Darjušas ir Edita Lavrinovičiai 3-ejų Leylą atvedė į baletą: tai – tėčio noras

Darjušas Lavrinovičius su žmona Edita ir dukra Leya baleto akademijoje / Organizatorių nuotr.
Darjušas Lavrinovičius su žmona Edita ir dukra Leya baleto akademijoje / Organizatorių nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-09-04 09:36
AA

Krepšininko Darjušo ir Editos Lavrinovičių mažoji dukrelė pradeda lankyti baletą. Tėvai tikisi, kad vos daugiau nei trejų metukų sulaukusi Leyla pamokose ne tik linksmai praleis laiką, tačiau ir išmoks teisingos laikysenos, grakščių judesių, pagerins koordinaciją.

Lavrinovičių šeimai ši mokslo metų pradžia išskirtinė – į naujas veiklas ners ne tik paaugliško amžiaus sulaukę sūnūs Titas ir Darjušas, tačiau ir mažoji dukrelė Leyla. Jai baleto būrelis bus pirmasis.

„Labai laukiam, nes tai pirmasis mūsų būrelis. Svarbiausia, kad patiktų dukrytei. Labai tikimės, kad taip ir bus“, – pasakoja Edita.

Anot jos, Leyla labai komunikabili, jai patinka būti kitų vaikų draugijoje, todėl neabejoja, kad mergaitė būrelyje puikiai pritaps.

Tiek Edita, tiek Darjušas dukrą į baletą atvedė norėdami puoselėti dukros grakštumą, laikyseną ir lankstumą.

„Mergaitei tai labai svarbu, dėl to ir vedame į baleto pamokas. Tėtis labiausiai to nori, nes mergaitė – jo numylėtinė“, – šypsosi Edita.

Darjušas Lavrinovičius su žmona Edita ir dukra Leya baleto akademijoje / Organizatorių nuotr.

Išgirdę itin gerus draugų atsiliepimus, Lavrinovičiai dukrelę pasirinko leisti į profesionalių šokėjų Aušros ir Žilvino Beniuševičių baleto mokyklą „Pro Baletas“.

Galbūt tėvai norėtų, kad ateityje Leyla taptų profesionalia baleto šokėja?

„Ne, jokių tikslų šiuo metu tikrai neturime. Svarbiausia, kad mergaitė gerai praleistų laiką ir kad jai patiktų“, – teigia mama.

Baleto pamokų įtaka – visam gyvenimui

Oficialiame mokyklos atidarymo renginyje mokyklos įkūrėja ir padegogė A.Benuševičienė teigė, kad baletas labai naudingas kiekvienam vaikui, nes lavina jį visapusiškai.

Jeigu ateityje Leyla ar kiti būrelio vaikai visgi nuspręstų siekti karjeros šioje srityje, Žilvinas ir Aušra ne tik yra pasiruošę perteikti per ilgus metus sukauptas žinias, tačiau ir turi patirties kaip paruošti ugdytinius, kad šie skintų laurus tarptautiniuose konkursuose ar tęstų mokslus tokiose prestižinėse mokyklose kaip Didžiojoje Britanijoje įsikūrusi Karališkoji baleto mokykla (Royal Ballet School) ar Jungtinėse Amerikos Valstijoje esanti Ellisono baleto mokykla (Ellison Ballet School).

„Neabejojame, kad ši mūsų mokykla taps jaunųjų baleto žvaigždžių kalve“, – šypsosi „Pro Baletas“ įkūrėjas, choreografas Ž. Beniuševičius, mokyklos atidaryme sulaukęs gausaus vaikų būrio.

Oficialiame atidaryme vaikus ir tėvelius įspūdingu pasirodymu pasveikino Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistai Edvinas Jakonis, Jade Isabella Longley iš Didžiosios Britanijos ir Marine Pontarlier iš Prancūzijos.

„Pro Baleto“ akademijos atidarymo šventė / Organizatorių nuotr.

Geriausius linkėjimus naujų mokslo metų proga perdavė ir Lietuvos prima balerina Olesia Šaitanova, kuri „Pro Baletas“ akademijoje turės ypatingą klasę – ji mokys ne tik baleto pagrindų, tačiau ir dalinsis per ilgus metus sukauptomis paslaptimis kaip sužibėti scenoje.

Mokymasis palaikančioje ir įkvepiančioje aplinkoje

„Pro Baleto“ akademijos įkūrėjai sako, kad ugdant jaunuosius šokėjus, svarbiausia – mokėti juos įkvėpti ir motyvuoti.

„Mums labai svarbu, kad vaikai jaustų palaikymą, mokytųsi psichologiškai palankioje aplinkoje. Baletas apipintas mitais apie sunkų darbą lydimą psichologinio spaudimo. Todėl mes labai didelį dėmesį skiriame būtent puikiai psichologinei atmosferai. Tik ramus, laimingas, su džiaugsmu į pamokas einantis vaikas bus iš tiesų motyvuotas mokytis ir tobulėti“, – sako A. Beniuševičienė.

Fotogalerija:

„Pro Baleto“ akademijos atidarymo šventė (31 nuotr.)
+25