Kokios magiškos galios priskiriamos turkiškam suvenyrui – Fatimos akiai?

Turkiška akis – laimės simbolis. / Fotolia nuotr.
Turkiška akis – laimės simbolis. / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-09-02 19:00
AA

Dažnas lietuvis iš Turkijos dovanų parveža ar sau atiminimui įsigyja kokį papuošalą su labai populiariu šioje šalyje mėlynu akmenėliu, vadinamu Fatimos akimi. Vieni sako, kad jis saugo nuo visokiausių negandų, kiti jam priskiria dar magiškesnes galias. Ar esate girdėję šio akmenėlio istoriją?

Tai plokščio akmenėlio formos stiklinis suvenyras, kurio viduryje nupieštas baltas ratas, o jo viduje – juodas taškelis. Toks piešinys simbolizuoja žvilgsnį ir iš tiesų jį primena.

Tai vienas seniausių pasaulyje talismanų, kuris, teigiama, atsiradęs graikų salose, o antrąjį gyvenimą ir dabartinį pavadinimą „turkiška akis“ įgijęs turkų osmanų laikais. Tai plokščio akmenėlio formos stiklinis suvenyras, kurio viduryje nupieštas baltas ratas, o jo viduje – juodas taškelis. Toks piešinys simbolizuoja žvilgsnį ir iš tiesų jį primena. Mėlynasis akmenėlis yra paplitęs visame Viduržemio jūros regione – Graikijoje, Turkijoje, Izraelyje. Taip pat ir legendų apie jį yra ne viena.

Legenda apie meilę

Pagal vieną iš legendų, didžiojo pranašo Mahometo dukra Fatima, išleisdama savo mylimąjį Ali į karą, padovanojo jam akmenį, dar vadinamą Nazaru, kad saugotų brangųjį nuo visokių pavojų. Gražuolė į šį talismaną sudėjo visą savo širdį. O vaikinui pavyko grįžti sveikam ir gyvam, tad nuo to laiko toks akmuo įgijo didžiulę galią ir buvo pradėtas vadinti Fatimos akimi.

Akys visame pasaulyje laikomos sielos veidrodžiu, tačiau ar žinote, kad ne vienoje Rytų šalyje laikoma, kad mėlynakiai neša nelaimę ir yra velnio siųsti. Bet štai populiarusis talismanas, priešingai, padeda apsiginti nuo visokiausių demonų ir padeda apsaugoti žmones nuo įvairių negandų ir blogos akies nužiūrėjimo.

Legenda apie išmintį

Kita legenda pasakoja, kad vienos klestinčios šalies kalifas labai norėjo pažinti viso pasaulio išmintį. Jis kreipėsi patarimo, kaip tai galėtų padaryti, į išminčių. Šis pasakė, kad tai bus įmanoma tik tada, kai valdovas visas savo septynias dukras ištekins už skirtingų šalių vyrų. Taip jau atsitiko, kad netrukus kalifui gimė dar viena dukra, kurią jis pavadino Fatima. Šios dukrelės akys buvo mėlynos lyg dangus. Ir su šia dukra valdovas visiškai nenorėjo skirtis, tad sukeitė ją su paprasta mergaite. O princesė augo audėjo šeimoje. Pasenęs kalifas atskleidė Fatimai savo didžiąją paslaptį ir paprašė jos pripažinti savąją kilmę ir valdžią. Tačiau mergina atsisakė, nes suprato, kad tokiu atveju tėvas praras savąją išmintį. Tačiau prisiekė saugoti savo šalį. Teigiama, kad nuo laiko Fatimos akys ir saugo Rytų šalis nuo nelaimių.

Turkiškomis akimis apkabinėtas medis / Shutterstock nuotr.

Legenda apie baimę

Trečioji legenda byloja apie tuos laikus, kai prasidėjo pirmieji kryžiaus žygiai ir į Rytus atkeliavę kryžiuočiai sukėlė labai daug chaoso, pasėjo mirtį ir baimę, atnešė daug nelaimių. Rytų gyventojai taip baiminosi atvykėlių mėlynakių, kad net sukūrė amuletą – mėlyną akį – kuri turėtų juos apsaugoti nuo įsiveržėlių europiečių.

Kaip naudoti šį amuletą, kad teiktų apsaugą

Sakoma, kad turkiška akis gali apsaugoti nuo bet kokio nužiūrėjimo, nuo bet kokios negandos ir nelaimės. Tiesa, jei mūsų kultūros žmonės pripratę amuletus slėpti nuo aplinkinių akių po drabužiais, tai rytiečiai tiki, kad kuo geriau amuletas bus matomas ir kuo didesnis bus, tuo didesnę apsaugą teiks savo šeimininkui. Kaip dar pasinaudoti šio amuleto teikiama nauda?

  • Fatimos akis padeda ne tik apsisaugoti nuo nelaimių, bet ir pritraukia sėkmę ir padeda išsipildyti norams.
  • Jei mėlynasis akmenėlis sudužo, vadinasi, jis apsaugojo jus nuo labai didelės nesėkmės ir puikiai atliko savo funkciją. Padėkokite jam ir užkaskite į žemę. Ir iškart įsigykite kitą!
  • Amuletą visada reikia turėti silpniems – tiek fiziškai, tiek dvasiškai – žmonėms, nėščiosioms, vaikams, sėkmės lydimiems žmonėms, kad laimė nuo jų nenusisuktų. Na, panašu, kad visiems. Rytiečiai net vos gimusį kūdikį padabina tokiu talismanu. Be to, jie juos kabina visur (ant dviračių, mašinų, drabužių, rankinių, rankų, kojų ir kt.) ir turi ne po vieną.
  • Patys galingiausi Fatimos akių amuletai gaminami rankomis iš pūsto spalvoto stiklo.
Papuošalai su turkiškomis akimis / Shutterstock nuotr.
  • Mylimieji turėtų papuošalus su šiuo talismanu dovanoti vienas kitam su palinkėjimu, kad saugotų mylimąjį ar mylimąją nuo piktos akies. Dovanojamas brangiam žmogui mėlynasis akmenėlis įgyja dvigubą galią, nes meilė visa gali.

TAIP PAT SKAITYKITE: Talismanai pagal horoskopą

  • Talismanus būtina valyti, taip ir turkiškąsias akis retkarčiais reikia nuplauti po tekančiu vandeniu, o tada rūpestingai nušluostyti švariu rankšluosčiu.
  • Fatimos akis atneša šeimyninę laimę ir sutarimą. Todėl jei norite, kad jūsų namuose vyrautų meilė, pagarba ir dėmesys, kurioje nors matomoje vietoje neva turėtumėte pakabinti kuo didesnį turkišką akmenį.

Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!