Charleso III karūnavime – prezidentas G.Nausėda su žmona Diana: pimoji ponia rinkosi rafinuotą stilių

Gitanas ir Diana Nausėdos Charleso III karūnavime / Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos / Eitvydo Kinaičio nuotr.
Gitanas ir Diana Nausėdos Charleso III karūnavime / Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos / Eitvydo Kinaičio nuotr.
Šaltinis: BNS
2023-05-06 20:31
AA

Londone šeštadienį karūnavus britų karalių Charlesą III ir karalienę Camillą, prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad Jungtinės Karalystės karališkoji šeima yra stabilumo simbolis tarptautinėje politikoje.

Charleso III karūnavimo ceremonijoje Gitanas Nausėda dalyvavo su žmona Diana. Pirmoji ponia iškilmėms rinkosi rafinuotą stilių: elegantišką pilkos spalvos kostiumėlį ir šviesios spalvos skrybėlę.

Po ceremonijos G.Nausėda teigė besitikintis, kad naujieji monarchai sieks puoselėti ryšius su Lietuva.

„Britų karališkoji šeima visada buvo stabilumo simbolis tarptautinėje politikoje, išsiskiriantis tvirtu vertybiniu pamatu. Tikiu, kad Karalius Karolis III, kaip ir velionė Karalienė Elžbieta II, sieks puoselėti ryšius su Lietuva, o mūsų šalys ir toliau sėkmingai bendradarbiaus įveikdamos transatlantinei erdvei kylančius saugumo iššūkius ir grėsmes“, – pranešime spaudai cituojamas G.Nausėda.

Po karūnavimo ceremonijos Londone prezidentas teigė, kad Lietuva ir Jungtinė Karalystė yra ne tik patikimos sąjungininkės, bet ir šalys bendramintės, kurias vienija tos pačios vertybės, pagarba laisvei ir demokratijai.

Pasak šalies vadovo, Lietuva ir Jungtinė Karalystė puoselėja puikius dvišalius ryšius saugumo ir gynybos srityse ir yra suinteresuotos ateityje plėsti bendradarbiavimą.

Į karūnavimo iškilmes atvyko valstybių vadovai ir karališkųjų šeimų atstovai iš daugelio pasaulio šalių.

Karolio III, kuris JK soste pakeitė pernai rugsėjį mirusią motiną Elžbietą II, karūnacija yra pirmoji Jungtinėje Karalystėje nuo 1953 metų.

Karūnuotasis karalius Karolis III ir karalienė Camilla iš Bakingemo rūmų balkono sveikina tautą (18 nuotr.)