I.Burlinskaitė prabilo apie krūtų implantų galimą žalą: „Jei nesirgčiau, operaciją atliktume nedelsiant“

 Indrė Burlinskaitė-Vaisieta ir Liudas Vaisieta / Stopkadro nuotr.
Indrė Burlinskaitė-Vaisieta ir Liudas Vaisieta / Stopkadro nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-06-23 10:31
AA

Atvirai apie kovą su vėžiu pasakojanti Indrė Burlinskaitė-Vaisieta šįkart palietė svarbią temą ir atkreipė dėmesį į galimą krūtų implantų žalą. Kilus įtarimams, kad krūtų implantai galėjo tapti Indrės ligos priežastimi, paaiškėjo, ar tai tikrai turėjo įtakos.

Pentadienio rytą Indrė Burlinskaitė-Vaisieta instagrame kreipėsi į sekėjus ir prabilo svarbia tema.

„Iš tiesų vis atidėlioju, bet seniai noriu eiti į eterį su tikrai rimtomis temomis. Bet vis tai rytoj, tai pavargusi, šiaip gal truputį bijau išgąsdinti jus, gal kažkiek nedrąsu, gal bijau, kad kažką ne taip pasakysiu.

Bet iš esmės krūtų implantai jau seniai niekam nėra tabu ir jokia čia paslaptis, kad ir aš juos turiu, jog jie pas mane sudėti seniai, turbūt daugiau negu prieš dešimt metų. Kada buvo diagnozuota mano liga, kai ieškojome ligos šaltinio, krūtų implantai buvo tas pirmas kabliukas“, – kalbėjo I.Burlinskaitė.

Visgi Indrė patikino, kad krūtų implantai nėra jos ligos priežastis.

„Iškart užbėgus įvykiams už akių noriu pasakyti, kad įtarimas nepasitvirtino ir kad krūtų implantai nėra ligos šaltinis ar jos priežastis. Kitu atveju jie jau būtų išoperuoti, bet šis įtarimas, turbūt, kilo dėl to, kad krūtinė pas mane koreguota prieš daugiau nei dešimt metų ir implantai, kurie pas mane yra įdėti, šiuo metu Lietuvoje jau yra nebenaudojami.

Mano daktaro rekomendacijos po gydymo šiuos implantus išimti arba pakeisti į kitus. Jei turėtume galimybę, operaciją atliktume nedelsiant, bet dėl mano situacijos ši operacija negalima“, – su sekėjais dalijosi Indrė.

Indrė Burlinskaitė-Vaisieta / Stopkadro nuotr.

Žmonės.lt primena, kad apie diagnozuotą kraujo vėžį Indrė Burlinskaitė-Vaisieta intagrame prabilo gegužės 10 dieną.

„Man yra diagnozuotas kraujo vėžys, piktybinis navikas tarpuplautyje, kuris yra net 8 centimetrų dydžio, jis išplitęs“, – prisipažino moteris.

Po poros dienų moteriai nustatyta ketvirta limfomos stadija. Vėliau Indrė papasakojo apie pirmuosius simptomus, kurie jai sukėlė nerimą.

„Prieš gerą pusmetį pastebėjau gana stiprius širdies dieglius, kurie pasikartodavo kartą per mėnesį, o paskutiniu metu atsirado kosulys. Iš pradžių lengvas, paskui jis vis stiprėjo, prasidėjo kosulio priepuoliai, kurie užsitęsdavo ir iki dešimt, ir iki penkiolikos minučių. Tas kosulys buvo labai varginantis, jausdavausi nusilpusi, o po tokių priepuolių jausdavausi visai be jėgų. Ir, sekantis dalykas, prasidėjo dusulys, tai kalbant, tiesiog bendraujant po minutės laiko pradėdavau dusti, palipdavau laiptais, pradėdavau dusti. Atsirado bendras silpnumas, visiškas nuotaikos nebuvimas, nieko nenorėjau daryti, niekur eiti, o kur eidavau, tai visur tik sukandusi dantis“, – pasakojo ji.

Indrė pridūrė, kad tuomet ne kartą vyko į polikliniką atlikti kraujo tyrimų. Vis dėlto šie ligos nerodė. „Bendras kraujo tyrimas, kurį pastaruosius metus dariausi ne kartą, nepadėjo atpažinti ligos. Net ir kraujo tyrimas gali neparodyti, kad tu sergi šia sunkia liga“, – kalbėjo Indrė.