Edita Mildažytė atvirai – apie naktį areštinėje ir kodėl vairavo neblaivi

Edita Mildažytė / K.Kavolėlio nuotr.
Edita Mildažytė / K.Kavolėlio nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2021-10-12 11:01
AA

Antradienį laidų vedėja Edita Mildažytė pirmą kartą atvirame interviu pasisakė apie jos gyvenimą supurčiusį įvykį, kuomet rugsėjo 19-ąją teisėsaugos pareigūnų ji neblaivi buvo sustabdyta prie vairo.

Specialioje lrt.lt transliacijoje Edita Mildažytė prabilo, kodėl tą lemtingąjį sekmadienį ryžosi neblaivi sėsti prie vairo.

„Ar yra buvę, kad darot beprotybę, suprantante tai, bet vis tiek darote?“ – retoriškai klausė ji.

„Sėsdama prie vairo supratau, kokia esu apsvaigus.  Žinojau, kad tikriausiai mane sustabdys, tačiau vis tiek tai padariau. Todėl dabar nuėjau pas psichoterapeutą ir paklausiau, kodėl ėmiausi tokio žingsnio, nes pati iki šiol to nežinau“, – kalbėjo Edita.

Interviu metu laidų vedėja pabrėžė, kad didžiausia laimė visoje šioje situacijoje yra tai, kad niekas nenukentėjo.

„Didžiausia laimė, kad nieko blogo niekam nepadariau, išskyrus sau pačiai. Stumdama valandas areštinėje daug galvojau apie savo elgesį ir apie tai, kad turėčiau ypatingai atsiprašyti tų žmonių, kurių artimieji nukentėjo tokiomis aplinkybėmis“.

Edita Mildažytė / Fotobanko nuotr.

Naktis areštinėje

Prisimindama laiką areštinėje, E.Mildažytė pasakojo, kad tuo metu jau žinojo, kad apie šį įvykį kalba visa Lietuva. Juk visa tai – viešumo kaina. 

Užbėgdama įvykiams už akių, žinoma moteris patikino, kad areštinėje patalpos buvo atnaujintos, su ja buvo elgiamasi mandagiai, o naktį ten ji praleido ramiai. Tiesa, paklausus, kodėl iš areštinės ji nusprendė išeiti pro galines duris, Edita pateikė elementarų atsakymą. 

„Būčiau išėjus pas laukiančius žurnalistus, kažką pasakius, tačiau patys pareigūnai pasiūlė eiti pro galines duris. Jie labai protingai pasakė: jei tavo vaizdo ten nebus, nebus ir nuotraukų iš areštinės, kurios paplistų internete ir liktų visam gyvenimui.“

Į policiją pas Editą Mildažytę atvyko jos gyvenimo draugas menotyrininkas Saulius Plinkus / Juliaus Kalinsko nuotr.

Alkoholizmo problema

Interviu metu Edita Mildažytė prabilo ir apie opią alkoholizmo problemą Lietuvoje, tačiau tikino, kad pati šiuo klausimu problemų neturi. 

„Neturiu problemų ir neneigiu to. Psichoterapeutas pasakė, kad jei noriu, galiu ateiti. Bet tai nėra dėl alkoholio vartojimo problemos. Tai kitokia terapija. Į viską žiūriu kaip į nepasisekusią patirtį“, – tikino Edita.

Taip pat ji pabrėžė, kad šia tema sulaukė įvairių komentarų, tačiau daugiausiai – palaikančių: „Vieni gydė, kiti kalė prie kryžiaus, kiti palaikė. Daug žmonių gatvėje stabdė ir reiškė užuojautą. Jie nepalaiko to fakto, kad vairavau neblaivi, tačiau reaguoja į tai, kaip į klaidą.“

Jaučiasi dėkinga

Už palaikymą laidų vedėja dėkinga ne tik žmonėms, bet ir savo darbovietei LRT. Nacionalinis transliuotojas leido E.Mildažytei sugrįžti į eterį. Jau nuo kitos savaitės išvysime ją pokalbių laidoje „Svečiuose pas Editą“.

Žiūrėkite visą Editos Mildažytės interviu:

Antradienio rytą dar prieš atvirą Editos Mildažytės interviu buvo išplatintas pranešimas spaudai, kuriame laidų vedėja pripažino, kad jau kreipėsi pagalbos į specialistus.

„Karta, kurios atstovė esu, užaugo taip vadinamoje „alkoholio kultūroje“, kuomet nei linksmi, nei liūdni įvykiai dažniausiai neapsieidavo be svaigalų. Tas baisus įvykis man buvo ypatingas ženklas, kad reikia reikšmingų pokyčių. Ir jeigu vienu metu po šio incidento mano reakcija, kaip galbūt ir dalies tokioje situacijoje atsidūrusių žmonių buvo – su viskuo susitvarkysiu pati, dabar manau, kad verta ir netgi būtina pasitelkti profesionalų pagalbą. Ir žinau, kad tai tikrai nėra gėdinga, o gal ir pasitarnaus pavyzdžiui kitiems“, – portalui lrt.lt sakė Edita Mildažytė.

Taip pat pranešta, kad vairavimą apsvaigus LRT vertina neigiamai, tačiau nutarė nenutraukti bendradarbiavimo su Edita Mildažyte. Moteris pripažįsta savo nusižengimą, atsakys pagal įstatymus bei yra pasiryžusi spręsti su alkoholio vartojimu susijusias asmenines problemas kartu su profesionalia pagalba.

„Vairavimas pavartojus alkoholio yra netoleruotinas ir tokį neatsakingą elgesį vertiname labai blogai.  Svarbu, kad taip tai vertina ir pati Edita Mildažytė. Tačiau užuot tiesiog neleidę jau nufilmuotų laidų į eterį, sėdome kartu su Edita diskutuoti, kaip ji padėdama sau asmeniškai, galėtų savo pavyzdžiu prisidėti ir prie pagalbos kitiems. LRT transliuoja laidas, kurios prisideda prie problemų sprendimų ir svarbių pokyčių visuomenėje. Ypač svarbu, kad prie to prisidėtų ir populiarios eterio asmenybės, kurių pavyzdžiui seka nemažai žmonių“, – sakė Gytis Oganauskas, LRT generalinės direktorės pavaduotojas.

Edita Mildažytė / Fotobanko nuotr.

Žmonės.lt primena, kad rugsėjo 19 vakarą portalas lrytas.lt pranešė, jog neblaivi E.Mildažytė policijos pareigūnams įkliuvo Vilniuje, Nemenčinės plente, apie 16 val.

Portalo šaltinių duomenimis, policija sulaukė skambučio dėl įtartinai važiuojančio automobilio „Honda“. Policijos pareigūnai netrukus sustabdė automobilį, prie kurio vairo sėdėjo E.Mildažytė. Jai nustatytas vidutinis 2,36 prom. girtumas.