Daugiausia balų „Eurovizijos“ pusfinalyje surinko grupė „Fusedmarc“

„Fusedmarc“ / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.
„Fusedmarc“ / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2017-03-04 21:14
AA

„Eurovizijos“ aistros kaista – iki finalo liko savaitė. Šeštadienio vakarą LRT eteryje vyko konkurso pusfinalis. Po atrankos paaiškėjo, kad finale žiūrovai nebeišvys lyriškosios Ievos Zasimauskaitės ir tikrąja to žodžio prasme scenoje apdegusio Sashos Song.

"Eurovizijos" pusfinalio skaičiavimų lentelės

„Eurovizijos“ pusfinalyje dalyvavo aštuoni dainininkai ir visi jie tikėjo esą verti paskutinio akordo - finalo, kuris priartintų prie kelialapio į Kijevą.

Šį šeštadienį „Eurovizijos“ atrankos pusfinalio dalyvius vertino muzikos apžvalgininkas Ramūnas Zilnys, „Eurovizijos“ komentatorius Darius Užkuraitis, dainininkas Povilas Meškėla ir režisierė Dalia Ibelhauptaitė.

"Eurovizijos" pusfinalio skaičiavimų lentelės

Ne tik jie lemia atlikėjų sėkmę ar nesėkmę, bet ir komisijos nariai iš užsienio.

Į „Eurovizijos“ pusfinalį pateko Ieva Zasimauskaitė, Gabrielius Vagelis, Sasha Song, Paula, Aistė Pilvelytė, Kotryna Juodzevičiūtė, Greta Zazza ir „Fusedmarc“.

Iš jų šeši atlikėjai keliauja į finalą kovo 11 d.

"Eurovizijos" pusfinalio skaičiavimų lentelės

Pirmas pasirodė Sasha Song. „Never felt like this before“ daina pareikalavo aukų – dainininkas apdegė ranką, prireikė vaistų. Tačiau ir to nepakako – D.Ibehauptaitei atrodė, kad atlikėjas galėtų būti drąsesnis, reginiui trūko energingumo.

Nors Sasha Song 2009-aisiais dalyvavo tarptautiniame „Eurovizijos“ dainų konkurse Maskvoje ir užėmė 23-ą vietą, įžvalgos dėl įvaizdžio, D.Ibelhauptaitės ir R.Zilnio nuomone, trūko. R.Zilnys net pajuokavo, kad dainininkas atrodo lyg išsiruošęs į vestuves.

"Eurovizijos" pusfinalio skaičiavimų lentelės

Antroji scenoje – lietuviškai kukli Ieva Zasimauskaitė.

„Į jus buvo labai gera ir miela žiūrėti“, – sakė R.Zilnys.

P.Meškėlai pritrūko polėkio, išvydęs atlikėją jis pagalvojo, kad Ieva – tarsi juodoji gulbė, besiruošianti skrydžiui. Tik štai polėkio – kai sklendi virš debesų ir degi – pritrūko.

"Eurovizijos" pusfinalio skaičiavimų lentelės

Apie Paulą gražių žodžių televizijos reportažė pažėrė ir dirigentas Modestas Pitrėnas, ir dizaineris Juozas Statkevičius. Kūrėjai Paulą prisimena dar mažą – vienas dirigavo mažylei su visu orkestru, kitas aprengė įspūdingu undinėlės kostiumu.

„Davatkos gali nežiūrėti „Eurovizijos", nes bus nepatenkintos, išvydusios ilgas gražias kojas ar nuogą šokėjos pilvą, o Paulai – 16 metų. Jei man ji nepatiktų, čia nesifilmuočiau“, – sakė J.Statkevičius.

O komisijos nariai, pagyrę, kartu apgailestavo, kad Paula dar nepademonstravo ko nors tokio, ko ji tikrai turi. Užsienio vertintojas merginai skyrė 10 balų. Kitas vertintojas - britų prodiuseris Denis Ingoldsby - jam skyrė mažiausiai balų - tris.

"Eurovizijos" pusfinalio skaičiavimų lentelės

Aistė Pilvelytė – iki šiol buvo „Eurovizijos" lyderė. Visiems smalsu, ką apie pasirodymą galvoja D.Ibelhauptaitė, juk jau kartą tarp moterų buvo kilusi nesantaika.

Dalia juokavo, kad joms abiem su Aiste reikia teikti ordiną – jomis abiem taip ilgai domimasi. Pasirodymą D.Ibelhauptaitė pagyrė, jai patiko įvaizdis, režisierė neabejojo, kad Aistė – finalo dalyvė. Davė patarimą – mažiau veido išraiškų, nes tai užgožia tikrą emociją, visa tarsi pervaidinama.

"Eurovizijos" pusfinalio skaičiavimų lentelės

Penkta scenoje – Kotryna Juodzevičiūtė. Stiprus vokalas, įtraukiantis pasirodymas. R.Zilnys mano, kad Kotryna tarsi atrakino savo dainą, išlindo iš susikaustymo. Iš visų jos pasirodymų atrankose Ramūnui pastarasis pasirodė pats geriausias.

"Eurovizijos" pusfinalio skaičiavimų lentelės

Grupė „Fusedmarc“ muzikologui P.Meškėlai nurovė stogą.

D. Užkuraičiui – tai viena geriausių dainų šių metų atrankose: „Nežinau, suprastų mus ar ne, bet už tokį pasirodymą konkurse tikrai nebūtų gėda“.

D.Ibelhauptaitė išreiškė meilę už tai, kokia yra „Fusedmarc“, už kiekvieną keistenybę. Ir už tai, kad atlikėja buvo be kelių kilogramų grimo, kas iš tiesų nustebino žiūrovus. Tačiau ryškumo, energijos dainininkei netrūko.

"Eurovizijos" pusfinalio skaičiavimų lentelės

Septintas – Gabrielius Vagelis, gerokai patrumpinęs plaukus. P.Meškėlai užkliuvo tai, kas stovėjo Gabrieliui už nugaros: dainininkai stovėjo šalia, bet nebuvo kartu - dairėsi, tai blaškė žiūrovų dėmesį. R.Zilnys abejojo, ar daina pakankamai ryški „Eurovizijai“. D.Ibelhauptaitei patiko natūralumas, tai, kad Gabrielius nenaudoja jokių triukų, yra susikoncentravęs į dainą.

Gabrielius sujaudino žiūrovus ir po pasirodymo - su savo atlikėjais sudainavo „Ilgiausių metų“ savo močiutei, švenčiančiai 80-metį.

Užsienio vertintojas Gabrieliui patarė rizikuoti, išeiti iš saugios zonos, būti drąsesniu, nes viduje justi stiprybė ir skyrė 7 balus.

"Eurovizijos" pusfinalio skaičiavimų lentelės

Greta Zazza - paskutinė šeštadienio atrankoje. D.Ibelhauptaitės dėmesį labiau traukė keturi atlikėjos šokėjai, o ne ji pati. Su tuo nesutiko R.Zilnys: „Pakankamai ji matosi ir viskas gerai atrodė. Šokėjai tikrai puikūs, jei Madonna pamatytų juos, liktumėte, Greta, be šokėjų“.

Vertintojui iš užsienio ši daina neatrodė šiuolaikiška ar įdomi.

Kovo 11-ąją „Eurovizijos" atrankos finalas vyks Klaipėdoje.

Nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos pusfinalyje aštuoni dalyviai (80 nuotr.)
+74