Dainų šventės kulminacijoje – būrys garsių žmonių: atvyko šalies vadovai ir pramogų pasaulio veidai

Žinomi žmonės finaliniame Dainų šventės koncerte / Roberto Riabovo / BNS nuotr.
Žinomi žmonės finaliniame Dainų šventės koncerte / Roberto Riabovo / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt, BNS
2024-07-08 14:35
AA

Liepos 6-ąją, šeštadienį, finišavo įspūdingas renginys – beveik savaitę trukusi Dainų šventė. Paskutinio jos akordo nepraleido ir būrys garsių žmonių.

Jubiliejinės Dainų šventės paskutiniu akcentu tapo Vingio parko medžių viršūnėmis liepos 6-ąją, šeštadienį nuaidėjęs koncertas „Kad giria žaliuotų“. Jo metu dešimtys tūkstančių renginio dalyvių kartu su viso pasaulio lietuviais sugiedojo Tautišką giesmę.

Tarp koncerto Vingio parke žiūrovų buvo ir būrys garsių žmonių.

Dainų diena „Kad giria žaliuotų“ / Roberto Riabovo / BNS nuotr.

Į renginį atvyko pirmasis atkurtos Lietuvos valstybės vadovas Vytautas Landsbergis, buvę prezidentai Dalia Grybauskaitė, Valdas Adamkus, Užsienio reikalų ministerijos Strateginio valdymo ir analizės departamento patarėjas, buvęs Lietuvos ambasadorius Jungtinėje Karalystėje Eitvydas Bajarūnas su žmona režisiere Giedre Žičkyte, komunikacijos specialistė, nuomonės formuotoja Dovilė Filmanavičiūtė, aktorius Gediminas Storpirštis ir kiti.

Dainų diena „Kad giria žaliuotų“ / Roberto Riabovo / BNS nuotr.

Fotogalerija:

Dainų šventės koncertas „Kad giria žaliuotų“ (62 nuotr.)
+56

Apie keliasdešimt tūkstančių dalyvių eisena maždaug keturis kilometrus judėjo sostinės centru iki pat Vingio parko estrados, kur ir vyko Dainų dienos koncertas „Kad giria žaliuotų“, apibendrinęs visą šimtmetį mininčios Dainų šventės savaitę.

Dainų šventės eitynės (48 nuotr.)
+42

„Šimtmetis – kaip istorijos laikotarpis, ir šimtmetis – tarsi nesibaigianti daina, kurios žodžiai – mūsų valstybės ir mūsų kultūros istorija, ryškiai atsispindinti ir šimtametėje Dainų šventės tradicijoje“, – teigė organizatoriai.

„Daina – kertinis ir nepakeičiamas šios tradicijos žodis, į kurį susitelkia Dainų dienos kūrėjai, šventės programą sudarę iš svarbiausių ir skambiausių kūrinių, liudijančių kintantį laiką ir dainavimo kultūros kelią, įprasminančių mus – dainuojančią, kūrybingą tautą, skirtingais balsais atliepiančią tuos pačius dainos žodžius“, – tvirtino jie.

Vingio parke specialiai Dainų dienai pastatytoje estradoje kartu uždainavo net 12 tūkst. atlikėjų.

Čia sugužėjusi minia finalinį Dainų šventės koncertą pradėjo itin jautriai – dešimtys tūkstančių į Vingio parką suplūdusių žmonių kartu giedojo Lietuvos himną.

Dainų šventės ansamblių vakaras „Gyvybės medis“ (150 nuotr.)
+144

Šiemet Dainų šventė sutraukė dešimtis tūkstančių atlikėjų

Birželio 29-ąją prasidėjusios Dainų šventės organizatorių skaičiavimu, šiemet joje dalyvavo 37 tūkst. atlikėjų, kurie šoko, dainavo ir grojo 14-oje renginių.

Pirmąkart Dainų diena surengta 1924 metais Kaune, nuo tada rengiamos ir dalyvių eitynės. Prieš du dešimtmečius UNESCO paskelbė Estijos, Latvijos ir Lietuvos Dainų švenčių tradiciją žmonijos žodinio ir nematerialaus kultūros paveldo šedevru.

Šokių diena „Amžių tiltais“ vakarinis koncertas (88 nuotr.)
+82
Dainų šventės šokių diena „Amžių tiltais“ (122 nuotr.)
+116
Dainų šventės Šimtmečio vakaras Katedros aikštėje (34 nuotr.)
+28