Editos Mildažytės byla – jau teisme: policija greituoju būdu baigė tyrimą

Edita Mildažytė / Fotobanko nuotr.
Edita Mildažytė / Fotobanko nuotr.
Saulius Chadasevičius, 15min
Šaltinis: Žmonės
2021-10-07 17:42
AA

Policijai baigus tyrimą, prokuratūra perdavė į sostinės teismą didelį atgarsį visuomenėje sukėlusią baudžiamąją bylą – žurnalistei, laidos „Bėdų turgus“ vedėjai Editai Mildažytei už vairavimą neblaivai realiai gresia bauda ir teistumas bei laikinas draudimas vairuoti transporto priemones.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyryje 15min ketvirtadienį sužinojo, kad E.Mildažytės baudžiamojo byla dėl vairavimo neblaiviai jau ištirta, visa medžiaga neseniai perduota teismui.

E.Mildažytė, vairavusi automobilį „Honda Jazz“, buvo sulaikyta neblaivi lemtingą sekmadienį, rugsėjo 19-ąją, Vilniuje, Nemenčinės plente. Kaip skelbta anksčiau, jai nustatytas vidutinis (2,36 prom.) girtumas.

Naktį po sulaikymo garsi moteris praleido areštinėje, iš kurios pasišalino sėkmingai išvengusi žiniasklaidos dėmesio, pro galines duris. Netrukus viešame laiške E.Mildažytė išreiškė savo mintis apie šią situaciją ir atsiprašė.

Atgaila vairuotojai gali būti naudinga ir juridine prasme: paprastai kritinis požiūris į nusikalstamą savo elgesį teisminio proceso metu įvertinamas kaip atsakomybę lengvinanti aplinkybė.

15min žiniomis, konkreti posėdžio data Vilniaus miesto apylinkės teisme dar nepaskirta.

Byloje E.Mildažytei inkriminuojamas Baudžiamojo kodekso (BK) 281(1) straipsnis „Transporto priemonių vairavimas, kai vairuoja neblaivus asmuo“.

Tas, kas vairavo motorinę transporto priemonę, traktorių ar savaeigę mašiną arba mokė praktinio vairavimo būdamas neblaivus, kai jam nustatytas 1,51 ir daugiau promilių neblaivumas, arba vengė neblaivumo patikrinimo, kai jam buvo nustatyti neblaivumo požymiai, arba vartojo alkoholį po eismo įvykio iki jo aplinkybių nustatymo ir jam nustatytas 1,51 ir daugiau promilių neblaivumas, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų, numato BK.

Dėl įvykusio incidento neaiškus tapo ir E.Mildažytės laidų likimas LRT televizijoje. Spalį buvo numatytas jos naujos laidos startas, tačiau esamomis aplinkybėmis šis klausimas vis dar svarstomas.

„Labai apgailestaujame dėl neatsakingo Editos Mildažytės elgesio. Visuomeninis transliuotojas LRT savo darbuotojams, autoriams, bendradarbiams, prodiuseriams, laidų vedėjams kelia aukštus darbo etikos reikalavimus, todėl tokį neatsakingą elgesį LRT vertina neigiamai“, – sakė LRT atstovė Miglė Savickaitė.