Dėl skandalo E.Dragūno muzikos atsisako ne tik radijo stotys: atlikėjas nebepasirodys festivalyje

Egidijaus Dragūno bylos posėdis / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Egidijaus Dragūno bylos posėdis / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
15min
Šaltinis: Žmonės
2022-03-03 11:15
AA

Skandalingai apie karą Ukrainoje pasisakęs atlikėjas Egidijus Dragūnas įklimpo kaip reikiant. Tyrimą dėl jo išsakytų minčių pradėjo prokuratūra, SEL dainas iš grojaraščių išiminėja radijo stotys, o dabar apie nutraukiamą bendradarbiavimą skelbia ir festivalio Kaune organizatoriai.

SEL turėjo pasirodyti liepos 29-ąją vyksiančiame renginyje „Jachtklubas Open Air 2022“. Skelbta, kad tai – vienintelis grupės pasirodymas Kaune šių metų vasarą.

Vis dėlto prieš kelias dienas nuaidėjęs SEL lyderio Egidijaus Dragūno pareiškimas, kad karas Ukrainoje yra „natūralus planetos išvalymas“, neliko nepastebėtas ir minėto festivalio organizatorių. Feisbuke paskelbta, kad grupė renginyje nepasirodys, o vietoj jos koncertuos kiti žinomi šalies atlikėjai.

„Atsižvelgę į Egidijaus Dragūno išsakytus viešus pasisakymus Rusijos agresijos Ukrainoje atžvilgiu, nusprendėme nutraukti bendradarbiavimą su grupe SEL.

Jachtklubas OPEN AIR 2022 programoje ją keičia Leon Somov su Dileta bei DJ Jovani.

Dar daugiau atlikėjų – netrukus, todėl jau turinčius festivalio bilietus raginame juos išsaugoti. O nusprendusius susigrąžinti pinigus už bilietus, kviečiame kreiptis [email protected].

Слава Україні!“, – feisbuke rašo „Jachtklubas Open Air 2022“ organizatoriai.

15min primena, kad dėl E.Dragūno pasisakymo karo Ukrainoje tema Vilniaus apylinkės prokuratūroje pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Tyrimas pradėtas siekiant įvertinti, ar nepadaryta nusikalstama veika, numatyta Baudžiamojo kodekso 170 str. 3 d. Jame teigiama, kad tas, kas viešai kurstė smurtauti, fiziškai susidoroti su žmonių grupe ar jai priklausančiu asmeniu dėl amžiaus, lyties, seksualinės orientacijos, neįgalumo, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

Tuo metu regioninės radijo stotys iš savo grojaraščių šalina Egidijaus Dragūno-Selo atliekamus muzikos kūrinius.

"Yra gyvenime situacijų, kai negalima apsimetinėti. Kiekvienas kūrėjas, išreikšdamas savo poziciją vienu ar kitu klausimu, turi prisiimti atsakomybę", – įsitikinęs Lietuvos regioninių radijo stočių asociacijos prezidentas Liudas Ramanauskas.

„Jau ne kartą Egidijus Dragūnas savo elgesį ar savo prieštaringą poziciją mėgino pridengti įvairiais pasiteisinimais, kad vėliau klausytojai vėl rinktųsi į jo koncertus. Reikia padėti tam tašką. Nors dažnai galima išgirsti, kad kultūrą nuo politikos reikia atskirti, tačiau būna atvejų, kai to padaryti neįmanoma. Pastarųjų dienų įvykiai Ukrainoje būtent tokie. Mūsų pozicija aiški – Selo kūrybos mūsų radijo stočių eteryje nebus“, – tęsė jis.

Lietuvos regionių radijo stočių asociacija vienija dvylika radijo stočių Kaune, Alytuje, Panevėžyje, Šiauliuose, Klaipėdoje, Marijampolėje, Utenoje, Tauragėje, Druskininkuose, Biržuose, Plungėje ir Mažeikuose.

Po lyderio neatsakingų kalbų grupę SEL paliko ir visi jos muzikantai.

Pats E.Dragūnas kilus pasipiktinimui galiausiai pakeitė toną: „Mieli tikri žmonės! Aš esu šoke nuo to, kas vyksta jau eilę dienų! Aš myliu Ukrainą, mano daug draugų šią minutę ten. Aš toks pat kaip ir jūs, Dievas mato, kaip aš išgyvenu. Aš pergyvenu už mus visus. Aš pergyvenu už Lietuvą kaip ir jūs visi. Tai, kas vyksta, yra tragedija.“