Blogos dovanos, arba kodėl negalima dovanoti tam tikrų daiktų

Dovana / Fotolia nuotr.
Dovana / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-09-09 19:00
AA

Rinkdami dovaną dažniausiai galvojame apie tai, ar ji žmogui patiks, bus naudinga ir ilgai tarnaus. Tačiau nepamąstome apie kur kas gilesnę dovanos prasmę. Dar mūsų protėviai tikėjo, kad yra daiktų, kurių dovanoti negalima dėl to, kad gali atnešti nelaimę. Ar žinote, kokie jie?

Pažinti savo priešą yra svarbiau negu draugą, taigi šįkart apie tai, kokių dovanų nereikėtų dovanoti brangiems žmonėms.

Nuo seno gyvuoja prietarai, kad tam tikros dovanos gali atnešti laimę į namus arba, priešingai, nesėkmes. Sakoma, kad pažinti savo priešą yra svarbiau negu draugą, taigi šįkart apie tai, kokių dovanų nereikėtų dovanoti brangiems žmonėms. O jei jau taip nutiko, už „blogas“ dovanas reikėtų bent paimti simbolinį užmokestį, kelis centus, neva daiktą parduoti. Taip esą paikeičiama energija ir tokia dovana nebegali padaryti žalos.

Veidrodis – energijos surinkėjas

Nors be didesnio ar mažesnio veidrodžio savo gyvenimo nebegalime įsivaizduoti, ne visi žino, kad tai yra nepageidaujama dovana. Senovėje žmonės laikė, kad veidrodžiai geba kaupti ir perduoti tiek teigiamą, tiek neigiamą energiją. Todėl, mirus žmogui, namuose būdavo uždengiami visi veidrodžiai. Taip pat sakoma, kad nereikėtų žiūrėti į veidrodį tada, kai sergame ar esame pikti, nes jis geba šią energiją pasiimti ir perduoti kitiems į veidrodį pasižiūrėjusiems žmonėms. Jei vertintume paprasčiau, veidrodis vis dėlto yra ir interjero detalė, todėl geriau jei kiekvienas pats pasirūpins, kaip įsirengti savo namus, o padovanodami veidrodį, galime sukelti dar ir bereikalingą galvos skausmą, kur jį pastatyti ar pakabinti.

Veidrodis / „Fotolia“ nuotr.

Skėtis – socialinio statuso ženklas

Ar kas galėtų pagalvoti, kad skėčiai buvo sukurti dar prieš mūsų erą Rytuose? O į Europą jie atkeliavo tik XVII amžiuje. Iš pradžių tarnavę kaip apsauga nuo saulės spindulių, vėliau buvo pradėti naudoti ir norint apsisaugoti nuo lietaus. Rytų šalyse skėčiai buvo valdžios simbolis ir atspindėjo jį turinčio žmogaus padėtį. Žinoma, juos galėjo turėti tik aukščiausios padėties žmonės. Taigi, rodos, dovanodami skėtį, įvertiname žmogų, be to, įteikiame jam ir reikalingą daiktą. Tačiau taip nėra. Kinai skėtį laikė laimės simboliu, saugančiu nuo ligų ir nelaimių, o štai europiečiams šis mums įprastas daiktas turėjo neigiamą prasmę. Vengta dovanoti skėčius gimtadienio proga, kad sukaktuvininko metų nelydėtų ašarų lietus. Todėl su jais sieti ir tam tikri prietarai. Pavyzdžiui, nukritusio ant žemės skėčio nereikėtų pulti kelti, geriau palaukti, kol tai suskubs padaryti kas nors kitas. Nes nukrisdamas jis įspėja, kad artinasi nelaimės. Tad neskubėkime jų priimti. Taip pat nereikėtų šlapio skėčio džiovinti namuose – tai atneš liūdesį.

TAIP PAT SKAITYKITE: Norite, kad jūsų norai pildytųsi? Tinkamai juos suformuluokite!

Laikrodis – ne mūsų naudai bėgančio laiko simbolis

Laikas – brangiausias pasaulyje turtas, todėl laikrodžius nuo pat jų atsiradimo gaubė daugybė paslapčių ir prietarų. O tai, kas mįslinga ir magiška, visada vengta dovanoti artimiesiems. Kodėl? Pirmiausia, tai išsiskyrimo simbolis, nes laikas visagalis ir jis vieną dieną, valandą akimirką visam laikui išskiria žmones. Be to, laikrodis „ryja“ laiką. Tad niekada nedovanokite laikrodžio nuolat visur vėluojantiems žmonėms. Tai neva juos tiesiog užprogramuoja dar labiau vėluoti, o ne atvirkščiai! Nes atima laiką.

Vyras prie laikrodžio / „Fotolia“ nuotr.

Rankšluosčiai atneša ligas ir išsiskyrimą

Kažin ar kam nors šauna į galvą dovanoti rankšluosčius? Tačiau gal ir gerai, kad tai ne tas daiktas, kurį norisi įteikti artimam žmogui ar draugui. Kodėl rankšluosčiai turi blogos dovanos reputacija? Nuo seno jie asocijuojasi su laidotuvių tradicijomis, mat žmogui mirus rankšluosčiais būdavo uždengiami langai ir namų durys. Taip pat su rankšluosčiais yra susijęs ir kitas prietaras – neva jis yra kelio simbolis, tad dovanodamas kam nors rankšluostį simboliškai su juo atsisveikini, išsiskiri.

Rankšluosčiai / Fotolia nuotr.

Piktosios jėgos mėgsta peilius ir kitus aštrius daiktus

Apie tai, kad negalima dovanoti aštrių daiktų – peilių, žirklių ir kitokių įrankių – girdėjęs kiekvienas. Neva su tokiu daiktu padovanoji ir pyktį, nesėkmes, visa, kas ne tik fiziškai, bet ir dvasiškai aštru. Be to, dar nuo tų laikų, kai peiliai buvo kalami kalvių, tikima, kad gamintojas į tokį aštrų daiktą sudeda visą savo energiją, kuri nebūtinai bus gera, nes pirminė šių daiktų paskirtis buvo visai ne buitinė. Peilis pirmiausia buvo naudojamas kaip ginklas kare ar medžioklės įrankis.

Vis dėlto, kad ir ką dovanotumėte brangiems žmonėms, sudėkite į savo dovaną visą širdį ir meilę, ir jokie prietarai jiems nepakenks.

Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!