsosi jis. – Bet ir šiemet džiaugiamės tuo, kas yra.“

Aro Vėberio namas (5 nuotr.)
+2

Kalėdų rytas – pilnas stebuklų

Kaip ir pastaruosius 30 metų, A.Vėberiui Kalėdos darbingos – laukia K.Kerbedžio koncertas Panevėžio arenoje. Visgi Kūčios, anot pašnekovo, visuomet būna kur kas ramesnės.

„Kūčias visada stengiuosi praleisti su šeima. Ne išimtis ir šiemet – vakarojome mažame artimųjų rate, užsikūrėme židinį, valgėme dvylika patiekalų. Tos tradicijos stengiamės nesulaužyti, nes šeimoje ne tiek daug tradicijų ir beliko“, – šypsosi pašnekovas.

Nors Kūčių vakaro žaidimų Vėberiai neorganizuoja, Kalėdų rytą šeima pasitinka nelaužoma tradicija – išpakuoja dovanas. Šiemet Aras sako gana anksti apsirūpinęs kalėdinėmis dovanomis. Tiesa, nusijuokia jis, nors sūnui Nojui išrinkti dovaną nebuvo sunku, dėl žmonos Martynos teko gerokai pasukti galvą.

„Sūnus ir man užsiminė apie savo svajones, o ir Kalėdų seneliui laišką rašė. Buvo labai geras berniukas, tai tikiu, kad gaus tai, ko nori. O žmonai išrinkti visada sunkiausia. Teko pasitelkti savo išradingumą ir fantaziją. Jei atvirai, šiemet aš jai nupirkau tris dovanas, nes jei viena nepatiks, tai daug šansų, kad vis tiek pataikysiu. Juk sakoma, kad trečias kartas nemeluoja. Ta taisykle ir kliaunuosi“, – juokiasi A.Vėberis.

Aras Vėberis su žmona Martyna / Redos Mickevičiūtės nuotr.

O ar muzikantas pats turi svajonių dovaną, kurią norėtų gauti Kalėdų rytą? A.Vėberis nė nesusimąsto: dabar jam kur kas smagiau staigmenomis apipilti kitus, nei sulaukti dovanų. Tiesa, taip buvo ne visada – vaikystėje Kalėdų senelio jis labai laukė.

„Prisimenu, vieną kartą gavau savo svajonių dovaną – dviratį. Buvo pati smagiausia diena“, – sako Aras ir priduria, kad Kalėdos jį visuomet nukelia į prisiminimus. O ir nieko keisto – dabar jis stebi savo penkiametį sūnų Nojų, vis dar tikintį kalėdiniu stebuklu.

„Tikrai gera matyti, kaip jis, vos pabudęs ryte, bėga prie Kalėdų eglutės ir ieško dovanų. Kai turi mažų vaikų, to šventinio stebuklo pilni visi namai. Ypač, kol mažasis laukia Kalėdų senelio.“

Pokalbiui ritantis į antrą pusę, A.Vėberis staiga prisiminęs nusišypso – nors jo namus šiandien, be jokios abejonės, aplanko tikrasis Kalėdų senelis, dar paauglystėje jam pačiam teko išbandyti šį simbolinį ampluą ir apsivilkti raudonąjį senelio kostiumą. Pasak muzikanto, mažųjų šeimos narių šypsenos iki šiol išliko gražiu prisiminimu!

Aro Vėberio šeimos Kalėdos 2019-aisiais / Asmeninio albumo nuotr.

„Mano giminė yra didelė, tad dažnai Kalėdas švęsdavome kartu – su pusbroliais, su dėdėmis, su tetomis ir jų vaikais. Kiekvienais metais vienas iš vyresnių pusbrolių turėdavo apsirengti Kalėdų senelio kostiumą ir aplankyti vaikus. Tai darydavome visi paeiliui, tad kartą buvo atėjusi ir mano eilė. Prisimenu, kad man labai patiko. Patiko stebėti tas mažųjų reakcijas, tą nuoširdumą, naivumą, tikėjimą stebuklu... Daugiau to niekada nepakartojau, tai nuo to šis prisiminimas tapo tik dar ypatingesnis“, – pasakoja Aras.

Šiandien A.Vėberis aplinkinius taip pat it koks Kalėdų senelis apipila džiaugsmu. Jis šypsosi – juk muzika dovanoja tiek daug puikių emocijų! Vis dėlto linkėjimų aplinkiniams niekuomet nebūna per daug. O ypač šventiniu laikotarpiu.

„Labai noriu palinkėti visiems nepamiršti savęs ir kuo daugiau šypsotis. Svarbu, kad tos šypsenos būtų ne dirbtinės, o tikros“, – pokalbį su portalu Žmonės.lt užbaigia A.Vėberis.

Fotogalerija:

Aras Vėberis ir Martyna Kerbedytė (13 nuotr.)
+7