„Eurovizijos“ favoritu laikytas rusas Sergejus Lazarevas liko trečias, Lietuvos žiuri vėl skyrė nulį

Rusijos atstovas Sergejus Lazarevas / Luko Balandžio / 15min nuotr.
Rusijos atstovas Sergejus Lazarevas / Luko Balandžio / 15min nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2016-05-15 09:39
AA

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį nuskambėjusiame „Eurovizijos“ konkurso finale komisijos nariai iš Lietuvos ir vėl neįvertino Rusijos: jos atstovui Sergejui Lazarevui vertintojai neskyrė nė vieno balo. S.Lazarevas laikytas „Eurovizijos“ favoritu. Jis užėmė trečią vietą, nusileisdamas nugalėtojai ukrainietei Jamalai ir australei Dami Im.

„Eurovizijos“ dainų konkurso finalas Stokholme, Švedijoje, nuskambėjo naktį iš šeštadienio į sekmadienį.

Jo metu scenoje susikovė 26 valstybių atstovai, tarp jų – ir Lietuvos garbę gynęs, devintą vietą pelnęs Donatas Montvydas, ir vienu konkurso favoritų laikytas Rusijos atstovas Sergejus Lazarevas. Jis konkurse liko trečias.

Rusijos atstovas „Eurovizijoje“ atliko Filipo Kirkorovo parašytą dainą „You are the only one“. Jo pasirodymas nuo pat konkurso pradžios laikytas vienu iš realiausių nugalėtojų.

Intriga finale laikėsi iki pat paskutinės akimirkos: tai tik susumavus paskutiniuosius žiūrovų duotus balus paaiškėjo, kad Rusija neaplenks Ukrainos ir turės pasitenkinti trečia vieta konkurse.

„Eurovizijos“ komisijos nariai S.Lazarevą įvertino vidutiniškai, tačiau daugiausia balsų jam skyrė televizijos žiūrovai – įvertino kaip geriausią iš visų.

2016-ųjų „Eurovzijos“ finalo galutiniai rezultatai / Stop kadras

Lietuvos komisijai nepatiko

Nors daugelis kitų „Eurovizijoje“ balsavusių valstybių rusui ir skyrė nemažai balų, komisijos nariams iš Lietuvos S.Lazarevas įspūdžio nepadarė.

Jo pasirodymui komisijos nariai – operos solistė Nomeda Kazlaus, atlikėjas Vidas Bareikis, prodiuserė Eglė Nepaitė-Abaravičienė, dirigentas Vytautas Lukočius ir muzikos prodiuseris Justas Čekuolis – neskyrė nė vieno balo.

Lietuvos komisijos nariai savo balsus paskirstė taip:

1 balą skyrė Prancūzijai,
2 balus – Bulgarijai,
3 – Lenkijai,
4 – Armėnijai,
5 – Belgijai,
6 – Izraeliui,
7 – Latvijai,
8 – Ukrainai,
10 – Gruzijai,
12 – Australijai.

Neskirdami įvertinimo Rusijai komisijos nariai iš Lietuvos pakartojo pernykštį scenarijų, kada nė vieno balo neskyrė tąsyk Rusijai atstovavusiai Polinai Gagarinai, atlikusiai dainą „Million Voices“.

Ši atlikėja taip pat buvo laikyta „Eurovizijos“ favorite ir nelaimėjo per plauką – užleido vietą švedui Mansui Zelmerlowui.

2016-ųjų „Eurovizijos“ finale – 26 stiprūs varžovai (155 nuotr.)
+149