Greitai paruošiami rauginti agurkėliai: 5 receptai

Rauginti agurkėliai / Fotolia nuotr.
Rauginti agurkėliai / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2016-06-25 17:00
AA

Ilgasis savaitgalis ant nosies, o kadangi sinoptikai mums žada dar ir puikų orą, greičiausiai daugelis leisime laiką lauke ir iškylaudami. Traškūs agurkėliai pikniko metu sulaukia bene daugiausiai dėmesio, todėl siūlome išmėginti šiuos receptus – greita, skanu ir paprasta!

Rauginti agurkėliai su krienais

Nuplautus agurkus sudėkite į šaltą vandenį. Kito indo dugne sudėkite serbentų lapus, peletrūnus, kelias skilteles česnako, 3–4 gabaliukus krienų šaknies. Tuomet agurkus sudėkite ant šių prieskonių ir užpilkite šiltu sūrymu ( 1 l vandens reikia 2 valg. š. druskos ir 1 valg. š. cukraus). Prislėkite agurkus ir skanaukite po 1–2 parų.

Greitai užraugti agurkėliai

Į rauginimo indą sudėkite krapų galvas, pipirus žirneliais, krienų ir serbentų lapus, kelias skilteles česnako. Sudėkite ant prieskonių nuplautus agurkėlius ir užpilkite karštu sūrymu (1 l vandens 2 valg. š. druskos). Palikite pernakt prispaustus, o ryte galėsite ragauti.

Agurkai su aitriąja paprika

1 kg nedidelių agurkėlių nuplaukite, sudėkite į rauginimo indą. Įberkite krapų, kelias skilteles česnako, sudėkite pjaustytą aitriosios paprikos ankštį bei užpilkite sūrymu (1,5 l vandens reikės 1,5 valg. š. druskos). Skanaukite po 1–2 parų.

Agurkėliai rauginti su obuoliais

Reikės 1 kg agurkėlių, 2 didelių rūgščių obuolių, krapų, petražolių, serbentų lapų, 1 česnako galvos. Agurkus nuplaukite, obuolius nuplaukite ir supjausykite skiltelėmis, pašalinkite sėklalizdžius. Sudėkite visus žalumynus ir prieskonius bei obuolius su agurkais į rauginimui skirtą indą ir užpilkite karštu sūrymu (1 l vandens reikia 2 valg. š. druskos, 10 pipirų žirnelių, kelių gvazdikėlių). Paruoštus agurkėlius galėsite valgyti jau kitą dieną.

Agurkai su mineraliniu vandeniu

Agurkus nuplaukite ir sudėkite į rauginimui skirtą indą. Pridėkite smulkintų krapų, česnako galvą, 3 valg. š. druskos ir užpilkite 1 l gazuoto mineralinio vandens. Po paros agurkėliai bus paruošti.

Norite dar daugiau idėjų? Žvilgtelėkite į šiuos receptus!

{recipe|710}
{recipe|3230}
{recipe|4361}
{recipe|4363}
{recipe|4364}
{recipe|4365}