Ineta ir Ąžuolas Žvaguliai dukrą Barborą išleido į mokyklą: pasiruošimas išgąsdino jaunėlį Bernardą

Ineta ir Ąžuolas Žvaguliai su dukra Barbora ir sūnumi Bernardu / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.
Ineta ir Ąžuolas Žvaguliai su dukra Barbora ir sūnumi Bernardu / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-09-01 20:35
AA

Rugsėjo 1-oji daug kam reiškia naują pradžią, ypač tiems, kuriems suskambėjo pirmasis mokyklos skambutis. Tarp jų šiemet – atlikėjos Inetos Puzaraitės-Žvagulienės ir verslininko Ąžuolo Žvagulio dukra Barbora. Vyresnėlę į pirmą klasę palydėjusi mama neslepia, kad nerimo netrūksta, ir juokiasi, kad bene didžiausią jai kelia būsimi dukters namų darbai.

Inetai ir Ąžuolui Žvaguliams šiemet rugsėjis reiškia ypač svarbią naujo etapo pradžią – savo vyresnėlę Barborą pora palydėjo į pirmą klasę. Šiuo šeimai reikšmingu įvykiu Ineta sutiko pasidalyti ir su portalo Žmonės.lt skaitytojais.

Inetos ir Ąžuolo Žvagulių dukra Barbora tapo pirmoke / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Mokyklos pasirinkimą keitė netikėtumas

Praeitais metais į paruošiamąją klasę dukrą Barborą išlydėjusi Ineta nesuabejojo pasirinkta Vilniaus r. Maišiagalos Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo gimnazija, todėl ir šiemet mergaitė mokslus tęs čia.

Nors iš pradžių dukros mokslams tėvai planavo rinktis Vievio mokyklą, kadangi prie pat jos įsikūrusi ir Barboros lankoma meno mokykla, visgi planus pakeitė netikėtos aplinkybės.

Inetos teigimu, savivaldybė nesusitvarkė su rekonstrukcijos projektais – uždarė kelią ir padarė apvažiavimą. Todėl vietoj 11 kilometrų iki mokyklos, jų skaičius išaugo iki 28. Taip kelionės laikas pailgėjo iki valandos.

Tad dėl iškilusių nepatogumų Ineta ir Ąžuolas galiausiai nusprendė, kad dukra mokslus tęs dabartinėje Maišiogalos mokykloje.

„Čia mes patenkinti ir mokytojais, ir mokslo kokybe“, – paaiškina moteris.

Inetos ir Ąžuolo Žvagulių dukra Barbora tapo pirmoke / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Nerimą kelia namų darbai

Rugsėjį Barboros laukia ne tik mokslai, bet ir užklasiniai užsiėmimai. Tarp jų Ineta dukrai numačiusi baseino bei gimnastikos būrelius. Negana to, kad Barbora lanko meno mokyklą, kurioje groja pianinu, mergaitė rodo iniciatyvą vaikščioti ir į šokių užsiėmimus.

Visgi priimti sprendimų dėl konkrečių būrelių Ineta su dukrele neskuba. Patikina, kad pirma planuoja apsižiūrėti, palyginti skirtingas veiklas ir tada jau Barbora pati galutinai nuspręs, ką nori pasirinkti.

I.Puzaraitė-Žvagulienė neslepia, kad prieš naują dukros etapą išties jaudinasi. Moteris juokauja, kad labiausiai nerimauja dėl namų darbų.

„Man pačiai mokytis patiko gal tik nuo penktos klasės. O Barbora jau dabar labai nori į mokyklą. Tik aš bijau namų darbų ruošos, kaip reikės paskatinti, nes dabar jai viskas labai pagal nuotaiką. Kada nori – tada mokosi, kada nenori – tada nesimoko“, – neslėpė pašnekovė.

Vis dėlto skaitymas ir rašymas Barborai jau nėra svetimas. Tiesa, tobulėti čia dar yra kur, bet užtat skaičiuoti dukrai labai patinka. Ineta atskleidžia, kad jų visos šeimos kelionės automobiliu neapsieina be matematikos žaidimų.

„Tačiau mokslas nėra tik žaidimai“, – priduria Barboros mama.

Lėlės jau padėtos šalin

Rugsėjo 1-osios proga kalbinta atlikėja patikina, kad jų šeima naujo gyvenimo etapo laukia nusiteikę ramiai: „Mokyklinės prekės jau paruoštos, teliko pertvarkyti jos kambarį į mokinukės. Turi atsirasti stalas, kad nemaišytų mokslams, ir visos lėlės bus padėtos į šalį.“

Gera nuotaika mokslo metus pasitinkanti Žvagulių šeima neabejoja, kad jų pirmokėlei mokykloje seksis gerai. Tereikia atsigauti po vasaros įspūdžių ir priprasti prie ritmo. Pasirodo, Barbora mėgstanti ilgiau pamiegoti, tad Ineta jau žino, kad ankstus kėlimasis ryte mergaitei bus iššūkis. Vis dėlto jos tikrai ras būdą, kaip šią rutiną paversti ne prievole, o smagiu ryto ritualu.

Beje, Ineta juokiasi, kad judviejų su Ąžuolu vyresnėlei ruošiantis į mokyklą, kuprinė ant pečių kiek išgąsdino jaunėlį Bernardą. Kad jau netrukus – po poros metų – žaidimus darželyje reikės iškeisti į mokyklos suolą, berniukui nė motais.

„Jis sakė, kad nenorės eiti į mokyklą, visą gyvenimą nori lankyti tik darželį“, – šypteli pašnekovė.

Inetos ir Ąžuolo Žvagulių dukra Barbora tapo pirmoke / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Versdama naują dukros gyvenimo lapą, Ineta nostalgiškai prisimena ir laikus, kai pati ėjo į pirmą klasę: „Man buvo baisu ir neramu. Visada laiką leisdavau susikibusi kartu su sese.“

I.Puzaraitė-Žvagulienė priduria, kad nerimą tuomet rugsėjį kėlė ne pats mokslo startas, bet dar nepažįstami, vyresnio amžiaus vaikai.

Fotogalerija:

Inetos ir Ąžuolo Žvagulių dukra Barbora – pirmokė (11 nuotr.)
+5