Gaminti nemėgstanti G.Žemaitė prisiminė kuriozą virtuvėje: svečiai per šventes liko nevalgę

Gerda Žemaitė su vyru ir sūnumi / S.Čirbos ir asmeninio albumo nuotr.
Gerda Žemaitė su vyru ir sūnumi / S.Čirbos ir asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2022-09-30 10:40
AA

Puikiai televizijos žiūrovams pažįstama Gerda Žemaitė profesiniame gyvenime yra be galo aktyvi, nemažai keliauja po visą Lietuvą. Būtent todėl Žemaičių namuose dažniau kulinariniais atradimais stebina ne Gerda, o jos vyras Andrius. Kokiais patiekalais jis lepina artimuosius, žinoma moteris atskleidė kulinarinėje laidoje „Virtuvės istorijos“.

Gerda pasakojo, kad maisto ruoša jai – ne prie širdies, todėl tai, kad vyras Andrius tuo mėgaujasi, jai yra didžiausias malonumas.

„Jis puikus žvejys ir kulinaras. Man šiuo klausimu labai pasisekė, nes man gaminti nepatinka. Gal ir patiktų, jei mokėčiau tą daryti. Tačiau, kai aš pagaminu, nelabai kas ir nori valgyti. Tad kalbant apie mus su vyru, tikrai galima sakyti „atitiko kirvis kotą“. Jam gaminti ne tik, kad patinka, bet jis dar ir puikiai tą daro“, – laidoje savo vyrui liaupsių negailėjo G.Žemaitė.

Nors Andrius virtuvėje praleidžia daugiau laiko nei Gerda, mažylio sūnaus pusryčių gamyba visgi patikėta į moters rankas. „TV Pagalboje“ išgarsėjusi žurnalistė atviravo, kad sūnaus auginimas pastūmėjo išmokti ruošti daugiau patiekalų.

Gerda Žemaitė su vyru Andriumi ir sūnumi Nikolu / Asmeninio albumo nuotr.

„Pusryčius ruošiu tik savo sūnui Nikolui. Nors mano kulinariniai sugebėjimai yra labai menki, tačiau moku pagaminti omletą, kiaušinienę, makaronus ir blynus, kuriuos jis labai mėgsta. Taip pat moku pagaminti virtinukus, varškėčius“, – pasakojo ji.

Taip pat G.Žemaitė turi ir dar vieną kozirį, kuris pradžiugina visą jos šeimą – firminį pyragą. Kaip pati moteris teigia, tai bene vienintelis jos tobulai pagaminamas patiekalas.

„Tai yra kondensuoto pieno pyragas, kurį labai paprasta pagaminti. Turbūt dėl to man jį ir patinka kepti – jis visuomet pavyksta labai skanus ir purus“, – laidoje kalbės G.Žemaitė ir atskleidė savo firminio pyrago receptą.

Tačiau nors yra puikiai įvaldžiusi šį pyrago receptą, anksčiau įvairūs eksperimentai virtuvėje pavykdavo ne taip gerai. Vienąkart nutikęs smagus kuriozas netgi privertė svečius aiktelėti.

Gerda Žemaitė su sūnumi Nikolu / Asmeninio arch. nuotr.

„Per vienas Kalėdas pasikviečiau visą šeimą į mūsų namus. Buvau nusprendusi, kad šį kartą visiems pagaminsiu žąsį pati. Kai visi pamatė, kaip aš iš orkaitės ištraukiau žąsį be odos, nes prieš tai ją nulupau, visiems buvo šokas. Man pačiai nepatinka ant mėsos esanti odelė, tad pagalvojau, kad ji nereikalinga – galima ją prieš kepimą nulupti. Taip ir iškepiau žąsį be odos. Visi, kaip supratote, liko nevalgę“, – juoksis G.Žemaitė.

Nors Gerda gaminti nemoka, ragauti jai labai patinka. Ypač moteriai patinka vyro Andriaus paruošiami patiekalai, o taip pat – ir jo eksperimentai.

Gerda Žemaitė / Adamo Aleksėjėvičiaus nuotr.

„Andrius mėgsta patiekalus ruošti kepsninėje. Ten gamina įvairiausius troškinius, labai skaniai ruošia jaučio žandus. Jo firminis patiekalas yra bulviniai blynai su mėsa arba lašiša, kuriuos kepa ant anties taukų. Maisto pas mus tikrai būna daug, ir jis gaminamas kiekvieną savaitgalį, nes mes mėgstame skaniai pavalgyti“, – namų paslaptimis dalijosi ji.

Kaip atrodo žinomos televizijos laidų vedėjos G. Žemaitės ryto ritualai? Be kokių patiekalų moteris neįsivaizduoja savo kasdienybės? Dėl ko kelionėse Gerda ginčijasi su savo vyru? Ir, žinoma, kaip pasigaminti greitą, bet išskirtinį patiekalą, kuris patiks visiems jūsų svečiams Atsakymai į šiuos klausimus – jau šį šeštadienį.

„Virtuvės istorijos“ – šeštadieniais, 10 val. per TV3.

Gerda ir Andrius Žemaičiai (13 nuotr.)
+7