Faktai iš grožio istorijos: dabar tokių produktų nenaudotume

Nagų lakas / Shutterstock nuotr.
Nagų lakas / Shutterstock nuotr.
Šaltinis: Žurnalas „JI“
A
A

Sakoma, kad grožis reikalauja aukų. Posakis greičiausiai sugalvotas neatsitiktinai... Ar žinojote, kad praėjusiame amžiuje moterys naudojo radioaktyvius kosmetikos produktus, o vėliau į kosmetiką buvo dėta gyvsidabrio? Pateikiame jums keletą tikrai įdomių faktų.

  • Kosmetikos gigantės „Maybelline“ įkūrėjas 19-metis Tomas Lyle‘as Williamsas savo prekės ženklą pavadino sesers Mabel vardu. Ji blakstienas storindavo ir tamsindavo vazelino bei sutrintos anglies mišiniu. Mabel dėka T. L. Williamsui kilo mintis pradėti gaminti blakstienų tušą.

XIX amžiuje akių šešėliuose ir lūpų dažuose buvo nuodingų ingredientų, tokių kaip gyvsidabrio sulfidas.

Pirmasis nagų lakas buvo išrastas Kinijoje 3 000 metų prieš Kristų. Laimė, formulė bėgant šimtmečiams ištobulinta, nes nagų lako prototipas buvo gaminamas iš bičių vaško, gumos, kiaušinių baltymų ir spalvotų miltelių.

  • Kai kurie makiažo produktai 4-ajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje buvo radioaktyvūs. Prekės ženklas „Tho-Radia“ gamino įvairius kvepalus, pudrą, lūpų dažus ir kitą kosmetiką, į kurių sudėtį įėjo torio chloridas ir radis. Manyta, kad spinduliuotė labai naudinga odai. Nereikia nė sakyti, kad šių produktų jau seniai nebėra rinkoje.
  • Prekės ženklas „Revlon“ buvo pirmasis visame pasaulyje, rinką papildęs raudonu nagų laku.
  • XIX amžiuje akių šešėliuose ir lūpų dažuose buvo nuodingų ingredientų, tokių kaip gyvsidabrio sulfidas.
Blakstienų tušas
Blakstienų tušas / Fotolia nuotr.
  • Įdegis tapo populiarus, kai garsi dizainerė Coco Chanel, atostogaudama jachtoje, netyčia įdegė saulėje.
  • Antrojo pasaulinio karo metais slaugės, prižiūrinčios sužeistus kareivius, lūpas būdavo pasidažiusios raudonu lūpdažiu. Taip jos darydavo siekdamos priminti, kad vis dar yra moterys. Be to, manyta, kad tokios lūpos raminamai veikia mūšio lauke nukentėjusius karius.
  • Kairė veido pusė gražesnė už dešinę. Tyrime, kuris buvo paskelbtas moksliniame žurnale „Psychology Today“, buvo paprašyta įvertinti 10 moterų ir 10 vyrų patrauklumą. Paaiškėjo, kad daugiausia respondentų rinkosi tas nuotraukas, kuriose rodoma kairė žmonių veido pusė.

Vidutinė moteris kasdien naudojasi keliolika asmeninės priežiūros priemonių, į kurių sudėtį įeina 168 cheminiai ingredien

1991 metais atliktas tyrimas parodė, kad politikės, kurias prieš viešus pasirodymus sutvarko profesionalūs makiažo meistrai, 30 proc. dažniau sulaukia teigiamos visuomenės reakcijos. Nustatyta, kad tobuli antakiai, laiminga šypsena ir tam tikros drabužių spalvos gali turėti įtakos rinkimų rezultatams.

  • 2010 metais atlikta apklausa parodė, kad vidutinė moteris per visą gyvenimą grožio priemonėms ir procedūroms išleidžia apie 13 tūkst. eurų. Gražindamasi vidutiniškai sugaišta 330 valandų.
  • Buvimas pernelyg patraukliu gali būti žalingas. Nors anksčiau paminėtame tyrime teigiama, kad gera išvaizda gali padėti laimėti rinkimus, pernelyg patrauklus asmuo gali turėti problemų bandydamas įsidarbinti.
  • Šiandien lūpdažiuose yra keletas gana keistų ingredientų, pavyzdžiui, aitriosios paprikos. Tačiau, kalbant bendrai, lūpų dažai yra sintetinis produktas. Beje, actekų laikais lūpdažiai irgi naudoti. Kad išgautų raudoną spalvą, moterys sutrindavo košenilį – tam tikrą vabalą. Jame yra ryškiai raudono pigmento karmino. Įdomu tai, kad iš vabaliukų pagamintas dažiklis šiandien vis dar naudojamas lūpdažių pramonėje!
  • Moterys nemėgsta, kai vyrai šypsosi. Remiantis ne vienu psichologiniu tyrimu, nustatyta, kad besišypsantys vyrai patrauklūs daug mažesniam būriui moterų. Daugumai patinka paslaptingi ir rimti stipriosios lyties atstovai. Na, o vyrams, priešingai: jiems patrauklesnės šypsotis nevengiančios moterys.
  • Depiliuodamasi kojas per gyvenimą moteris iššvaisto 58 dienas, o apsipirkinėdama – net 9 gyvenimo metus.
  • Dominuojančios rankos nagai auga greičiau nei tos, kuria neatliekame pagrindinių judesių.
  • Žodžiu „cosmetae“, nuo kurio, manoma, kilo žodis „kosmetologas“, senovės Romoje buvo vadinamos moterys, padedančios turtingoms ponioms atlikti grožio ritualus.
  • XVIII amžiuje amerikietės strazdanoms naikinti naudojo šiltą jaunų berniukų šlapimą.
  • Pirmasis nagų lako patentas patvirtintas 1919 metais. Pirmoji spalva buvo švelniai rožinė – ryškesnės spalvos buvo laikomos amoraliomis.
  • Vidutinė moteris kasdien naudojasi keliolika asmeninės priežiūros priemonių, į kurių sudėtį įeina 168 cheminiai ingredientai. Vyrai naudoja vidutiniškai apie 6 produktus, kuriuose yra 85 chemikalai.
  • Daugiau nei pusėje šiuolaikinių kosmetikos gaminių yra cheminių medžiagų, kurios gali veikti kaip estrogenai ir sutrikdyti hormonų pusiausvyrą organizme.

TAIP PAT SKAITYKITE: Augalas, jau 5 tūkst. metų padedantis puoselėti odos ir plaukų grožį