Į Juozo Statkevičiaus madų šou atvyko minia jo gerbėjų: kai kurie – pasidabinę klasiškai

Juozo Statkevičiaus madų šou svečiai / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.
Juozo Statkevičiaus madų šou svečiai / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-12-08 20:55
AA

Penktadienio vakarą Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ mados korifėjus Juozas Statkevičius pristatė „Pavasario/Vasaros 2024“ kolekciją ir susirinkusius mintimis nukėlė į Paryžių. Jo madų šou nepraleido ryškūs stileivos ir žinomi žmonės.

„Būdamas vienas – nieko nepadaryčiau, todėl noriu viešai pasakyti „ačiū“, – puse lūpų apie artėjančią mados šventę dar prieš kolekcijos pristatymą kalbėjo žymiausias Lietuvos teatro kostiumų dailininkas ir dizaineris.

Per daugelį metų jis tapo atpažįstamas iš vardo – Juozas Statkevičius tapo rafinuoto skonio prestižo ir kokybės garantija. Jis – vienintelis Lietuvos dizaineris, turintis savo pašto ženklą ir „Dviračio žinių“ prototipą. Jo skoniu pasitiki ir noriai vilki Holivudo žvaigždės bei karūnuotos asmenybės.

Fotogalerija:

Juozo Statkevičiaus kolekcijos „Pavasaris/Vasara 2024“ pristatymo svečiai (110 nuotr.)
+104

J.Statkevičius didžiuojasi galįs surengti šventę, būdingą pasaulio madų sostinėms. Iš stažuočių Paryžiaus madų namuose jis panoro į Lietuvą parsivežti dalį Paryžiaus. Londone, Niujorke, Milane ir Paryžiuje keturis kartus per metus vyksta madų kolekcijų pristatymai: sausio ir liepos mėnesiais – vadinamosios aukštosios mados haute couture (pranc. haut yra aukštas, couture – siuvimas, siuvimo menas), žymiausių mados namų kolekcijų, pasiūtų dizainerių iš geros kokybės medžiagų daug rankų darbo, o spalio ir kovo mėn. – prêt-à-porter, t. y. masinės gamybos drabužių, kurie ne tokie prabangūs ir gerokai pigesni nei haute couture stiliaus.

Vienintelis Lietuvos dizaineris, kuris priklauso Paryžiaus aukštosios mados asociacijai, metų gale švenčia savo mados namų 35-metį. Būtent šią progą jis nusprendė paminėti pademonstruodamas savo kūrybos vaisius naujausioje kolekcijoje.

„35 metai – tai išties ilgas kūrybos kelias, kuris nėra klotas rožėmis. Sunkūs kūrybiniai labirintai, sudėtingi sprendimai šalyje, kur nėra vietos nei madai, nei kultūrai... Per tuos metus sukūriau kostiumus net devynioms dešimtims spektaklių 23-se pasaulio šalyse. Tarptautinė karjera, pristatymai nuo Paryžiaus iki Čikagos, sukurti kvepalai, parašytos trys knygos, o ketvirtą galima įsigyti kolekcijos pristatymo metu. O kiek klientų, laimingų jaunavedžių, kiek Holivudo aktorių aprengta, parodų surengta, trys ordinai už nuopelnus kultūrai... Bet svarbiausia – kolekcijos, kurios ugdo skonį bei estetinį supratimą“, – per 35-erius metus nuveiktus darbus ir nuopelnus portalui Žmonės.lt vardijo Juozas.

„Mano kūryba teatre ar podiume paguldo ant menčių, tuo viskas ir pasakyta!“ – pridūrė mados dizaineris.

Renginio metu buvo galima stebėti ne tik kolekcijos pristatymą, bet ir įsigyti Juozo Statkevičiaus knygų, kvepalų, žvakių bei marškinėlių.

Kolekcijos galerija:

Juozo Statkevičiaus kolekcija „Pavasaris/Vasara 2024“ (150 nuotr.)
+144