Arbūzų dieta: net tik padeda lengvai numesti svorio, bet ir išvalo organizmą

Arbūzas / „Shuterstock“ nuotr.
Arbūzas / „Shuterstock“ nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
A
A

Arbūzų dieta – puikus būdas ne tik patobulinti kūno formas, bet ir išvalyti organizmą nuo toksinų ir šlakų.

Arbūzai turi daug virškinimą skatinančios ląstelienos ir mangano, kuris padeda greičiau deginti riebalus. O juose esantys sveikieji angliavandeniai ir fruktozė malšina saldumynų norą, magnis gerina nuotaiką bei teikia energijos.

Arbūzai nekaloringi: 100 g – tik 32 kcal. Jei kartą per savaitę darysite arbūzų iškrovos dieną, išvalysite organizmą ir pašalinsite druskų perteklių, inkstuose nesusidarys akmenų.

Arbūzai nekaloringi: 100 g – tik 32 kcal. Jei kartą per savaitę darysite arbūzų iškrovos dieną, išvalysite organizmą ir pašalinsite druskų perteklių, inkstuose nesusidarys akmenų.

Arbūzai puikiai malšina troškulį, šalina skysčių perteklių ir yra nekaloringi, todėl ypač tinka dietinei mitybai. Tiesa, valgant gausiai arbūzų, su šlapimu netenkama ir daug mineralinių druskų (kalio ir magnio), tad laikantis arbūzų dietos, minėtų mineralų reikėtų vartoti papildomai. Arbūzuose gausu pektinų, kurie greitina virškinimą ir šalina iš organizmo nuodingąsias medžiagas. Taip pat turi šiek tiek vitaminų C, B1, B2 ir PP.

Anot mitybos specialistų. Arbūzuose esanti folio rūgštis kartu su vitaminu C – puiki profilaktikos priemonė nuo sklerozės. Šių vaisių patartina valgyti, jei yra padidėjęs cholesterolio kiekis kraujyje, sergate mažakraujyste, turite polinkį į tulžies pūslės ir šlapimtakių akmenligę. Ypač gerai arbūzų valgyti, jei organizmas linkęs kaupti skysčius, per karščius, jei tinsta kojos, brinksta paakiai ir audiniai dėl inkstų, širdies ir kraujagyslių ligų.

TAIP PAT SKAITYKITE: Gudrybės, kurios padės, kai lauke karšta ir tvanku

Arbūzai
Arbūzai / Fotolia nuotr.

Kaip laikytis dietos?

Pirma diena. 5 kartus per dietą valgykite po 400–500 g arbūzų minkštimo. Jokio kito maisto nevalgykite. Galite gerti negazuotą mineralinį vandenį ir nesaldintą žolelių arbatą (žaliąją, žemuogių erškėtuogių ir pan.).

Antra diena. Arbūzų porciją padidinkite dar 60 g. Jei nekamuos pilvo pūtimas, sunkumo jausmas ar kiti negalavimai, dietą tęskite. Galite gerti negazuotą mineralinį vandenį ir nesaldintą žolelių arbatą (žaliąją, žemuogių erškėtuogių ir pan.).

Trečia diena. Į valgiaraštį įtraukite ir kitų produktų: šiek tiek daržovių troškinio, grikių košės ar liesų pieno produktų. Tuščiu skrandžiu išgerkite stiklinę vandens su citrinų sultimis.

Po pusvalandžio suvalgykite lėkštę be riebalų vandenyje virtos penkių grūdų košės, pagardintos uogomis.

Per priešpiečius suvalgykite 400 g arbūzų minkštimo. Pietums pasiruoškite 150 g ant grotelių keptos žuvies arba paukštienos su šviežių daržovių salotomis, pagardintomis citrinų sultimis ir prieskoninėmis žolelėmis.

Po 1–1,5 val. suvalgykite kelis griežinėlius arbūzo. Per pavakarius – 400 arbūzų minkštimo, o vakarienei – lėkštę trintos daržovių sriubos.

Po valandos vėl galite suvalgyti kelis griežinėlius arbūzo, prieš miegą taip pat.

Dėmesio! Arbūzų dieta netiks, jei sergate lėtinėmis virškinamojo trakto ar kasos ligomis, cukriniu diabetu. Jei vartojate kokius vaistus, prieš laikydamiesi dietos, pasikonsultuokite su šeimos gydytoju.

TAIP PAT SKAITYKITE: 7 sėkmingos meilės receptai

Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!